';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Nie kupuj jajek z cyfrą 3.  (Przeczytany 2625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomek123

• *
  • 14 lat(a)
    Od: 23 Lut, 2015, 15:24
  • ptaki: falki, zebry, nierozłączki, nimfy, cukrówki, kozie
Nie kupuj jajek z cyfrą 3.
« dnia: 30 Lis, 2016, 23:35 »
Ostatnio znalazłem kazał na YouTube nie wiem czy mogę zareklamować , hmmm, nazywa się Otwarte Klatki, wspaniali ludzi, ostatnio obejrzałem materiał o hodowli klatkowej kur. Aż mi się łezka w oku zakręcił jak to widziałem jednym słowem - DRAMAT. Oto strona gdzie jest wszystko opisane, wejdźcie podpiszcie petycję ( za darmo) i wyślijcie, może uda nam się zlikwidować te fermy... Można też wpłacić darowiznę. https://jakonetoznosza.pl/ . Na kanale Otwarte Klatki jest więcej i o innych zwierzętach i o chciwości ludzi, którzy w głowie mają tylko pieniądze, a nie dobrobyt zwierząt. :(
Pozdrawia Tomek wraz z dziobasami !!!
Moja hodowla - http://www.fotosik.pl/zdjecie/f81ab5a4e77bbfae

Offline Al

• *
  • 61 lat(a)
    Od: 30 Cze, 2008, 21:11
  • ptaki: nimfy, faliste, nierozłączki, Swiergotki, rozelle,
Odp: Nie kupuj jajek z cyfrą 3.
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Gru, 2016, 17:29 »
no patrz a ostatnio w TV pokazywali farmę kur z wolnego wybiegu/ ekologiczą na dodatek / i gdybym była kurą to wolalabym  siedzieć w klatce, niż w tym syfie i ścisku z łysymi plecami i - ranami na głowie

Offline Tomek123

• *
  • 14 lat(a)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Gru, 2016, 20:07 »
W klatce kury nawet nie potrafią rozprostować skrzydeł, giną tam, nie widzą słońca i nie czują zapachu świeżego powietrza, jest filmik na tej stronie i na kanale Otwarte Klatki jakie to są warunki, nie wiem czy Pani widziała, ale ostrzegam jest to trochę drastyczne.

Offline Al

• *
  • 61 lat(a)
    Od: 30 Cze, 2008, 21:11
  • ptaki: nimfy, faliste, nierozłączki, Swiergotki, rozelle,
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Gru, 2016, 18:37 »
to co pokazywali na fermie gdzie niby  był wolny wybieg to dopiero było drastyczne, to co na filmie to pikus, choc wcale to nie znaczy ze zachecam ludzi do kupowanie 3, ale nie wszytko jest złoto , choc na to wyygląda

Offline anie_1981

• *
  • 36 lat(a)
    Od: 20 Lis, 2007, 18:11
  • ptaki: 6x mewka japońska, 4x Nimfa i 4x amadyna wspaniała
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Gru, 2016, 01:08 »
Hodowla wolno wybiegowa jest lepsza, ale wszędzie trzeba brać pod uwagę obie strony medalu. Czasem kury z wolnego wybiegu mają gorzej niż te z klatek, ale to nie znaczy, że to wszystko jedno które jaja kupujesz... Jak ktoś chce dobrze traktować zwierzęta, to będzie to robił, a jak ktoś je traktuje jak maszynki do robienia pieniędzy i absolutnie nic poza tym...

A takim off topem, to ja osobiście nie toleruję jaj z ferm klatkowych, to pewnie kwestia tego, co one jedzą, ale dla mnie te jaja zwyczajnie śmierdzą... Jadą jakąś chemią na kilometr (mam nadwrażliwość węchową, może to skutek mojej choroby onkologicznej, lub przyjmowanych leków, mniejsza). No i mam mdłości po zjedzeniu takich jaj. Po jajach kur wolno wybiegowych dobrze się czuję. Nie każdy czuje różnicę, ja akurat tak.

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Gru, 2016, 02:03 »
Mnie też jaja klatkowe śmierdzą, nie mogę ich jeść i nie kupuję - choć przede wszystkim ze względu na warunki, w jakich żyją kury. Nie kupuję też tzw. ekologicznych, bo od klatkowych w większości różnią się tylko rodzajem karmy. Z wolnego wybiegu przynajmniej w założeniu kury powinny mieć lepiej.

Offline Tomek123

• *
  • 14 lat(a)
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Gru, 2016, 12:57 »
U mnie w domu kupuje się jajka, a w zasadzie dostajemy jajka od wujka, który ma kury. Są tam dobre warunki, dziennie chodzą po łące i jedzą zieleninę, kurnik jest ogrzewany, wiec warunki dobre.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen