';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: 2 samice i 1 samiec  (Przeczytany 627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dawid33

• *
  • 33 lat(a)
    Od: 23 Kwi, 2017, 17:29
  • ptaki: Cztery papużki faliste
2 samice i 1 samiec
« dnia: 11 Sie, 2017, 20:17 »
Chciałem się Was spytać czy mogę mieć w jednej klatce 2 samiczki i jednego samca?
Dokupiłem samcowi(około 9 miesięcy)samiczkę(około 3 miesiące)i nie jest nią za bardzo zainteresowany,czasami dziobią się wzajemnie,z początku chciałem mieć tylko jedną papużkę,oswoić ją itd,ale nie wyszło mi to najlepiej a jak widziałem samca który siedzi smutny sam to żal mi się zrobiło więc pomyślałem że ucieszy się z towarzystwa,lecz jego zachowanie nie zmieniło się za bardzo po tym jak dostał dziewczynę,dalej jest mało aktywny,nie interesuje się koleżanką.
Pomyślałem ze może nie spodobała mu się i dokupię mu drugą żeby miał wybór większy,tylko gdzieś tutaj przeczytałem ze samiczki mogą się kłócić o samca i coś sobie zrobić.
Więc teraz nie wiem czy poczekać jak sytuacja się rozwinie z tą samiczką czy może dokupić mu drugą?
Nie chciałbym żeby ptaki ze sobą rywalizowały tylko żyły razem w zgodzie.
Klatka ma wymiary:
długość 80 cm
wysokość 50 cm
szerokość 45 cm
Z góry dziękuje za odpowiedz.
« Ostatnia zmiana: 11 Sie, 2017, 20:38 wysłana przez dawid33 »

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: 2 samice i 1 samiec
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Sie, 2017, 21:01 »
Chciałem się Was spytać czy mogę mieć w jednej klatce 2 samiczki i jednego samca?
Nie

Offline dawid33

• *
  • 33 lat(a)
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Sie, 2017, 21:08 »
Dzięki Haszek,spodziewałem się kilku zdań chociaż:P
A możesz rozwinąć trochę dlaczego nie?

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Sie, 2017, 21:11 »
gdzieś tutaj przeczytałem ze samiczki mogą się kłócić o samca i coś sobie zrobić

Offline dawid33

• *
  • 33 lat(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Sie, 2017, 21:14 »
Aha spoko,a to zapytam inaczej,czy powodem braku zainteresowania samca jest młody wiek samicy?
I czy jest szansa żeby w niedalekim czasie się zaczęły dogadywać?

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Sie, 2017, 21:22 »
Daj im czas. To nie musi być od razu szalona miłość. Chyba, że apatia wynika u niego z choroby.

Offline dawid33

• *
  • 33 lat(a)
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Sie, 2017, 21:25 »
Dziękuję za radę bo już w niedzielę miałem dokupić drugą samiczkę.
Mam nadzieję że z czasem coś między nimi zaiskrzy.

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Sie, 2017, 21:26 »
Obserwuj go, czy mu coś nie jest.

Offline dawid33

• *
  • 33 lat(a)
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Sie, 2017, 21:50 »
Zewnętrznie wygląda normalnie,ma apetyt pije wodę,tylko mało aktywny jest.
Ma momenty że zaczyna szaleć(ćwierkanie,jakieś swoje melodię,szybkie chody po gałęzi)
Nie wiem co by mogło mu być.

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Sie, 2017, 02:18 »
Kilka lat temu została mi samotna samiczka, u której podejrzewałam nieuleczalną chorobę, ale było mi jej żal, że taka sama i smutna, więc dokupiłam parkę - żeby miała towarzystwo, a jeśli odejdzie, żeby zostały dwa ptaki. I to był błąd - samiec uznał obydwie samice za swoje, żadna nie była szczęśliwa. One akurat niezbyt ze sobą rywalizowały, prawdopodobnie dlatego, że starsza była z natury zgodna. Ale zawsze któryś ptak był sam, czuć było, że układ nie jest dobry. Dość szybko (chyba po miesiącu, najwyżej po sześciu tygodniach) dołączyłam drugiego samca do stadka - za późno, ponieważ ten pierwszy uważał obydwie samice za swoje i samce ze sobą walczyły. W efekcie powiększyłam stadko do trzech par, ale i tak panowały w nim dość napięte stosunki.
Papużki oswoją się ze sobą z czasem. Obserwuj samczyka, bo jeśli jest apatyczny, faktycznie może być chory. Albo po prostu taki jest. To się zdarza.

Offline falko

• *
  • Od: 05 Cze, 2011, 23:42
« Odpowiedź #10 dnia: 15 Sie, 2017, 03:45 »
dawid33 - może między twoimi papużkami jeszcze zaiskrzy, a może nie. Masz na tyle długą klatkę, że mógłbyś trzymać dwie parki. Może akurat trafisz ideał zarówno dla obecnego samca jak też dla samiczki, którą już masz. Podkreślam może, bo nie jest powiedziane, że będziesz miał dwie parki mające się ku sobie. Może utworzy się tylko jedna, a może żadna. Ja przy układzie 2+2 raczej obserwowałem serdeczności dwóch samczyków wobec siebie, oraz samiczki starające się wedrzeć między "męską przyjaźń".
W każdym razie, jeśli już coś dokupić, to samca i samiczkę, żeby był układ 2+2. Przy braku budek lęgowych agresji nie będzie. Jeśli papużki wypuszczasz codziennie, a klatka służy jedynie jako nocleg, to już w ogóle nie ma problemu z miejscem dla dwóch par.
Przy dwóch samiczkach i samcu jedna będzie piątym kołem u wozu. Przez kilka miesięcy miałem taki układ, po tym jak padł mi jeden samczyk. Samiczka bez pary natychmiast odbiła drugiej samca, który pozostał, a on był z tego nowego układu nadzwyczaj zadowolony. Dopiero z tą samiczką zaczęło się karmienie z dziobków, wzajemne czesanie piórek na czole i podgardlu i niemal stałe przesiadywanie tuż obok siebie. Przez cztery lata tego nie robił ze swoją pierwszą samiczką, a przy obecności drugiego z samców nie miał też szans u swojej "wymarzonej", która była wówczas "zajęta". Taki układ 1+2 miał miejsce tylko przez kilka miesięcy, ale w tym czasie pozostawiona przez samca jego pierwsza samiczka, choć nie była atakowana, to jednak siedziała gdzieś z boku i mogła się tylko przypatrywać czułościom swojego "byłego" z koleżanką, która jej go odbiła.
PS. Sabinka - widzę, że stadko niestety uszczupliło się. Zostajesz już tylko przy dwóch parach/czterech papużkach?
« Ostatnia zmiana: 15 Sie, 2017, 03:53 wysłana przez falko »

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Sie, 2017, 02:14 »
Nie na temat:

PS. Sabinka - widzę, że stadko niestety uszczupliło się. Zostajesz już tylko przy dwóch parach/czterech papużkach?
Uszczupliło się 2 lata temu. I nie powiększam. Parki są wyjątkowo dobrane, już nie młodziutkie, więc nie chcę wprowadzać zamieszania. U ciebie też zmiany, jak widzę. [/ot]
« Ostatnia zmiana: 16 Sie, 2017, 02:24 wysłana przez Sabinka »

Offline falko

• *
  • Od: 05 Cze, 2011, 23:42
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Sie, 2017, 01:00 »
Czyli u ciebie też sprawdziło się, że bez budek spokojnie mogą być dwie parki - bo krążyło swego czasu zalecenie, że albo jedna para albo od razu trzy.
Pewnie zanim zostały dwie pary miałaś przez jakiś czas nieparzystą liczbę ptaków? Ja przez kilka miesięcy przetrzymałem układ 1+2, bo wiedziałem, że drugi z samczyków zbyt długo nie pożyje. Aż nie chcę się wierzyć, że papużki faliste dożywają nawet kilkunastu lat.
Obecnie ze stadka zostały dwie czteroletnie samiczki.

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Sie, 2017, 02:31 »
To z nieparzystą liczbą par odnosi się do młodych ptaków, nowego stadka, w którym tworzy się dopiero hierarchia. I to jest prawda - jeśli trafią się dwa samce alfa, dziobobicie gotowe. Trzeci samiec zawsze działa jak katalizator. Podobnie wśród samic, chociaż nie są takie wojownicze.
Niedługo miałam nieparzystą liczbę - półtora miesiąca. Zostały mi ptaki w wieku 3-5 lat. Żaden nie jest zdrowy. Kilkunastu lat dożywają u nas nieliczne.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen