';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Papużki bez energii - w ogóle się nie bawią  (Przeczytany 367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Karlayn

• *
  • Od: 29 Sie, 2017, 19:54
Papużki bez energii - w ogóle się nie bawią
« dnia: 29 Sie, 2017, 20:06 »
Witam. Mam dwie papużki,jednego samca od dwóch miesięcy i samiczke od tygodnia. Mają około pół roku może troszkę więcej. Ich życie polega na tym że śpią, jedzą, i latają po pokoju z krzykiem gdy zglodnieja. Ani siesyna nie bawią Ani nie ćwiergolą. Samiczka czasem śpiewa w dzień ale samczyk prawie w ogóle. Czasem mu się zdarzy ze pokiwa głowa i pocwierka ale to chwila. Tak naprawdę budzą się tylko wtedy gdy puszczę im dźwięki innych papug wtedy cwierkaja. Czy to jest normalne? Nadal się boją po takim czasie? Mam się martwić czy,to normalne że póki co siedzą cicho i spokojnie? Trochę mi smutno że tak,siedzą całymi dniami bez ruchu i,gadania..

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
Odp: Papużki bez energii - w ogóle się nie bawią
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Sie, 2017, 02:30 »
Papużki masz bardzo krótko - dwa miesiące, tydzień to niewiele dla tych konserwatywnych ptaszków. Poza tym widocznie nie nauczyły się bawić. Może zostały wcześnie zabrane z woliery i przeniesione do ciasnej klatki z wieloma ptakami (u hodowcy albo w sklepie) i nie wiedzą, że można się bawić. Nie puszczaj im nagrań innych papużek - nie wiemy, co taki świergot oznacza, może z czasem wywołać agresywne zachowania, nerwowość (słyszą inne ptaki, ale ich nie widzą). Puszczaj im raczej radio (niezbyt głośno), stymuluj je, dostarczając im zabawek: to mogą być świeże gałązki z bezpiecznych drzew, kłosy traw (te, które papużkom można podawać), marchewka lub jabłko w kawałku (albo inne owoce i warzywa - ich niszczenie to świetna zabawa dla młodych papużek). Porób im z gałęzi lądowiska w pokoju na różnej wysokości. Zobaczysz, że z czasem się ożywią i nauczą broić.

Offline Driada

• *
  • 23 lat(a)
    Od: 19 Maj, 2017, 13:31
  • ptaki: Tuptuś, Liczi - faliste
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sie, 2017, 10:46 »
Jak przywiozłam Tuptusia do domu, to był cichy i spokojny (oprócz wściekłego tuptania w transportówce, stąd jego imię  [tuptup]). Po kwarantannie i zamieszkaniu w klatce z potworem wcielonym z ADHD, czyli Liczi, stał się jeszcze bardziej nieśmiały. Czasem coś ćwierknął, ale chyba sam był przerażony perspektywą tego, że ma głos. Sytuacja zmieniła się o 180 stopni, kiedy pewnego dnia podczas sprzątania w pokoju zaczęłam śpiewać (a fałszuję niemiłosiernie). Tuptuś przypatrywał mi się z wyżyn karnisza z taką intensywnością, że bałam się, że za chwilę rzuci się na mnie, żeby mi natychmiast usunąć struny głosowe wraz z resztą wnętrzności, a potem jak się nie rozćwierkał, jak nie nabrał animuszu...! I teraz zaczyna być takim samym wariatem jak Liczi  [hophop]
Każdy paputek ma inny charakter, z czasem każdy w mniejszym lub większym stopniu staje się takim ciekawskim pierzakiem zagłady :) Po prostu musisz poczekać. I często rozmawiaj w ich obecności - nawet tylko ze sobą! Nikt się nie ośmieli na jakiś odważny ruch, jeśli jest w obcym miejscu i panuje wokół cisza. Ja od rana włączam radio albo jakąś moją playlistę i rozmawiam z nimi, ze sobą... I od razu widzę zmianę :)

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Sie, 2017, 02:16 »
Papużki, jak każde stworzenie, potrzebują bodźców. Kiedy jest cicho, one też siedzą cicho. Kiedy jest gwar, włączają się do niego. U mnie radio gra cały dzień, niezbyt głośno, ale tak, że słychać. Czasem ptaki siedzą cicho, a wystarczy, że rozmawiam przez telefon, i już się włączają, aż czasem muszę wyjść do innego pokoju, bo mnie zagłuszają.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen