';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Zmiana klatek  (Przeczytany 363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Skibka

• *
  • 26 lat(a)
    Od: 06 Lut, 2017, 09:38
  • ptaki: Papużki faliste
Zmiana klatek
« dnia: 29 Sie, 2017, 21:08 »
Witam. Potrzebuje pomocy dla moich papug. Zgodnie z radami na forum co do kupienia większej klatki tak też zrobilam, z tym że moje papugi nie bardzo się z tego cieszą. Kupiłam większą klatke, dokupiłam drewniane zerdki żeby było im lepiej. Wczoraj wypuścilam je ze starej klatki i postawiłam nowa. Siedziały na niej do samego wieczora nie wchodząc do środka. Dałam im do środka huśtawkę ze starej klatki która lubiły, zabiłam je wieczorem do środka przy pomocą prosa.. Dzisiaj zauważyłam że siedzą tylko na hustawce i nie ruszają się nigdzie i zjadły całe proso. Po południu je wypuscilam, przy okazji zauważyłam że karma jest nie ruszona. Tak jak wyleciały tak znowu do klatki musiałam je zwabić prosem i wyciągnęłam huśtawkę żeby przekonać je do nowych patyczków. Od jakiejś godziny siedzą tylko na prętach klatki, dalej nie jedzą i wogole nie wyglądają na zadowolone.
I tu mam pytanie jak im pomóc się zaaklimatyzowac? Nie wypuszczać przez kilka dni albo pozwolić im spędzać cały dzień na klatce bez jedzenia.. Włożyć im huśtawkę czy lepiej nie? Jak mogę pomóc moim ptakom??

Offline Nimfa M

• *
  • Od: 26 Cze, 2017, 13:06
  • ptaki: nimfy, świergotki
Odp: Zmiana klatek
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sie, 2017, 00:30 »
Daj im jeden/dwa dni. Muszą się, zapoznać z nową klatką. To normalne. Czemu dokupiłaś im drewniane żerdzie? O wiele lepiej znaleźć jakieś na dworze. Większy wybór i darmowe. Jeśli boisz się zatruć papugi jakimś toksycznym dla nich gatunkiem drzew to znajdź dobrą stronę z bezpiecznymi. Np. tą ---> http://papuzki.webd.pl/forum/index.php?topic=99.0  :)

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sie, 2017, 02:35 »
Kilka lat temu, gdy wymieniałam swoim ptakom klatkę, nowe mieszkanko trzy dni stało w pokoju obok starego. W końcu zabrałam starą klatkę i... moje ptaki dwa dni koczowały na drzwiach (było ich wtedy cztery). Muszą się nauczyć wchodzenia do nowej klatki, muszą odkryć, gdzie jest woda i karma. Nie piszesz, jakie masz karmniki - jeśli różnią się od starych, lepiej zawieś stare (zwłaszcza chodzi o wodę, bo jedzą przynajmniej proso).

Offline Driada

• *
  • 23 lat(a)
    Od: 19 Maj, 2017, 13:31
  • ptaki: Tuptuś, Liczi - faliste
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Sie, 2017, 10:23 »
Przechodziłam to samo dwa tygodnie temu. Też zmieniłam moim paputom klatkę na większą i przez pierwsze 2 dni siedziały tylko w jednym miejscu i nawet nie chciały tknąć jedzenia (karmniki - stare - wisiały w podobnym miejscu co w poprzedniej klatce), jedynie wiszące przy żerdzi proso. Dopiero po tych dwóch dniach Liczi skubnęła jedzenia z karmnika, a Tuptuś zaczął eksplorować teren. I teraz już jest wszystko ok. Daj im czas, w końcu się oswoją z nowym miejscem :)

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen