';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Zwierzątko a podróże samochodem  (Przeczytany 1636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yokimisa

• *
  • Od: 13 Mar, 2017, 14:11
Zwierzątko a podróże samochodem
« dnia: 13 Mar, 2017, 14:27 »
Witam
Od jakiegoś czasu chodzi za mną myśl o sprawieniu sobie zwierzaczka. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ studiuję w Łodzi, a mieszkam pod Lublinem i średnio raz w miesiącu jeżdżę do domu. Dlatego chciałbym zwierzaczka, którego mógłbym zabrać z klatką, posadzić w samochodzie i z nim pojechać. Oprócz tego w domku pod Lublinem mam 8 (słownie: osiem) psów, więc najlepiej by było, gdyby zwierzaczek jednak nie potrzebował zbyt często opuszczać klatki (najpewniej wypuściłbym go dwa razy - pierwszy i ostatni). Dlatego pomyślałem o papużce lub innym ptaszku (psy na szczęście nie interesują się ptakami i mógłbym je spokojnie puścić po pokoju  [rozi]). W związku z tym chciałbym zapytać, jak papużki znoszą jazdy samochodem. Czy ktoś ma doświadczenia z takimi regularnymi podróżami i mógłby się nimi podzielić? Nie chciałbym kupować ptaków tylko po to, żeby co miesiąc je jakoś bardzo stresować. Z góry dziękuję za odpowiedź.
« Ostatnia zmiana: 13 Mar, 2017, 14:53 wysłana przez Yokimisa »

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: Zwierzątko a podróże samochodem
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Mar, 2017, 16:22 »
Nie, to nie jest dobry pomysł, ptaki nie lubią zmian miejsca. Po drugie papug (a i innych ptaków) nie powinno sie trzymać pojedynczo, samotnie. Musi mieć towarzystwo wlasnego gatunku. A z klatki należy wypuszczać, i to codziennie. Loty potrzebne są dla zdrowia. Papużka i każdy inny ptak odpada.

Offline Yokimisa

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Mar, 2017, 16:29 »
Nie no, jak już miałbym kupować, to raczej parkę. Z codziennym lataniem po zamkniętym pokoju też nie byłoby problemu. Ale rozumiem, że papużki ani kanarki nie oswoiłyby się z takimi comiesięcznymi jazdami?

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Mar, 2017, 17:08 »
Nie wiem, niektóre znoszą podróże nieźle, dla innych jest to stres taka zmiana miejsca.

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar, 2017, 03:06 »
Przed laty woziłam papużki faliste (nie swoje) mniej więcej trzy, cztery razy w roku. Biedne były. W końcu powiedziałam, że albo zostają u mnie, albo niech je wozi kto inny.

Offline Yokimisa

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Mar, 2017, 12:13 »
Rozumiem. W takim razie nie będę narażał ptaszków na taki stres. Może lepiej na razie zadowolę się muchołówką :V Dziękuję za odpowiedzi.

Offline rozi

• *
  • 60 lat(a)
    Od: 04 Lut, 2007, 12:11
  • ptaki: Kulka
« Odpowiedź #6 dnia: 17 Mar, 2017, 00:33 »
Czy ktoś ma doświadczenia z takimi regularnymi podróżami i mógłby się nimi podzielić?
Ja mam.
Od początku Piotruś mój był przenoszony z klatką do pomieszczeń, w których akurat miałam zajęcie. Jeździł ze mną na wakacje i tam też przemieszczaliśmy się co i rusz. Klatka przypięta pasami na siedzeniu pasażera. Rozella białolica.

Od razu powiem, że rozella się nie oswoi w sensie siedzenia na ramieniu czy innego dotykania/głaskania. Coś za coś, to mądre ptaki, tyle że niedotykalskie. Moim zdaniem kanarek też świetnie się nadaje na takiego kumpla do wspólnych wycieczek.

Offline AleksaDorob

• *
  • Od: 27 Wrz, 2017, 12:25
    • Rośliny Akwariowe
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Gru, 2017, 09:55 »
Ja mogę Wam polecić taki transporter dla ptaków. Kupiłam go i jestem bardzo zadowolona, bo się sprawdza. Ćwirek jedzie z nami w tym roku na święta :)

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen