';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Pytania dotyczace zakupu drugiej papuzki  (Przeczytany 141 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justaczka

• *
  • Od: 03 Paź, 2017, 18:43
Pytania dotyczace zakupu drugiej papuzki
« dnia: 05 Paź, 2017, 20:05 »
Od 2 tygodni jestem posiadaczka mlodziutkiej papuzki recznie wykarmianej, nie znam jej plci. Hodowca sadzil, ze to samiec, ale nie byl pewny. Ja co prawda ekspertem nie jestem, ale watpie. Chcialabym zakupic jej towarzysza i oto kilka pytan ode mnie. Po 1. dostalam rade, ze ptaszek ten powinien byc odrobine starszy od mojej papuzki i nierecznie karmiony by moj malec mogl nauczyc sie podstawowych zachowan, papuzke taka najlepiej kupic od hodowcy, zoologiczne odpadaja?  [niewiem] Co z kwarantanna(?) czy jest to konieczne jezeli papuzke przebada weterynarz lub jezeli bedzie od hodowcy? Jak z pierwszym spotkaniem papuzek?  [help] [help]

Z gory dziekuje za odpowiedz ;)

Online Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: Pytania dotyczace zakupu drugiej papuzki
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Paź, 2017, 02:37 »
Moim zdaniem masz samiczkę, ale poczytaj sobie tutaj, bo zdjęcia często przekłamują:
http://www.faliste.pl/2015/09/plec-mlodych-papuzek/
W ogóle poczytaj ten blog - tu masz spis tematów. Znajdziesz odpowiedzi na wiele swoich pytań:
http://www.faliste.pl/spis-wszystkich-postow/#comment-1839

Jeśli chodzi o zakup papużki, to każdy kupuje, gdzie może. Jeśli masz zaufanego hodowcę, który ma zdrowe stado, możesz kupić u niego. W sklepach sieciowych często ptaki są pod opieką weterynaryjną i wtedy maleje znacznie prawdopodobieństwo chorób. Gorzej z małymi sklepikami, w których na małej przestrzeni przebywają różne gatunki ptaków.
Musisz wiedzieć, jak wygląda dziób papużki ze świerzbowcem, jakie powinno być upierzenie... Na blogu Zuzel też znajdziesz odpowiedź na te pytania. Jeśli na to wszystko zwrócisz uwagę, nie będziesz musiała przeprowadzać kwarantanny, która w warunkach domowych jest trudna i na ogół nie spełnia podstawowych wymagań.
Pamiętaj też, żeby za młodu nauczyć swoje ptaki jedzenia różnych rzeczy - to bardzo ważne, bo im starsze ptaki, tym trudniej przekonać je do zdrowego żywienia.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen