';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Problem z Maurycym  (Przeczytany 185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mondom

• *
  • Od: 26 Gru, 2017, 14:03
Problem z Maurycym
« dnia: 26 Gru, 2017, 14:16 »
Witam! Posiadam dwie papużki faliste Tosię i Maurycego. Tosia jest nielotem (ma obniżone napięcie mięśniowe) i mam ją dłużej. Wcześnie Tosia dzieliła klatkę z innym samczykiem i były bardzo w sobie zakochane. Niestety samczyk zdechł więc zakupiła jej do towarzystwa Maurycego. Miłości niestety nie ma.. ale najgorsze jest to że Maurycy "znęca" się nad Tosią. Ciągle za nią chodzi i zaczepia a ona ewidentnie tego nie chce. Dziobie i wydaje dziwny dzwięk który ma go odstraszyć. Ale na nic się to zdaje... w dodatku ma problem z ucieczką więc często jak jest taki nachalny spada z żerdki na dno klatki :( Starałam się wychować Maurycego i jak się zachowywał agresywnie przeganiałam go, ale nie przynosi to rezultatu. W koncu przyniosłam drugą klatkę i przeprowadziłam Tosię... Obie papużki były nieszczęśliwe i siedziały jak najliżej siebie i nawoływały się.. Nie wiem co zrobić. Nie chcę oddawać żadnej z nich, ale nie mogę patrzeć jak on ją męczy. Jest jakiś sposób na wychowanie go? Dodatkowo jak on wyfruwa z klatki to Yosia często chce lecieć za nim i woła albo wysjakuje z klatki. .. ale nie iskają się ani nic takiego.. żyją razem bo muszą :(

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: Problem z Maurycym
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Gru, 2017, 02:03 »
Jak długo masz Maurycego? U papużek miłość rzadko wybucha od razu, one potrzebują czasu, zwłaszcza samiczki. To "znęcanie się" jest zalotami. Dopóki pióra nie lecą i krew się nie leje, nie ma czym się martwić.

Offline Driada

• *
  • 23 lat(a)
    Od: 19 Maj, 2017, 13:31
  • ptaki: Tuptuś, Liczi - faliste
« Odpowiedź #2 dnia: 27 Gru, 2017, 17:24 »
Spokojnie, "dotrą się" :) Daj im czas. Liczi na początku strasznie męczyła Tuptusia, ciągle go odganiała od siebie, czasami od jedzenia, zaczepiała go, wrzeszczała, a on taki biedny siedział samotny jak najdalej od niej. Po kilku tygodniach zaprzyjaźniły się i są nawet dosyć romantyczną parą (chociaż Liczi to takie feministyczne indywiduum  [saba]) - nie ma żadnych kłótni (najwyżej wyścig jak się powiesi w klatce jakąś zielonkę  [tuptup]), cały czas siedzą przy sobie, czyszczą sobie piórka i w ogóle :)

Offline mondom

• *
  • Od: 26 Gru, 2017, 14:03
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Gru, 2017, 21:36 »
Maurycy jest już z nami pół roku, więc chyba sporo czasu. Popołudnia są spokojne, natomiast rano jest jatka.. Czasami zdarzały się takie sytuacje jego natarczywości i zrzucania Tosi z żerdki, ale dopiero ostatnio jak byłam na L4 i rano siedziałam w domu to zobaczyłam jak to wygląda. On jest dużo młodszy i prwnie wynika to z chęci zabawy i prób dominacji. Tosia niestety nie daje sobie z nim rady z powodu swojego stanu.. Nie wiem czy nie dzieje jej się krzywda. Krew się nie leje, ale taki upadek czy ciągłe przeganianie od jedzenie czy ulubionych miejsc na pewno daje jej się we znaki.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen