clip amadyny wpaniałe - parka czy nie ??

31 Sie, 2017, 10:33 wysłana przez motylek.2
witam, jestem tutaj pierwszy raz i mam wilki kłop[ot poniewaz mam amadyny wspaniałe maja to byc samiczka i samczyk , ale teraz zastanawia mnie fakt czy oby napewno to para ??
4 komentarze | Napisz komentarz

xx Oswajanie

14 Lip, 2017, 01:28 wysłana przez elinex2005
Witam. Mam dwie amadyny wspaniałe i chciałabym, aby przynajmniej jeden z nich się oswoił. Kupiłam na początku pierwszego i jest tak w połowie oswojony ale bardziej nie chce mi sie oswoić. Drugi to w ogóle... Ma ktoś jakiś link lub cokolwiek aby go dałoby się oswoić (oczywiście porządny "poradnik" oswajania)  :)? I czy w ogóle się da? Moja przyjaciółka ma jedną papuzke falistą i jej się oswoiła po pierwszej nocy... Sama ją wyciąga z klatki. Ktoś pomoże?  :( :( :( [help]
2 komentarze | Napisz komentarz

xx dlaczego MEWKA japonska?

03 Lip, 2017, 22:36 wysłana przez zeberkimewki124
Cześć,
mam do Was pytanie. Może wydać się głupie, ale tak jakos przyszlo mi do glowy-mianowicie, dlaczego mewka japonska to mewka? Ma większe zapotrzebowanie na wodę niż inne ptaki?
2 komentarze | Napisz komentarz

xx obcinanie pazurków u amadynek

27 Cze, 2017, 14:35 wysłana przez elinex2005
Witam. U mojej jednej amadynki urosły tak mocno pazurki, że już powoli się zawijają z tego co widzę. Mam obcążki i mogę mu przyciąć, lecz mam pewne kłopoty... Nie za bardzo umiem obcążkami obcinać pazurków, więc chciałabym się zapytać, czy można obcinać u ptaków za pomocą małych nożyczek? W moim mieście najbliższy weterynarz jest aż godzinę stąd  :)    Umiem trzymać ptaszka ale to będzie moje pierwsze obcinanie w życiu. W mojej okolicy nie ma kogoś kto by mógł obciąć pazurki ... Mam żerdkę ścierną ale i tak na niej nie siedzi. To jak? Mam ryzykować??? Czy lepiej poczekać aż naturalnie pazurek się złamie? Nic mu nie będzie?  [help]
6 komentarze | Napisz komentarz

moved PRZENIESIONY: Co z tego wyjdzie?

04 Cze, 2017, 21:33 wysłana przez Kaśka
Ten wątek został przeniesiony do Mutacje zeberek.

http://papuzki.webd.pl/forum/index.php?topic=30416.0
0 komentarze

xx łysiejący Elwis

26 Kwi, 2017, 22:50 wysłana przez zeberkimewki124
Hej. Od jakiegoś miesiąca moja mewka japonska łysieje. Elwis ma ok 3 lat. Na początku myślałam że się pierzy. Widać mu było uszy, a teraz jest łysy na plecach i ma wyskubana glowke i gole uszy. Nie zauważyłam żeby inne ptaszki go atakowały.  Wiecie co to może być?  Proszę o odpowiedź.
4 komentarze | Napisz komentarz

xx Amadyna ostrosterna - kogo dokupić

16 Kwi, 2017, 13:15 wysłana przez aniafree1
Witam.
Miałam parkę oswojonych amadyn ostrosternych. Kilka dni temu samczyk został sam. Jest do mnie przyzwyczajony, przychodzi na rękę, lubi się bawić i jak podchodzę to zaraz mi śpiewa, ale jak siedzę z dala od klatki bądź w drugim pokoju to zaczyna piszczeć, wołać samiczkę i jej szuka. Z uwagi na fakt, że pracuję więc jakieś 8 godz dziennie jest sam, pomyślałam, że dokupię mu towarzyszkę. Na początek rzecz najważniejsza a mianowicie, ptaków nie będę trzymała razem w klatce, tylko obok siebie (tak jak to było przez ostatnie tygodnie z byłą samiczką z uwagi na to, że się biły). Mam dużą klatkę i po przedzieleniu wychodzą wymiary 60x60x60. Nie wiem tylko jaki gatunek wybrać. Biorę pod uwagę w ostateczności drugą ostrosterkę, ale bardziej wolałabym jednak dokupić mu jakąś inną amadynę np wspaniałą, zebrowatą czy diamentową, albo mewkę. I tu pojawiają się pytania
1. Czy przy założeniu, że ptaki będą się znajdowały obok siebie a nie razem, nie stanie się tak, że mój samczyk nagle stanie się dziki? Czy wręcz przeciwnie, jego nowa partnerka się uspokoi i trochę oswoi?
2. Który spośród powyższych ptaków najłatwiej przyzwyczaja się do właściciela. Nie mówię zaraz o jedzeniu z ręki tylko o względnym spokoju gdy podejdę do klatki by wlożyć karmidło z jedzeniem, albo włożę rękę do samczyka?
3. Czy ewentualne kupno innego gatunku tzn nie amadyny ostrosternej odniesie pozytywny skutek tzn ptaki się "dogadają" i zaprzyjaźnią?
4. Czy każdy z w/w będzie mógł jeść mieszankę ziaren, którą podaje się amadynie ostrosternej?
5. Co w przypadku warunków hodowlanych, czy są podobne do ostrosterek bądź ew kanarków bo tu mam kilkuletnie doświadczenie?
2 komentarze | Napisz komentarz

question Klatka dla amadyn

11 Kwi, 2017, 23:32 wysłana przez elinex2005
Ma ktoś może link do (ufnej) stronki, gdzie można kupić klatkę większą od takiej? : Wysokość 56cm szerokość 45cm długość (bok) 13cm  Najlepiej aby była z szufladką na dole. :)
10 komentarze | Napisz komentarz

exclamation Agresywna amadyna??

11 Kwi, 2017, 15:57 wysłana przez elinex2005
Witam. Jestem tu nowa i chciałam się zapytać o agresję amadyn. Mam startową klatkę, a w niej 2 samce Amadyn Wspaniałych. Jeden jest starszy (Piórek) a drugi młodszy (Hirek) o kilka miesięcy. Młodszy czasem go dziobie, gryzie i gania po całej klatce, że aż drugi wariuje i lata. No cóż. Hirek jest nadpobudliwy, hałaśliwy, ?agresywny? a Piórek miły, przyjazny, cichy i spokojny.
To są dwie inne mutacje: Hirek Turkusowy, główka: nie wiem, biały brzuszek, fioletowo-pierśna. Piórek Standard czarnogłowy. Zapomniałam dodać, że Hirek jest w trakcie pierzenia, ale był trochę "opóźniony" w okresie pierzenia. Żył w małym "stadzie" w dużej klatce a teraz jest w "mniejszej". Jest początek wiosny, to teraz piórek będzie się pierzył (nie ten pierwszy raz) a Hirek już nie (jest w trakcie pierwszego pierzenia). Wiecie może co jest przyczyną?? PS Hirek często zarywa do piórka skacząc, ćwierkając (taniec godowy) a czasem "trzęsąc" główką.
Jakby co, ptaki nie są puszczane po domu. Z góry dziękuję za pomoc  :)
14 komentarze | Napisz komentarz

clip Młode Amadyny Wspaniałe

19 Mar, 2017, 09:03 wysłana przez leszek_00
Witam. Pięć młodych amadyn wykluło się w czerwcu 2016. Trzy z nich się wybarwiły i są to prawdopodobnie trzy samce i dwa młode się do tej pory nie wybarwiły. Zamieszczam zdjęcia. Czy to są samice ? Kiedy się wybarwią ?1 komentarz | Napisz komentarz