';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Pomóżcie w odróżnieniu płci u papużek ;)  (Przeczytany 285 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mobil1997

• *
  • Od: 14 Wrz, 2017, 09:11
Pomóżcie w odróżnieniu płci u papużek ;)
« dnia: 14 Wrz, 2017, 09:38 »
Witam . Chciałbym prosić o pomoc w odróżnieniu płci papużek falistych .
Na zdjęciach papużki są oznaczone numerkami i jak moglibyście określić czy to samiec czy samica pod danym numerkiem .
Czytałem dużo o papugach ale nadal nie jestem pewny w 100 % czy to samiec czy samica .
Oto linki do zdj .
 https://zapodaj.net/8d3411782e7ac.jpg.html
https://zapodaj.net/53ece7d941b18.jpg.html
https://zapodaj.net/4e321b86d442b.jpg.html
https://zapodaj.net/1ef04f050542b.jpg.html
Pomóżcie i z góry dzięki .

Offline Raffy

• *
  • 27 lat(a)
    Od: 30 Sie, 2003, 11:32
  • ptaki: Faliste,nimfy, ary, rozelle, kozy, nierozłączki
Odp: Pomóżcie w odróżnieniu płci u papużek ;)
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Wrz, 2017, 12:07 »
4 5 6 samce, reszta samice

Offline krzysiek75

• *
  • 42 lat(a)
    Od: 21 Sie, 2013, 19:54
  • ptaki: Pikolo-niebieska opal cynamonowa & Frugo-zielony
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrz, 2017, 13:35 »
Papużka nr 1 - ma świerzb .
Pozdrawiam,
Krzysiek

Offline mobil1997

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrz, 2017, 18:38 »
Wsadziłem tą papużke do osobnej klatki.  Jakie polecacie sposoby aby ta chorobę powstrzymać.  Co do weterynarza mieszkam na wsi i ciężko w okolicach a takie weterynarze co tu są to tylko krowy potrafią zapladniac sztucznie haha

Offline krzysiek75

• *
  • 42 lat(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrz, 2017, 18:46 »
Myślę, że możesz podejść z nią lub bez i kupić u wet. iwermektynę. Powinien mieć ten środek.  Możesz ją sam podać ptakowi, aplikując ją na grzbiecie poniżej karku (nie wstrzykiwać).
Prawdopodobnie inne też mogą być zarażone świerzbowcem, choć nie jest to powiedziane.
Ja aplikowałem w ub. roku swojej samiczce dwie serie w ostępach 14 dniowych i minęło. Płaciłem za jedna dawkę 10 zł.
Musisz coś z tym zrobić bo to się niebezpiecznie rozwinie.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Offline mobil1997

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz, 2017, 20:10 »
A możesz mi napisać w jaki sposób to podawać i czym żeby nie zrobić krzywdy jej? 

Offline krzysiek75

• *
  • 42 lat(a)
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrz, 2017, 20:39 »
Lekarz wet. odmierzoną dawkę sprzeda Ci w strzykawce. Wówczas całą dawką musisz zakropić miejsce poniżej karku.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Online Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Wrz, 2017, 02:08 »
Nie całą dawkę! Jedną kroplę na skórę między piórami na karku. Jeżeli ptaki przebywały razem, na pewno inne też są zarażone. Im też trzeba podać iwermektynę. Trzeba wymienić drewniane żerdki w klatce, całą klatkę zdezynfekować, tak samo wszystkie karmidła. Świerzbowiec to pasożyt, może być wszędzie, trzeba się go pozbyć, inaczej ptaki będą chorowały. Poczytaj wątek na temat świerzbu. I nie musisz chodzić z papużkami do weta, zwłaszcza do takiego, który nie zna się na ptakach egzotycznych.

Offline krzysiek75

• *
  • 42 lat(a)
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Wrz, 2017, 08:06 »
Sabinka - lekarz odmierzy mu dawkę do jednorazowego wykorzystania. Stąd napisałem "całą dawkę" - wielkość dawki jest pojęciem względnym.
Pozdrawiam,
Krzysiek

Offline mobil1997

• *
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Wrz, 2017, 08:57 »
Zrobię wszystko żeby ją wyleczyć.  Niestety kupiłem od nieznajomego który trzymał w wolierze zewnętrznej i sprzedał wszystkie to odkupiłem od niego bo powiedział że mu się znudziły..  Jak można kupować tak prześliczne ptaszki skoro zaraz mu się znudziły mówiąc jego zdaniem.  No i niestety jedna chora jest ale mam nadzieję że bd dobrze.Ja papugi mam od dziecka na początku w domu w klatce miałem a teraz już mam woliere zewnętrzna.  A mam jeszcze pytanie w jaki sposób dobierać parki?  Wiek nie przeszkadza?  Narazie nie chce rozmnażać ale żeby były że sobą cały czas aż dorosna i wtedy można myśleć o rozmnażaniu.

Połączony post: 15 Wrz, 2017, 09:02
Tą papużkę chorą mam dopiero dwa dni . Była sama w klatce u tego typa . Dlatego ją kupiłem i wiedziałem , że jest chora tylko poprostu nie znałem choroby teraz już wiem i zrobię co w mojej mocy by jej pomóc . 
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2017, 09:02 wysłana przez mobil1997 »

Offline Al

• *
  • 61 lat(a)
    Od: 30 Cze, 2008, 21:11
  • ptaki: nimfy, faliste, nierozłączki, Swiergotki, rozelle,
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Wrz, 2017, 18:27 »
Sabinka - lekarz odmierzy mu dawkę do jednorazowego wykorzystania. Stąd napisałem "całą dawkę" - wielkość dawki jest pojęciem względnym.
nie odmierzy bo nie da sie odmierzyć 1 lub kilku kropli, tego nawet w najmniejszej strzykawce nie widac

Offline krzysiek75

• *
  • 42 lat(a)
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Wrz, 2017, 23:02 »
No to ciekawe, że mi lek. wet. odmierzył, i miałem 1 kroplę, w małej strzykawce z igłą, i musiałem sam zakropić papużce. Na pierwszej wizycie byłem z ptakiem, a na drugiej sam, gdzie otrzymałem w małej strzykawce 1 kroplę leku.

Tylko, że  w tym wątku nie chodzi o przegadywanie się ze mną, a o to co ma zrobić mobil1997 a nie to co myśli krzysiek75, Al, czy Sabinka ... bo to najmniej każdego z uczestników forum obchodzi.... skupmy się na tym jak merytorycznie doradzić nowemu członkowi forum.
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2017, 23:05 wysłana przez krzysiek75 »
Pozdrawiam,
Krzysiek

Online Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrz, 2017, 01:13 »
Nie ma o co toczyć sporu - jeden lekarz odmierzy w insulinówce (rzadko), większość nie. Ważne, żeby było wiadomo, jaką dawkę należy podać - jedną kroplę. To ważna informacja, bo później ktoś to przeczyta, wet mu da w normalnej strzykawce ze dwie kreski, a to będzie dawka zabójcza dla papużki.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen