';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Wydzielina z otworów nosowych  (Przeczytany 210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Empres

• *
  • Od: 12 Maj, 2017, 16:46
Wydzielina z otworów nosowych
« dnia: 01 Gru, 2017, 11:54 »
Chciałam prosić o poradę w sprawie wydzieliny z otworów nosowych papużki.(niestety u mnie w mieście nie ma weterynarza od ptaków).Zaczęło się od problemu z tego wątku  ( http://papuzki.webd.pl/forum/index.php/topic,30377.0.html ) po podaniu inwemektryny.Najpierw w jednej dziurce a od niedawna i drugiej.Codziennie odtykam te dziurki ale na niewiele to się zdaje bo za niedługo od nowa zaklejają się.Dziurki są  bardzo małe(papużka zawsze miała mniejsze dziurki od innych papużek i nie ma przerostu woskówki).Jak nacisnę woskówkę to w otworach pojawia się płyn który jest lekko żółtawy a po zaschnięciu pomarańczowy.Piórka nad woskówką  nie są brudne a papużka jest normalna i wydaje się że nie przeszkadza jej to, często kicha ale nie oczyszcza to otworów.Co by to mogło być i co mogłabym sama zrobić,myślałam żeby jakoś te dziurki powiększyć  to może by ta wydzielina nie zalegała ale jak?Będę wdzięczna za jakieś sugestie.

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: Wydzielina z otworów nosowych
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Gru, 2017, 19:11 »
To jest jakiś poważniejszy stan zapalny i uważam, że powinien to zobaczyć weterynarz, bo coś dzieje się wewnątrz.
Nie piszesz skąd jesteś, może w pobliżu taki lekarza przyjmuje?

Offline Empres

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Gru, 2017, 19:37 »
Też tak podejrzewam że jakiś jest stan zapalny.Jestem spod Lublina.

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Gru, 2017, 20:32 »
Wiem, że ktoś leczył papuzki w Lublinie, spróbuję poszukać.
Okropne, kiedy człowiek jest taki bezradny i nie umie pomóc

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Gru, 2017, 20:36 »
W Lublinie jest Chiron-Wet.
Dr Erd podobno jest specjalistą od ptaków ozdobnych.
Zadzwon, dowiedz się czy faktycznie

Offline Empres

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Gru, 2017, 11:58 »
Dzięki,będę się dowiadywać.Tak myślę czy to nie przez to że te dziurki takie maleńkie i wydzielina nie ma jak się wydostać i powoduje stan zapalny.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen