';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: pierwsze wypuszczenie z klatki  (Przeczytany 199 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vega1

• *
  • Od: 07 Paź, 2017, 16:23
pierwsze wypuszczenie z klatki
« dnia: 07 Paź, 2017, 16:27 »
Witam

Od 3 tygodni, mam dwie papużki faliste :)
Chcę ich wreszcie wypuścić z klatki, aby sobie polatały. Mam obawy jednak, bo w poniedziałek wyjeżdżam i żona boi się czy wrócą do klatki do końca weekendu. A na domiar złego, mam duży dom z antresolą. Obawiam się, że jak dostaną lotów, to prędko nie wrócą.

Doradzicie coś?

Offline Raffy

• *
  • 27 lat(a)
    Od: 30 Sie, 2003, 11:32
  • ptaki: Faliste,nimfy, ary, rozelle, kozy, nierozłączki
Odp: pierwsze wypuszczenie z klatki
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Paź, 2017, 17:13 »
Ptaki mogą się zagubić i nie wiedzieć jak wrócić, bać się zejścia z dużej wysokości (domowe mają lęk wysokości) - a pierwsze co zrobią po wyjściu z klatki to strzał w górę. Ja bym poczekał aż będziesz dostępny w domu i dopiero je wypuścił. Wrócić do klatki muszą tego samego dnia, chociaż ze względu na jedzenie (ptaki bez jedzenia długo nie pociągną ;) ). Nie karm ich poza klatką, żeby za bardzo się nie przyzwyczaiły. Jak oswoją się z lotem na dużym terenie, to będzie bardzo fajny widok, jak się rozpędzają w locie :)

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen