';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Odbudowa więzi  (Przeczytany 391 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Portugal

• *
  • Od: 17 Paź, 2017, 19:07
Odbudowa więzi
« dnia: 17 Paź, 2017, 19:30 »
Witam [help] Piszę w następującej sprawie. Jakiś czas temu kupiłem 2 papużki faliste. Fajnie się zaklimatyzowały i przyzwyczaiły do otoczenia i do mnie. Widać było że były strasznie ciekawskie. Jednakże po pewnym czasie, z powodów rodzinnych, nie mogłem się nimi opiekować, miały wszystko co im do życia potrzebne, wszystko miały wymieniane jak trzeba, oprócz uwagi z mojej strony. Wygląda na to że bardzo dobrze dogadały się między sobą. Teraz są dużo bardziej wystraszone i płochliwe w stosunku do człowieka chociaż zauważyłem że nie boją się ludzi czy rozmowy jeśli są w klatce. Jeśli tylko otworze drzwiczki to robią się nerwowe. Oczywiście nie ma już mowy o wskakiwaniu na palec czy zabawie. Czy jest możliwe odbudowanie takiej więzi? Nie oczekuje cudów ale może są jeszcze jakieś szanse

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: Odbudowa więzi
« Odpowiedź #1 dnia: 18 Paź, 2017, 02:30 »
Oczywiście, że są, trzeba tylko dużo cierpliwości i czasu. No i nie pakuj rąk do klatki, kiedy ptaki są w niej, bo z tego, co piszesz, wynika, że w klatce czują się bezpiecznie. Muszą mieć jakiś azyl.

Offline Portugal

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Paź, 2017, 08:57 »
Jasne, właściwie jedyne co mam wspólnego z tą klatką to to że ja czyszcze. A jakiś tip co zrobić żeby ogarnęły że trzeba tam wracać jak się jest głodnym? xD Karmienie ich poza klatką to chyba słaby pomysł

Offline paganek

• *
  • 19 lat(a)
    Od: 05 Cze, 2015, 03:48
  • ptaki: Sześć falistych.
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Paź, 2017, 13:43 »
Nie karm poza klatką, to się nauczą, że jedzenie jest tylko w środku.
Obecne urwisy - Romek, Ciri, Świteź, Puszczyk, Olgierd i Iris.

...Czarek, Czajka, Edek, Falka.

Offline Portugal

• *
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Paź, 2017, 14:22 »
No właśnie tak robię. Ale one cały dzień potrafią przelatać po pokoju ale do klatki po żarcie nie. To normalne że mogą cały dzień nie jeść? Czy po prostu nie potrafią ogarnąc że klatka=jedzenie?

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Paź, 2017, 02:43 »
Mogą ogarnąć i ogarniają, tylko wiedzą, że wejście do klatki = zamknięcie ich w niej. Rozwiązaniem jest zostawianie klatki otwartej - jeśli oczywiście to możliwe i bezpieczne dla nich.

Offline Portugal

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Paź, 2017, 09:29 »
Zostawiłem im na dzisiaj otwartą klatkę. I zrobiłem małe przemeblowanie. Przeniosłem klatkę trochę wyżej bo była ona sporo niżej od ich standarowych lądowisk. Jak wrócę to zobaczę czy teraz trafiły. Ale widzę jakiś progres, wczoraj dużo swobodniej latały po pokoju i dwa razy zrobiły sobie przystanek na mojej głowie  :)

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen