';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Falista - pół roku/rok??  (Przeczytany 95 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Zwierzyniec

• *
  • Od: 25 Lis, 2017, 15:08
Falista - pół roku/rok??
« dnia: 25 Lis, 2017, 15:20 »
Witajcie :)

Lata wstecz bywałam na tym forum i chętnie czytałam. Przez ten czas miałam wspaniałe 3 faliste i nimfę. Jedna falista i nimfa były świetnymi przyjaciółkami, falista wiele lat starsza, ostatnio zmarła, a nimfa popadła w rozpacz, dlatego do domu trafiła nowa falista w podobnych kolorach (po 1 dniu już się zaakceptowały), każda ma swoją klatkę.
Ich przyjaźń powoli rośnie, jednak wciąż nurtuje mnie pytanie, jaki jest mniej więcej wiek falistej? prążki na głowie niemal niedostrzegalne, woskówka fioletowo-niebieska (niebieski ma jasny odcień), niewielkich rozmiarów (zdecydowanie mniejsza niż dorosłe osobniki), nie ma "korali" wokół szyi. Myślę, że samiec, a kolor nosówki ściemnieje. Jest żywa, aktywna, bardzo lubi szaleć i śpiewać.

Zdjęcia jednak dodaję, choć nie oddają w pełni barwy, brakuje tutaj "oddania fioletowego odcieni"
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2017, 15:41 wysłana przez Zwierzyniec »

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: Falista - pół roku/rok??
« Odpowiedź #1 dnia: 26 Lis, 2017, 02:35 »
Samczyk, może mieć nawet więcej niż rok, o czym świadczą widoczne białe obwódki wokół źrenic. Na pierwszym zdjęciu dziobek wygląda nieszczególnie - chyba że coś w nim trzyma.

Offline Zwierzyniec

• *
  • Od: 25 Lis, 2017, 15:08
Odp: Falista - pół roku/rok??
« Odpowiedź #2 dnia: 26 Lis, 2017, 10:34 »
Dziękuję za odpowiedź, w takim razie czeka mnie jeszcze więcej cierpliwości, aby przyzwyczaić ją do siebie :)
Szczerze mówiąc, nie wiem czy miała wtedy coś w dziobku, ale będę obserwować ją czy wszystko w porządku :)

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen