xx Zeberki - Jedno pisklę nie żyje

16 Mar, 2018, 17:43 wysłana przez Pabloot
Witam,
mam mały problem, mianowicie jak w temacie, w poniedziałek i wtorek wykluły się 2 pisklaki - jajka były 3 ale jedno puste, i dzisiaj jeden z pisklaków się nie rusza.... Widzę że mama je karmi i ciągle są ogrzewane. Gdzie może leżeć przyczyna?? mogło zostać zdeptane/zgniecione?? Drugi pisklak zaczął już wydawać ciche dźwięki domagając się jedzenia.
0 komentarze | Napisz komentarz

xx Zeberki - Częstotliwość składania jajek

20 Lut, 2018, 19:54 wysłana przez Pabloot
Witam,
co jaki czas Zeberki składają jajka, chodzi mi o odstęp miedzy jednym a kolejnym.
Lola złożyła jedno i teraz jest dzień przerwy, kiedy powinny pojawić się kolejne?

Pozdrawiam
1 komentarz | Napisz komentarz

xx Śmierć piskląt.

12 Lut, 2018, 20:43 wysłana przez Iga004
Witam,
od około trzech lat posiadam parkę zeberek. Ptaszki wielokrotnie miały po kilka jajek, jednak nigdy, nic się z nich nie wykluło. 25.12. pierwszy raz pojawiły się w gnieździe trzy pisklaki. Oczywiście radości nie było końca, jednak na drugi dzień w gnieździe poruszał się już tylko jeden pisklak, po  dwóch dniach już żaden. Pisklaki nie zostały wyrzucone z gniazda przez rodziców. Zostały bardziej „wgniecione” w sianko. W styczniu pojawił się kolejny pisklak, niestety również żył tylko jeden dzień.
Chciałabym Was zapytać, czym może być spowodowana taka sytuacja? Czy możliwe, żeby ptaszki celowo zabijały pisklaki?
Teraz w gnieździe pojawiło się kolejne jajeczko, boję się, że sytuacja kolejny raz się powtórzy. Czy mogę wyciągnąć pisklaka z gniazda zaraz po wykluciu?
Wybaczcie  mi, ale na temat piskląt nie wiem za wiele, również w internecie nie znalazłam opisu podobnej sytuacji. Jak mogę pomóc maluszkom?
Bardzo proszę o radę.
Pozdrawiam.
3 komentarze | Napisz komentarz

xx Klatki jednopłciowe

05 Lis, 2017, 20:21 wysłana przez Przebor
Miedzy zeberkami dochodzi mi do całej siatki konfliktów. jedna parka jest nad wyraz agresywna, samczyk goli samiczkę od czubka głowy po plecy, kolejna znowuż samica nie może znieść towarzystwa innej młodej itd. Więc je oddzielałem, liczba klatek wzrosła, wynikły inne zeberkowe bójki.  Więc parkę największych agresorów zostawiłem samych w klatce, w kolejnej zamieszkały trzy samiczki, w następnej dwóch samców i dwie mewki. Ogólnie to żyją sobie teraz spokojnie, bez konfliktowo. Tylko podczas wylotów z klatki wszystko się zaczyna z powrotem, trajkotanina, walka, dziobanie itp.

Tu mam pytanie do Szanownych hodowców którzy trzymaja zeberki w jedno płciowych stadkach- Jak jest lepiej? Czy klatki trzymać w tedy obok siebie by się widzieli czy tak by się tylko słyszeli (innej możliwości u mnie nie ma :) )W tej chwili mam ułożoną piętrową wieże babel, i sskurzczybyki gotowe są zwichną szyje by zobaczyć co się dzieje piętro wyżej lub niżej.
4 komentarze | Napisz komentarz

xx Schodzenie z jaj?

24 Lip, 2017, 14:53 wysłana przez vaganssch
Witam, mam dorosłą parkę zeberek, wszystko szło pięknie, samiec zbudował gniazdo, samiczka od 3 dni znosi po jednym jajku. Samiec wczoraj od około godziny 16 nie wychodził z budki więc pewnie wysiadywał jaja. Dzisiaj robi to samiczka tylko że ona co jakiś czas zostawia gniazdo i wylatuje sobie do samca poukładać z nim piórka. Czy to jest normalne że zeberki pozostawiają tak gniazdo żeby mieć czas "dla siebie"?
6 komentarze | Napisz komentarz

xx 9 jajek - Wszystkie z pisklakami...

