';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Pomysł na mysz  (Przeczytany 420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nimfa M

• *
  • Od: 26 Cze, 2017, 13:06
  • ptaki: nimfy, świergotki
Pomysł na mysz
« dnia: 04 Wrz, 2017, 19:41 »
Mam mały problem. Mam wolierę z papugami (nimfy itp.). Podzielona jest na dwie części. Jedna to "zwykła część", a druga to ocieplony "schron". Nie wiem jak, ale dostała się mysz i słychać jej szuranie w styropianie (wewnątrz ścian). Chciałbym się jej jak najszybciej pozbyć, ale jak? Przecież trutki na myszy nie wysypię. Po za tym trzymam tam karmę dla papug (Versele-laga dla średnich papug) i czy to może być jej pożywienie? Zjada sobie ziarna i ma dobrze. Nie wiem czy może jeść proso, ale słonecznik chyba tak. Chcę się pozbyć jej, ponieważ zapach w tym pomieszczeniu jest już taki "od myszy", styropian się kruszy od góry (pewnie jest już dużo korytarzy w nim wydrążonych). Jedyna myśl, która mnie pociesza jest taka, że myszy polne żyją 1,5 roku  :) Macie jakieś pomysły na pozbycie się jej? Czy karmę mam zabrać i przenieść gdzieś indziej?  [niewiem]

Offline haaszek

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: Pomysł na mysz
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Wrz, 2017, 00:56 »
Zastosować żywołapkę?
Tak, wszystko jedzenie wynies, żeby nie miała do niego dostępu. Ale obawiam się, że robi sobie gniazdo na zimę, nora ocieplona styropianem fajna rzecz.

Offline Marck

• *
  • Od: 24 Lut, 2017, 23:39
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Wrz, 2017, 14:02 »
Niestety jest mało prawdopodobne,  że to tylko jedna mysz.

Offline Tomek123

• *
  • 14 lat(a)
    Od: 23 Lut, 2015, 15:24
  • ptaki: falki, zebry, nierozłączki, nimfy, cukrówki, kozie
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Wrz, 2017, 21:46 »
U mnie też była mysz na początku jedna. Złapała się do pułapki - wiadra. Wyniosłem ją daleko od woliery. Na drugi dzień pojawiły się dwie - ogólnie wytępienie takiego szkodnika bez zatrucia jest niemożliwe. Ja tylko daje tak poidełka i wodę żeby nie miały dostępu do ziarna. Uciążliwe jest sprzątanie po myszach- trzeba robić do bardzo dokładnie. Pozdrawiam.
Pozdrawia Tomek wraz z dziobasami !!!
Moja hodowla - http://www.fotosik.pl/zdjecie/f81ab5a4e77bbfae

Offline Nimfa M

• *
  • Od: 26 Cze, 2017, 13:06
  • ptaki: nimfy, świergotki
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Wrz, 2017, 18:41 »
Ok, jedzenie wyniosę. Jakieś pułapki wykombinuję. Taka mysz może też choroby przenosić, nie?

Offline Tomek123

• *
  • 14 lat(a)
    Od: 23 Lut, 2015, 15:24
  • ptaki: falki, zebry, nierozłączki, nimfy, cukrówki, kozie
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Wrz, 2017, 15:12 »
Ogólnie gryzonie mogą mieć pchły, ale u domowych nie widziałem tego - najważniejsze żeby mocz i odchody gryzoni nie były w jedzeniu czy wodzie. Mysz potrafi wspinać się po siatce więc poidełka zaczepione na siatkę to zły pomysł. Jak nie będzie potrafiła zdobyć jedzenia to sama prędzej czy później się wyniesie.
Pozdrawia Tomek wraz z dziobasami !!!
Moja hodowla - http://www.fotosik.pl/zdjecie/f81ab5a4e77bbfae

Offline anie_1981

• *
  • 36 lat(a)
    Od: 20 Lis, 2007, 18:11
  • ptaki: 6x mewka japońska, 4x Nimfa i 4x amadyna wspaniała
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Wrz, 2017, 19:13 »
Poidło można kupić takie z butelki odwróconej do góry dnem i powiesić pod sufitem, tylko żeby podczas ograniczania myszy dostępu do pożywienia i wody, zadbać o to, by ptaki miały dostęp... Najlepiej by było chyba ptaki wyłapać do domu, a w ich schronie zrobić konkretną deratyzację... Trutki jakieś czy coś...

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen