xx zeberce coś stanęło w wolu?

31 Lip, 2017, 11:57 wysłana przez mrwinpol
Witajcie, wie ktoś jak pomóc zeberce z tego filmika? https://youtu.be/n9ti30hVA9A próbuje odkrztuszac:/ wyraźnie spuchnieta pierś... ciężko u mnie z weterynarzami...
1 komentarz | Napisz komentarz

question Czy mój ptak ma uczulenie???

11 Cze, 2017, 16:45 wysłana przez elinex2005
Witam, wiem że mam dużo wątków ale na ten muszę znać odpowiedź. Mam 2 amadyny i jedna z nich ma już z ok. 1 rok. Problem w tym, że kiedy daję go na słońce (mają jeszcze w klatce większość cienia) zaczyna się puszyć na szyi oraz główce, patrzy się w górę (nie wiem do końca czy prosto w słońce) i się nie chce z tamtego miejsca ruszyć. kiedy przesuwam klatkę na cień, po chwili przestaje, tylko zaczyna się okropnie drapać. *kiedy się puszy nie zwraca uwagi na otoczenie, np. kiedy wkładam rękę do klatki mogę go bez problemu dotknąć.
Ptaszki ogólnie boją się troszkę, kiedy są na słońcu, ponieważ kiedy je kupiłam, u pana się już urodziły w klatce. Nie miały dostępu do podwórka ani słońca.  [help]
4 komentarze | Napisz komentarz

exclamation Choroba u amadynki???

31 Maj, 2017, 16:30 wysłana przez elinex2005
Mam 2 amadyny wspaniale i jeden z nich jest CIĄGLE naburmuszony jakby mu było zimno. Czasem się drapie, nawet kiedy podejdzie i sobie je jest okropnie napuszony.
O co chodzi? Tak. On jest w trakcie pierzenia, ale się wtedy tak nie naburmuszał. Chyba kończy mu się pierzenie i zaczynają mu wyrastać nowe piórka.
Czy on jest chory??? Czy tak tylko myślę? Czasami lubi sobie pospać do tego w dzień. Czy ja panikuje?   Nie chce, żeby mojemu małemu się stało.  :((   *często je, ale i tak muszę go przekonać
do diety, dlatego, że jest troszkę grubiutki.  :)              [help]
Myślę, że chyba nic mu nie jest ale jest razem z drugim samcem troszkę śpiący. Teraz (19:58) a nawet wcześniej się kładą spać. Może jest taki zmęczony??? *wstaje o ok. 7 rano więc chyba to normalne tak?  [niewiem]
2 komentarze | Napisz komentarz

question Odpadnięty kawałek dzióbka u Amadyny

11 Maj, 2017, 15:53 wysłana przez elinex2005
Mam 2 Amadyny Wspaniałe (2 samce) i jednemu z nich odpadł kawałek dzioba...  [niewiem] Razem moje amadynki się czasem biją, ale nie wiem, czy to może być skutkiem. Lub na coś choruje?
Myślę, że nie. Czy nie ma niczego, tylko tak o mu odpadł???  :((
6 komentarze | Napisz komentarz

sad śmierć kolejnych samiczek

19 Kwi, 2017, 20:25 wysłana przez patrycja28
Witam kupiłam niedawno parkę zeberek po paru dniach samiczka padła, kupiłam drugą i co druga padła a samczyk żyje. Mam problem co może być powodem że samiczki mi zdychają.
3 komentarze | Napisz komentarz

question Pierzenie u amadynek :)

12 Kwi, 2017, 21:18 wysłana przez elinex2005
Jak można rozpoznać amadynkę, kiedy zaczyna się pierzyć?  [zeberka]
I czy w ogóle da się zauważyć?
0 komentarze | Napisz komentarz

exclamation Hałaśliwa Amadyna

11 Kwi, 2017, 22:02 wysłana przez elinex2005
Mam 2 samce w jednej klatce (moje pierwsze ptaszki). Problem polega na tym, że jeden samiec jest okropnie hałaśliwy, a szczególnie wieczorem :( Jest jeszcze młody i jest w procesie pierzenia pierwszego w swoim życiu. Co mogłoby być problemem? to że jest młody? Czy tak ze stresu? Ja myślę, że on tak o sobie skrzeczy :) Proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.
6 komentarze | Napisz komentarz

clip amadyna ostrosterna_guz przy dziobie

08 Kwi, 2017, 14:16 wysłana przez aniafree1
Witam, mniej więcej od wczoraj zauważyłam, że moja samiczka (1,5 roku) ma przy dziobie jakiś guz. Poza tym nie ma żadnych oznak jakiejkolwiek choroby. Jest ruchliwa, pobiera pokarm, nie ma guzków w innych miejscach. Do tej pory nigdy nie chorowała. Jedyne co muszę dodać, to że przez ostatnie dwa miesiące zniosła łącznie około 15 jaj. Powód jest taki, że po zniesieniu gdy chciała siedzieć na gnieździe samczyk ją bił, w zw z czym wyjęłam gniazdo, ale ona wtedy zniosła jaja w basenie, potem w karmidle. W końcu powyjmowałam wszystko. Zauważyłam też, że co jakiś czas wypadnie jej pióro i ogólnie mam wrażenie, że jest osłabiona. Pomyślałam, żeby przemyć jej ten guz jodyną, ale nie wiem. Zdjęcie poniżej. Proszę was o pomoc.
17 komentarze | Napisz komentarz

clip Dziwny stan nogi zeberki

03 Mar, 2017, 21:24 wysłana przez Mojaxe
Witajcie,
wczoraj zauważyłam na nóżce jednej z moich zeberek dziwną narośl. Jest ona lekko biała a skóra na spodu stopy jest popękana. Wczoraj przemyłam jej to wodą i wodą utlenioną, dziś zaparzyłam rumianku i też przemyłam jej łapkę.
Ptaki latają po pokoju codziennie, dostają mieszankę ziarna i proso senegalskie, ogórek, jabłko, nieraz skorupki jajka, gotowany brokuł.
Tylko ta jedna  samiczka to ma.
Mam nadzieje że wiecie co to może być i jak to leczyć. Liczę że pomożecie mojej Zuzi.

Z góry przepraszam za jakoś zdjęć, niestety są to najlepsze jakie zdołałam zrobić.
pozdrawiam
Mojaxe
3 komentarze | Napisz komentarz

xx Brak piórek wokół dzioba

26 Lut, 2017, 21:09 wysłana przez anie_1981
Heyka. Moja amadyna wspaniała ma albo jakiegoś świerzba, albo jakieś niedobory, bo brakuje mu piórek wokół dzioba. Małe ptaki się ostatnio pierzyły, dostawały jajko raz w tygodniu, no i normalnie jedzą kiełki cały rok, ale nic poza w/w do dzioba nie wezmą z dodatków. Zastanawiam się, czy to może być np. niedobór jodu, zwłaszcza, że jednej z samic Nimfy pojawiła się łysinka z tyłu szyi (u niej to raczej "amory", bo ze swoim samcem zabawiają się nieraz 5x dziennie). Skóra jest czysta, zdrowa, żadnych narośli, grzybowo/świerzbowych narośli.

Co do jodu, to ponoć daje się 20 kropel jodyny na litr wody, do kąpieli i/lub picia. Ale serio, jodyna? Moje ptaki nie mają dostępu do słońca, bo mieszkają w wolierze wewnętrznej. Dlatego myślę w ogóle o podawaniu D3 w jakiejś sztucznej formie, ale nie bardzo wiem jakie witaminki kupić, żeby był fajny kompleks dla maluchów i Nimf. Wiem, że ciężko dać odpowiednią dawkę przy takiej mieszance "wagowej" ptaków, ale wkrótce rozwalam wolierę, maluchy dostaną własną klatę, Nimfy własną. Wystawianie Nimf na słońce możliwe nie będzie, bo trafią do regału, ciężkiej klatki (będą wypuszczane, maluchy też). Małe natomiast latem mogą być wystawiane na działanie słoneczka. Tyle, że to jest zawsze coś za coś. Albo latanie, albo słońce, za szczęśliwe z życia w klatce nie będą.

Proszę o wypowiedzenie się na temat stanu mojej amadyny Wspaniałej, i ewentualnego kompleksu witamin, jodu itp. Z góry dziękować. Jeśli uważacie, że mały ma świerzbowca, to trzeba będzie podskoczyć do weta po ten lek na "I", Invektyna, czy tak jakoś, i zakropić po kropelce pod skrzydło. Zrobię to pewnie przy okazji zmiany lokum, to trafią do nowych i higienicznych jeszcze klatek. W połowie przyszłego tygodnia dojdą klatki. No mam nadzieję, że ich za bardzo nie zszokuję zmianami, ale myślę, że obie strony na tej zmianie skorzystają. Miałam już dość tego odgradzania się od ptaków ścianą z siatki.

Połączony post: 28 Lut, 2017, 12:28
Widzę, że nikt nie wie co doradzić. Zaczęłam więc podawać tą jodynę. Amadyna ma delikatnie więcej piórek wokół oka, ale to chyba nie jest przez jod, bo miały dopiero pierwszą dawkę. Będę podawała jodowaną jodyną wodę co drugi dzień, ale nadmiar też jest zły, więc pewnie po kilku takich dawkach zrobię przerwę.

Co do kompleksu witaminowego, sprawa jest wciąż otwarta.
4 komentarze | Napisz komentarz