08 Cze, 2017, 09:22 wysłana przez papuziamoja
Witam od kilku miesięcy mam parkę zeberek, dokłdnie (8 miesięcy) temu kupiłem od 2 różnych hodowców je. Miały i mają dobrą diete. Od około 2 tyg pojawiło się pierwsze jajeczko co dziennie znosiła jedno aż do 9. I moje pytanie to czy ona da rade je uchować, sprawdzałem pod lampą wszystkie miały żyłki. Co robić?
1 komentarz | Napisz komentarz

xx 3 rodziców w gnieździe

12 Mar, 2017, 21:37 wysłana przez Przebor
Witam!
Piszę bo nie udało mi sie nigdzie w opisach znaleźć takiego przypadku. Miałem w klatce rodzeństwo: samiec i samica, do tego dwójkę samców przyjaciół, i kolejne dwie samice. Obydwaj zalecali się do samicy, jeden zbudował gniazdo, drugi kopulował, w trójkę spali w jednym gnieździe. Koniec końców sytuacja wygląda tak, że 4jajka złożone przez samicę, wysiaduje dwóch samców i matka. czasami biją się jakby o kolejność wysiadywania. Czy to normalne i zdarza się tak czasem komuś?
7 komentarze | Napisz komentarz

xx zeberki

05 Gru, 2016, 00:30 wysłana przez Blansz
Witam, jestem nowicjuszką...dostałam od syna parkę zeberek z klatką i budką / do spania / :) po trzech miesiącach 02.12 zobaczyłam w budce 2 jajeczka [WOW] byłam w lekkim szoku, ale cóż skoro są...Przyswajam lekturę odnośnie żywienia rodziców podczas wylęgu młodych. Jeśli mogę prosić o radę to będę wdzięczna :-)
Nie mam doświadczenia w opiece zeberek, ale staram się żeby im niczego nie brakowało. A tak w skrócie napiszę jak sprawuję opiekę:
Rano tak koło 10:00 kąpiel w letniej/ ciepłej/ wodzie codziennie , śniadanie: ziarno, + warzywa / codziennie inne / pekińska, natka pietruszki, jabłko, marchew, cykoria, jarmuż, ogórek ... robię też papki raz w tygodniu: 1/2 jajka przepiórczego ugotowanego+ 1/4 biszkopta + kasza jaglana
Proszę o poradę czy dobrze opiekuję się moimi ptaszkami i co byście mi poradzili, zwłaszcza teraz kiedy są jajeczka w budce... bo może nieświadomie popełniam jakieś błędy...
73 komentarze | Napisz komentarz

xx rozmnażanie zeberki australijskiej

02 Lis, 2016, 20:12 wysłana przez sebol1707@interia.pl
Witam.Mam pytanie,nasz parka dwa dni temu doczekała się pierwszego i zarazem jak do tej pory jedynego jajka.Jestem ciekawy czy jest jeszcze szansa na więcej jaj?dodam,ze ptaki tamtego jaja wogóle nie wysiadują.Jaka może byc tego przyczyna?Dziękuję i pozdrawiam.
6 komentarze | Napisz komentarz

xx Jajka bez gniazda

03 Paź, 2016, 23:33 wysłana przez MAGBEN
Od 2 m-cy mamy w domu parę zeberek. Są to nasze pierwsze zeberki. Czy jest normalnym, że samica znosi jajka pomimo braku gniazda? Dziś zniosła czwarte jajo. Jak je wypuszczam to lubią siedzieć na lampie pod sufitem i znoszą tam gałązki palmy Areki. Nie są poza klatką dłużej jak 2-3 godziny dziennie. Czy możliwym jest że traktują to miejsce jak gniazdo? Dodam, że lampa nie ma w swoim wyglądzie nic podobnego do gniazda dla zeberek.
2 komentarze | Napisz komentarz