';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Gotowa karma dla psów - dobra czy zła?  (Przeczytany 22560 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haaszek

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: Gotowa karma dla psów - dobra czy zła?
« Odpowiedź #45 dnia: 16 Lis, 2011, 20:51 »
Jak to mówią: "co tanie to drogie" :) Część składników tanich karm nie jest przyswajana i po prostu wyjdzie sobie drugim końcem a pies będzie jadł większe porcje. I w sumie wyjdzie na jedno, jak z tanimi karmami dla papużek pełnych kolorowego śmiecia.

Uważam, że pies powinien być przyzwyczajony i do jedzenia przygotowywanego w domu i do suchej karmy. Bo moga się zdarzyć rózne sytuacje, np. kiedy trzeba będzie przejść jedynie na karme weterynaryjną.

Offline Lidan

• *
  • 47 lat(a)
    Od: 12 Kwi, 2004, 13:49
« Odpowiedź #46 dnia: 17 Lis, 2011, 23:52 »
W naturze wilki i inne psowate faktycznie jedzą w większości mięso, ale... prowadzą one jednak nieco odmienny tryb życia niż nasze domowe psiaki, a więc i zapotrzebowanie na poszczególne składniki może różnić się w przypadku wilka i psa. Pomijam już fakt, że i dzikie zwierzęta czasem skubną jakiegoś owoca (pewnie z braku innych możliwości) to zupełnie przypadkiem w żołądku i jelitach upolowanych zwierząt znajdują się mniej lub bardziej strawione produkty pochodzenia roślinnego, które drapieżniki przy okazji zjadają.
Dieta BARF choć w dużej mierze opiera się na mięsie, podrobach i kościach składa się także z surowych owoców i jarzyn, twarogu i jajek.
W domowym gotowanym jedzeniu obowiązuje prosta zasada komponowania posiłków dla psów: 1/3 ryżu (lub makaronu) 1/3 jarzyn i 1/3 mięsa. Jak widać nie ma przewagi mięsa z tej prostej przyczyny, że nadmiar białka może przynieść więcej szkody niż pożytku. Oczywiście do tego należy dodać łyżkę oleju i suplementy jeśli pies jest karmiony tylko domowym jedzeniem.
Podaję psom suchą karmę dlatego, żeby miały właśnie te witaminy, mikroelementy i inne przydatne rzeczy. Poza tym- tak jak haaszek napisała - dobrze, gdy pies jest przyzwyczajony do suchej karmy bo trudno poza domem gotować psu jedzenie. W hotelikach też raczej preferują suchą karmę, a i zostawienie psa u kogoś z workiem suchej karmy jest prostsze niż tłumaczenie ile czego ma psu ugotować :)
"Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby mądrym być"
                                        Heraklit z Efezu

Offline Kaśka

• *
  • 54 lat(a)
    Od: 04 Sty, 2004, 19:41
  • ptaki: sama nie wiem ile
« Odpowiedź #47 dnia: 28 Lis, 2011, 23:38 »
W naturze wilki bardzo często zjadają zawartość żołądków i jelit swoich ofiar.
Już pisałam, ale przypomnę moje psy były karmione tak jak opisała do Dyuna do czasu gdy weszliśmy do UE. Potem wołowina koszmarnie podrożała i wykarmienie 4 dużych psów stało się dużym obciążeniem kieszeni. Dlatego przeszłam na suchą karmę. Moje psy przeszły :P  Od 7 lat moje psy jedzą Eukanubę i mają się naprawdę świetnie.
Do jedzenia dostają zawsze jakieś dodatki żeby nie było nudno, ale podstawę stanowi sucha karma.
Zwierzęta nie lubią pośpiechu. [oj_nie]
Bóg dał ptakom skrzydła żeby mogły fruwać a nie siedzieć w ciasnych klatkach.

marian19l

« Odpowiedź #48 dnia: 09 Gru, 2015, 18:57 »
Większość dzisiejszych karm jest naszpikowana zagęszczaczami, wypełniaczami i innymi substancjami, które uzależniają psiaki.

Offline papuziamoja

• Pozdrawiają moje głuptaski. :)
  • *
  • 17 lat(a)
    Od: 27 Paź, 2015, 17:13
  • ptaki: faliste: Tobik i Kusia
« Odpowiedź #49 dnia: 10 Gru, 2015, 15:24 »
Popatrz kiedy ostatnią wiadomość napisali.4 lata temu. [nieee]

arek91r

« Odpowiedź #50 dnia: 02 Mar, 2016, 22:03 »
Popatrz kiedy ostatnią wiadomość napisali.4 lata temu.
Znalazłem ten temat w Google. Nie ważne, że 4 lata czy miesiąc. Znajdują się tutaj wartościowe informacje.
Ja od dłuższego czasu kupuję gotową karmę dla psa firmy Royal - yorkshire terrier. Jednak planuję ją wymienić.

Myślę, że chyba obecnie najlepsza karma dla yorków to Eukanuba? Interesuje mnie też Brit (tańsza opcja).

Offline haaszek

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
« Odpowiedź #51 dnia: 02 Mar, 2016, 23:21 »
arek91r - jest to twoje czwarte konto na tym Forum. I wystarczy.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen