';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Psychika nimf  (Przeczytany 205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Flora nymph

• *
  • Od: 17 Wrz, 2017, 20:20
  • ptaki: Nimfy Flora i Frugo
Psychika nimf
« dnia: 09 Paź, 2017, 21:34 »
Witam.
Bardzo dziękuję za wszystkie rady. Nowy nimfol już jest i ma kwarantannę.
Moje papugi się słyszą i trochę że sobą gadają, ale się nie widzą. Czy nic nie stanie się ich psychice przez te 2 tygodnie? Boję się przenosić klatkę nowej nimfy, bo przecież bardzo ją to zestresuje. Co mam zrobić?

Połączony post: 09 Paź, 2017, 22:47
Ile dni nowa nimfa może nie jeść i nie pić? Kiedy powinn się martwić?
« Ostatnia zmiana: 09 Paź, 2017, 22:47 wysłana przez Flora nymph »
Moje zwierzaki:
Nimfa perłowa Flora (samiczka) ur. w marcu br.
Nimfa perłowa (cynamonowa szek) Frugo (samiec) ur. 31 lipca br.
Hawańczyk Ami (pies) ur. 19.10 2015 r.
Rybki + ślimaki akwariowe,  które pojawiły się niewiadomo skąd
🐶🐦🐟🐚

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: Psychika nimf
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Paź, 2017, 02:49 »
Każda przerwa w żywieniu u ptaka jest obciążeniem dla organizmu. Ale nic na to nie poradzisz. Mam nadzieję, że karmidła ma wewnętrzne, a nie takie, że trzeba nisko zejść i włożyć do nich głowę? Ptaki z hodowli zwykle nie znają karmideł zewnętrznych. Jeśli takie są u ciebie, zmień je jak najszybciej na zwykłe miski zawieszone prze najwyższej żerdzi. Podobnie wodę.

Jeśli nową nimfę przeniesiesz do starej, na pewno stres szybko ustąpi. Zrób to powoli i spokojnie.

Offline Flora nymph

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Paź, 2017, 07:51 »
Nowa papuga ma 2 karmidełka wewnętrzne i jedno zewnętrzne. Chcę dokupić jeszcze wewnętrzne, ale muszę czekać na dostawę w zoologu.
Rozumiem, że szybciej minie, ale powinnam i tak poczekać te 2 tygodnie kwarantanny?

Połączony post: 10 Paź, 2017, 15:15
Wypuściła Frugo. Wiem że nie powinnam, bo to za wcześnie, ale chciał polatać po klatce, a ta w której jest teraz (nie docelowa)za bardzo się do tego nie nadaje. W pokoju ma gdzie lądować, okna zasłoniłam, ale i tak musiał wpaść w ścianę.  [niewiem] Zachowuje się normalnie i co dziwne po tym szalonym locie, wreszcie zaczął jeść.
Flora teraz szuka Frugo, bo są obydwoje wypuszczeni (znaczy... Frugo ma otwartą klatkę ale w niej siedzi), ale jeszcze go nie znalazła.  ;-)

Połączony post: 10 Paź, 2017, 15:52
Nie do końca uzyskałam też odpowiedź na moje pytanie. Czy to że będą się słyszeć przez 2 tyg, a nie będą się widzieć może jakoś wpłynąć na ich psychikę?

Połączony post: 10 Paź, 2017, 16:18
Jeszcze jedno pytanie... przez ile dni papuga może siedzieć w jednym miejscu, nie jeść itp. żeby powinno uznać się ja za "chorą"?

Połączony post: 10 Paź, 2017, 20:43
I jeśli papuga nie zje nic i nie wypije do piątku to mam się zacząć martwić? Wtedy powinnam ją zawieźć do weterynarza czy może zaryzykować i połączyć z Florą, bo może przy drugiej papudze nowa się odważy zjeść?
Sytuacja w klatce jest taka: Frugo czasem chodzi, ale tylko po żerdkach. Raz ledwo skubnął sepię. Ziarna ma na dole klatki, w dwóch karmidełkach wewnętrznych i jednym zewnętrznym. Wodę ma w dozowniku. Ma także wapno i obok siebie proso senegalskie (kłos). Zabawki wyjęłam, bo mógłby się ich bać. Miał też witki z wierzby, ale też wyjęłam. Klatka stoi koło ściany, na wysokości mojej głowy. Przychodzę do niego kilka razy dziennie. Co mogę jeszcze zrobić?

Połączony post: 10 Paź, 2017, 23:00
Z braku pomysłu wyłożyłam mu do klatki kolbę (tak, wiem że tłucząca itp. ale żeby cokolwiek zjadł) i zaczął jeść.  :) Wyszłam z "jego" pokoju, mam nadzieję że jak wrócę to zastanę jakieś łupinki.
Frugo ogólnie nieco się ożywił - wspina się na pręty, chodzi po żerdce itp. Mam nadzieję że będzie tylko lepiej.  :)
Mam zamiar wypuścić go w piątek, tj. rano otworzyć klatkę i zamknąć wieczorem, mam nadzieję że wyjdzie. To samo w weekend; bo te trzy dni będę prawie cały czas w domu.
Ktoś chce dać mi jakieś wskazówki?  [help]

Połączony post: 10 Paź, 2017, 23:02
Chciałabym sprostować - on po tym locie nie zjadł nic. Ja myślałam że zje, bo zabrał się za sepię, ale kawałek sepi to trochę mało.

Połączony post: 10 Paź, 2017, 23:43
Kolby zjadł baardzo mało.  :(
« Ostatnia zmiana: 10 Paź, 2017, 23:43 wysłana przez Flora nymph »
Moje zwierzaki:
🐶🐦🐟🐚

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Paź, 2017, 02:25 »
Karmidła z ziarnem nie powinny wisieć nisko (ptak boi się zejść niżej), z dozownika wody może nie umieć korzystać - lepiej zawiesić wodę w zwykłej misce. Ptak może jeść pod twoją nieobecność, kiedy nie musi cię obserwować. Wyjmij karmidło z ziarnem i dmuchnij - jeśli wylecą łuski, znaczy, że nimfa jadła. One większość łusek zostawiają w misce, dlatego pełna miska wcale nie oznacza, że jest w niej ziarno, ponadto papugi nie potrafią grzebać w łuskach.
Nie wiadomo, jak na ich psychikę wpłynie to, że nie będą się słyszeć.
Na inne twoje pytania nikt nie udzieli ci odpowiedzi, bo każdy ptak jest inny i nie ma recepty.

Poczytaj tutaj o nimfach i papugach ogólnie.
http://www.papugi.dt.pl/nimfy/main.asp
http://www.papugi.dt.pl/

Offline Flora nymph

• *
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Paź, 2017, 16:15 »
Dziękuję.
Karmidełka są na wysokości jego brzucha, wyżej zawiesić ich nie mogę. Dozownik wymieniłam. Gdyby papuga coś zjadła faktycznie byłyby łupiny - łupin nie ma. Odchody ma półpłynne (stres?). I kolejny raz zadaję pytanie: ile nimfa może tak żyć bez jedzenia? Po ilu dniach mam się zacząć naprawdę martwić?

Połączony post: 11 Paź, 2017, 17:06
Nadal nie je, ale wypuściłam go, polatał trochę, już nie wpada na ściany itp.

Połączony post: 11 Paź, 2017, 19:50
Sukces - dziobnął trochę prosa senegalskiego.  :)
« Ostatnia zmiana: 11 Paź, 2017, 19:50 wysłana przez Flora nymph »
Moje zwierzaki:
🐶🐦🐟🐚

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
« Odpowiedź #5 dnia: 12 Paź, 2017, 02:16 »
Będzie dobrze. Zadbaj też o urozmaicenie diety, póki ptaki nie zapomniały, że oprócz ziarna jada się także coś innego.

Offline Flora nymph

• *
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Paź, 2017, 17:51 »
Bardzo dziękuję za pomoc. Frugo właśnie je.  :D :D :D
Moje zwierzaki:
🐶🐦🐟🐚

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen