xx Bardzo proszę o porady:( Agresja?

07 Sty, 2018, 15:05 wysłana przez fifineta
Cześć,

Zwracam się do Was z ogromną prośbą. Wiem że macie ogromne doświadczenie z falistymi więc jesteście ostatnią nadzieją...
Nasz młody papużek szybko się oswoił. Lubił z nami siedzieć, być głaskany i latać po pokoju. Za ok. tydzień  kupujemy mu kolegę, ale od paru dni coś się zmieniło...
Papużek siedzi na drzwiach wyjściowych i nie chce siedzieć z nami(jednak kiedy przechodzimy do innego pokoju to zazwyczaj leci za nami).Tak jakby odsunął się od nas...jak wkładałam mu palec do klatki to skakał wesoło i specjalnie sam dotykał palca, a teraz? Próbuje go atakować. Nie zrobiliśmy papużce żadnej krzywdy...troszczymy się jak tylko możemy....
Co zrobić żeby znowu się do nas przekonał?
Jest to możliwe?
Kupować towarzysza?
Proszę Was o wskazówki  [help]
3 komentarze | Napisz komentarz

xx Sposób na "oswojenie" pani z Zoologicznego

22 Paź, 2017, 22:33 wysłana przez DomaPL
Hej. Tydzień temu byłam kupić samczyka papużki falistej, ale nie o tym teraz. Chciałam zobaczyć jak mi odpowiedzą na pytanie "jak oswoić papużkę falistą" no i otrzymałam taką odpowiedź. Tutaj zacytuję. "Na początku trzeba poczekać aż samczyk oswoi się z otoczeniem i przy pierwszych lotach wieczorem trzeba zgasić światło i zabrać papużkę na ręce i zapalić światło". Czy można to praktykować?  :p
4 komentarze | Napisz komentarz

question Odbudowa więzi

17 Paź, 2017, 19:30 wysłana przez Portugal
Witam [help] Piszę w następującej sprawie. Jakiś czas temu kupiłem 2 papużki faliste. Fajnie się zaklimatyzowały i przyzwyczaiły do otoczenia i do mnie. Widać było że były strasznie ciekawskie. Jednakże po pewnym czasie, z powodów rodzinnych, nie mogłem się nimi opiekować, miały wszystko co im do życia potrzebne, wszystko miały wymieniane jak trzeba, oprócz uwagi z mojej strony. Wygląda na to że bardzo dobrze dogadały się między sobą. Teraz są dużo bardziej wystraszone i płochliwe w stosunku do człowieka chociaż zauważyłem że nie boją się ludzi czy rozmowy jeśli są w klatce. Jeśli tylko otworze drzwiczki to robią się nerwowe. Oczywiście nie ma już mowy o wskakiwaniu na palec czy zabawie. Czy jest możliwe odbudowanie takiej więzi? Nie oczekuje cudów ale może są jeszcze jakieś szanse
6 komentarze | Napisz komentarz

xx Ręcznie karmione papugi

10 Paź, 2017, 17:49 wysłana przez dawid33
Zastanawiam się czy jeśli bym miał kilka papug ręcznie wykarmionych to pozostaną one przez cały czas ufne wobec człowieka czy po pewnym czasie zdziczeją i będą wolały swoje towarzystwo?Jeśli macie jakieś doświadczenia w tym temacie to proszę o wypowiedzi.
1 komentarz | Napisz komentarz

xx pierwsze wypuszczenie z klatki

07 Paź, 2017, 16:27 wysłana przez vega1
Witam

Od 3 tygodni, mam dwie papużki faliste :)
Chcę ich wreszcie wypuścić z klatki, aby sobie polatały. Mam obawy jednak, bo w poniedziałek wyjeżdżam i żona boi się czy wrócą do klatki do końca weekendu. A na domiar złego, mam duży dom z antresolą. Obawiam się, że jak dostaną lotów, to prędko nie wrócą.

Doradzicie coś?
1 komentarz | Napisz komentarz

xx Do ręcznie wykarmionej nimfy jaka papuga?

21 Wrz, 2017, 13:08 wysłana przez Flora nymph
Ciagnę nadal ten mój temat,  bo jak już pisałam chcę sprawić pojej papudze ptasiego towarzysza. Chcę się do tego jak najlepiej przygotować. Moja papuga ma 6 msc,  u mnie jest 4 msc. W miejscu skąd ją wzięłam mieszkała w klatce z inną papugą,  dookoła niej było dużo różnych gatunków papug i kanarki.  Jest papugą ręcznie wykarmioną. Czy dla takiej papugi mam dokupić kolejną ręcznie wykarmioną czy absolutnie nie?  Jak już wiele raz podkreślałam zależy mi na tym żeby papugi były oswojone,  tj. dawały się głaskać,  karmić z ręki, żeby się mnie nie bały (oczywiście nie chodzi mi o to żeby cały czas siedziały mi na ramieniu i za mną latały  ;-) ). 
Dzięki za odpowiedzi.
2 komentarze | Napisz komentarz

xx Oswojenie, a druga papuga

20 Wrz, 2017, 20:40 wysłana przez Flora nymph
Mam bardzo oswojoną nimfę (jest u mnie prawie 4 msc,  ma pół roku). Chodzi sobie po mnie,  przylatuje,  je z ręki,  "gada" ze mną,  lubi głaskanie itp. Myślałam o zakupie drugiej nimfy,  którą przed spotkaniem się obu papużek mam nadzieję tak samo oswoić.  Czy jeśli połączę dwie oswojone nimfy to nadal takie będą?  Bo na tym bardzo mi zależy.
3 komentarze | Napisz komentarz

xx Zmiana klatek

29 Sie, 2017, 21:08 wysłana przez Skibka
Witam. Potrzebuje pomocy dla moich papug. Zgodnie z radami na forum co do kupienia większej klatki tak też zrobilam, z tym że moje papugi nie bardzo się z tego cieszą. Kupiłam większą klatke, dokupiłam drewniane zerdki żeby było im lepiej. Wczoraj wypuścilam je ze starej klatki i postawiłam nowa. Siedziały na niej do samego wieczora nie wchodząc do środka. Dałam im do środka huśtawkę ze starej klatki która lubiły, zabiłam je wieczorem do środka przy pomocą prosa.. Dzisiaj zauważyłam że siedzą tylko na hustawce i nie ruszają się nigdzie i zjadły całe proso. Po południu je wypuscilam, przy okazji zauważyłam że karma jest nie ruszona. Tak jak wyleciały tak znowu do klatki musiałam je zwabić prosem i wyciągnęłam huśtawkę żeby przekonać je do nowych patyczków. Od jakiejś godziny siedzą tylko na prętach klatki, dalej nie jedzą i wogole nie wyglądają na zadowolone.
I tu mam pytanie jak im pomóc się zaaklimatyzowac? Nie wypuszczać przez kilka dni albo pozwolić im spędzać cały dzień na klatce bez jedzenia.. Włożyć im huśtawkę czy lepiej nie? Jak mogę pomóc moim ptakom??
3 komentarze | Napisz komentarz

xx Papużki bez energii - w ogóle się nie bawią

29 Sie, 2017, 20:06 wysłana przez Karlayn
Witam. Mam dwie papużki,jednego samca od dwóch miesięcy i samiczke od tygodnia. Mają około pół roku może troszkę więcej. Ich życie polega na tym że śpią, jedzą, i latają po pokoju z krzykiem gdy zglodnieja. Ani siesyna nie bawią Ani nie ćwiergolą. Samiczka czasem śpiewa w dzień ale samczyk prawie w ogóle. Czasem mu się zdarzy ze pokiwa głowa i pocwierka ale to chwila. Tak naprawdę budzą się tylko wtedy gdy puszczę im dźwięki innych papug wtedy cwierkaja. Czy to jest normalne? Nadal się boją po takim czasie? Mam się martwić czy,to normalne że póki co siedzą cicho i spokojnie? Trochę mi smutno że tak,siedzą całymi dniami bez ruchu i,gadania..
3 komentarze | Napisz komentarz

xx Pytanie

24 Sie, 2017, 00:14 wysłana przez Smoke
Witam,
Mam papużke od prawie 3 tygodni i niedługo go pierwszy raz wypuszcze na pierwszy lot. Papużka w klatce sama wskakuje na rękę bawi się i je prosko. Czy jak wyleci i pozna pokój to tez bedzie sana siadac na rękę itp?
5 komentarze | Napisz komentarz