';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Nowa papużka, oswajanie, samotna? pomocy ;c  (Przeczytany 185 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Justaczka

• *
  • Od: 03 Paź, 2017, 18:43
Nowa papużka, oswajanie, samotna? pomocy ;c
« dnia: 03 Paź, 2017, 19:08 »
Witam, zakupiłam papużkę ręcznie karmioną od hodowcy, z tego co czytam niestety popełniłam dużo błędów. [niewiem]  Chciałabym prosić o rozszyfrowanie ich. Papużka jest młodziutka, miał być samiec, ale z tego co wiem sam hodowca nie jest tego pewny, więc może pomożecie mi także z płcią papużki <załączam zdjęcie>. Mam niemałą klatkę i dwa patyki jako żerdki. Papużka dawała się karmić z ręki i głaskać (wyłącznie po brzuszku), teraz przestałam bo wiem, że złym pomysłem jest oswajanie papużki za pomocą wkładania łap do klatki. :( Sądze, że czuję się już dość swobodnie w swojej klatce, gdy chce lata z żerdki na żerdke i nawet buja się na huśtawce! Podobno żeby ją oswoic nie powinno się robić nic, lecz co to dokładnie znaczy? Mam przebywać w tym samym pokoju(?) usiąść obok klatki(?) czy papużka w końcu sama się przyzwyczai(?) Drugi błąd jaki popełniłam z tego co wiem jest zakup jednej papużki, z tego co czytałam przed zakupem ptaszek może nawiązać głębsze relacje z opiekunem tylko jeżeli nie będzie miał ptasiego towarzysza. Proszę o pomoc  bo jestem rozdarta ;-; [niewiem]

P.S mam nadzieję, że dobrą kategorię wybrałam ;f
« Ostatnia zmiana: 03 Paź, 2017, 20:09 wysłana przez Justaczka »

Online Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: Nowa papużka, oswajanie, samotna? pomocy ;c
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Paź, 2017, 02:28 »
Witaj na forum  :)
Wielu użytkownikom forum nie podoba się ręczne karmienie papużek - to wbrew naturze, człowiek robi w ten sposób krzywdę ptaszkowi. Nie potępiam cię oczywiście, piszę o tym, bo ciąg dalszy będzie w tym duchu.
Ptaki mają zakodowaną w genach niechęć do dotykania ich grzbietu - drapieżnik zawsze spada na nie z góry. Niektóre, kiedy już bardzo zaufają człowiekowi, pozwalają się głaskać, ale to w sumie dość rzadkie i jest wyborem ptaka.
Oswajać można na różne sposoby. Ważne, żeby ptak wiedział, że klatka jest jego azylem, bezpiecznym miejscem. Można mu podstawiać smakołyk przy wejściu do klatki - wtedy ptak właśnie ma wybór, może podejść albo nie. Poczytaj sobie wątki o oswajaniu, ten temat mielony był wiele razy, ludzie dzielili się swoimi doświadczeniami.
Stopień oswojenia zawsze zależy od charakteru ptaka. Wiele ptaków, mimo że samotnych, nigdy się nie oswoiło, inne nawet w parze oswajają się szybko i bez problemu. To także zależy od charakteru papużki. Na temat samotnych ptaków pisałam nie dalej jak wczoraj tutaj:
http://papuzki.webd.pl/forum/index.php/topic,30582.msg223686/topicseen.html#msg223686
Zachęcam cię do kupna drugiej papużki. Wierz mi, nawet najbardziej oswojony jeden ptaszek nie da człowiekowi tyle radości co obserwacja dwóch ptaszków nieoswojonych. Pamiętaj też, że to bardzo młody ptaszek, nie zdążył się nauczyć papuzich zachowań, a ludzkich siłą rzeczy nigdy się nie nauczy. Uważam, że powinnaś mu dokupić towarzystwo ptaszka troszkę starszego, który rósł w stadzie i potrafi latać, śpiewać, tokować, bo to wszystko widział.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen