';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: przyklejanie się odchodów do piór  (Przeczytany 232 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sopo19

• *
  • Od: 08 Wrz, 2017, 19:42
przyklejanie się odchodów do piór
« dnia: 12 Wrz, 2017, 11:17 »
witam, w wątku o mojej samiczce pisałem o tym problemie ale nie każdy miał okazję tam zajrzeć więc wrzuce jeszcze tutaj. Problem polega na tym, że dla mojego ptaka przyklejają się odchody do piór w okolicach odbytu, co jakiś czas ją złapie i wytrę papierkiem a raz palcami pod bieżącą wodą troche jej tyłek obmyłem. Wygląda dużo lepiej ale problem nie zniknąl i dalej jej się przyklejają odchody i czasami aż piórka są zlepione, czy da się jakoś temu zapobiec? Raczej nie mam możliwości kontaktu z weterynarzem który zna się na ptakach egzotycznych, dla wglądu wrzucam linki do zdjęć jak to wygląda.
https://zapodaj.net/a6ae24373b6dc.jpg.html
https://zapodaj.net/303bdcbae6100.jpg.html

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: przyklejanie się odchodów do piór
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrz, 2017, 02:33 »
Nie jest tak źle, żeby trzeba myć. Odchody nie są całkiem prawidłowe - myślę, że to lekki wielomocz, który świadczy o prawdopodobnie wrodzonej wadzie nerek, skoro to młodziutki ptak. W normalnych odchodach papużek mocz to to białe pośrodku. Jeśli oprócz białego jest woda (a u twojej papużki jest - są mokre plamki na papierze wokół odchodów), to właśnie nazywa się wielomoczem. Mam pięcioletniego samczyka, który też ma wielomocz i biedny stale ma tyłeczek mniej lub bardziej ubrudzony.

Jeśli chcesz nauczyć ptaka jeść coś więcej niż tylko suche ziarno, na początek przyczepiaj zawsze to samo (coś łatwo dostępnego: pietruszkę, koperek, marchew) w niewielkiej ilości w tym samym miejscu - dopóki nie zobaczysz, że papużka się tego nie boi i zaczyna jeść. Później powoli wprowadzaj inne rzeczy. Poczytaj o żywieniu papużek w odpowiednim dziale - dieta ptaszków w niewoli jest bardzo ważna dla ich zdrowia, szczególnie dla młodych ptaków, które jeszcze się rozwijają. No i przydałoby się jej towarzystwo - samotny ptak = nieszczęśliwy ptak.

Offline Sopo19

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Wrz, 2017, 02:37 »
Towarzystwo bedzie ale dopiero w sobote. Rozmawialem juz z hodowca i maluchy beda mogly opuscic gniazdka wlasnie w ta sobote. Czyli moja papuzka bedzie zyla tylko po prostu no bedzie tak miala ze troszeczke luzniejsze odchody beda czy ta dolegliwosc zagraza jej zyciu? A doeta da sie ta wade skorygowac o ktorej pisalas?

Offline Junior

• Stuknięte stadko.
  • *
  • 22 lat(a)
    Od: 11 Sty, 2007, 19:00
  • ptaki: Zeberki.
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Wrz, 2017, 15:42 »
Takie ptaki są za młode na zabranie od rodziców. Najpierw muszą się usamodzielnić.
Pozdrawiam, Amanda.

Offline Sopo19

• *
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrz, 2017, 01:08 »
mysle ze wlasnie w sobote beda juz samodzielne moze o to hodowcy chodzilo? zapytam jak zajade ile maja czasu. Wystawil zdjecia juz tydzien temu i wygladaly ptaszki na +/- w tym wieku co jest moja papuzka ale powiedzial ze za tydzien beda do odbioru.

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz, 2017, 02:21 »
Czyli moja papuzka bedzie zyla tylko po prostu no bedzie tak miala ze troszeczke luzniejsze odchody beda czy ta dolegliwosc zagraza jej zyciu? A doeta da sie ta wade skorygowac o ktorej pisalas?
Pewnie tak będzie, chociaż trudno na 100% powiedzieć, bo to jest słabo zbadane. Leków w każdym razie nie ma. Dietą też trudno podziałać, bo normalna dieta papużek nie daje dużych możliwości. To młody ptak, po przejściach (czyli przeprowadzce do ciebie), rozwija się jeszcze. Może mu się polepszy.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen