';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Woskówka papużki  (Przeczytany 243 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline annmi0

• *
  • Od: 12 Paź, 2017, 19:36
Woskówka papużki
« dnia: 12 Paź, 2017, 19:46 »
Cześć, chciałabym żebyście powiedzieli mi coś na temat woskówki mojej papużki. Czy jest prawidłowa? Jest to samczyk czy samiczka? Miał być samiec, ale wydaje mi się, że jest na odwrót. Chyba, że jest to jakaś choroba. Ptak ma już jakieś 1,5 roku - 2 latka.

Offline elinex2005

• *
  • Od: 11 Kwi, 2017, 12:57
  • ptaki: 2 amadyny wspaniałe hirek i piórek
Odp: Woskówka papużki
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Paź, 2017, 01:28 »
raczej nic mu nie jest. Obserwuj woskowkę. U młodych papużek są zawsze gładkie i różowe.  jeśli to samiec: woskowka przechodzi po jakimś czasie z różowego na trochę fioletowy i z fioletowego na ciemnoniebieski (u dorosłych). Caly czas będzie gładka woskowka. U samic: różowy kolor jasnieje, często w początkowej fazie przechodzi ona w jasnoniebieski (charakterystyczne dla samiczek jest to, że wokół dziurek od nosa woskowka jest biała, aby ostatecznie przejść w biały lub beżowy (u dorosłych). Poza tym piękna papuzka <3

Offline paganek

• *
  • 19 lat(a)
    Od: 05 Cze, 2015, 03:48
  • ptaki: Cztery falki.
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Paź, 2017, 08:45 »
Cześć, chciałabym żebyście powiedzieli mi coś na temat woskówki mojej papużki. Czy jest prawidłowa? Jest to samczyk czy samiczka? Miał być samiec, ale wydaje mi się, że jest na odwrót. Chyba, że jest to jakaś choroba. Ptak ma już jakieś 1,5 roku - 2 latka.
Jaki kolor woskowka miała przed tym brązowym "nalotem"?
Obecne urwisy - Romek, Ciri, Świteź, Puszczyk.

...Czarek, Czajka, Edek, Falka.

Offline annmi0

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Paź, 2017, 18:12 »
woskówka była jasnoniebieska. w pewnym momencie zrobiła się brązowa, pozniej wrocila do swojej pierwotnej barwy. Po jakims czasie znowu zbrązowiała i póki co taki stan się utrzymuje. Więc w zasadzie wydaje mi się, że jest to samica i są to zwyczajne zmiany hormonalne jednak niepokoi mnie, że jest trochę przesuszona.

Offline Nimfa M

• *
  • Od: 26 Cze, 2017, 13:06
  • ptaki: nimfy, świergotki
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Paź, 2017, 18:53 »
Według mnie jest to samica.

Online Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Paź, 2017, 02:22 »
To raczej samiec. Jeśli u samca woskówka zmienia kolor na brązowy, może to świadczyć o chorobie gonad. Od razu mówię - nic z tym nie zrobisz.

Offline annmi0

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Paź, 2017, 14:34 »
Wstawiam zdjęcie z wczoraj. Może to pomoże w lepszym zdiagnozowaniu płci i ewentualnego problemu.

Offline paganek

• *
  • 19 lat(a)
    Od: 05 Cze, 2015, 03:48
  • ptaki: Cztery falki.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Paź, 2017, 18:36 »
Masz zdjęcie z okresu, kiedy woskówka nie miała tego brązowego nalotu?
Obecne urwisy - Romek, Ciri, Świteź, Puszczyk.

...Czarek, Czajka, Edek, Falka.

Offline krzysiek75

• *
  • 42 lat(a)
    Od: 21 Sie, 2013, 19:54
  • ptaki: Pikolo-niebieska opal cynamonowa & Frugo-zielony
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Paź, 2017, 19:46 »
A po zachowaniu nie jesteś sam określić czy to samiec, czy samiczka?
Pozdrawiam,
Krzysiek

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen