Kanarki i inne ptaki > Kanarki

Kanarek i szczygel

<< < (5/12) > >>

Jerzy Ćwik:
Hodowca nie musi mieć szczygła, ale zakaz ich hodowli powoduje, że są masowo odławiane. Są w Polsce rejony, gdzie istnieje pokoleniowa tradycja trzymania szczygłów. A zamiast odławiać ptaki z natury, można by trzymac ptaki udomowione. Ale jest to niestety niemozliwe i dlatego Polska dalej będzie krajem gdzie się je masowo odławia.

haaszek:

--- Cytuj ---Są w Polsce rejony, gdzie istnieje pokoleniowa tradycja trzymania szczygłów.
--- Koniec cytatu ---
Podobnie jak łapania kotów na skórki i psów na sadło.

Jerzy Ćwik:
A gdzie są takie rejony?, bo do tej pory myślałęm, że to indywidualne przypadki równomiernie rozmieszczone w całym kraju zwiazane z medycyną ludową. Tylko nie bardzo rozumiem jaki to ma związek z hodowlą ptaków. Chyba nie chodzi o własciwości lecznicze rosołu?

Kaśka:
Bądźmy realistami jeżeli będzie zezwolenie na posiadanie szczygłów, czyży, kulczyków czy innych drobnych ptaków to ich sytuacja zmieni się tylko na gorsze bo wtedy każdy będzie sobie mógł złapać szczygła z natury i go posiadać a tak przynajmniej wiadomo, że jest to nielegalne  i nieetyczne. Ptaki są chronione przez prawo. I w każdej chwili może się znaleźć ktoś kto tą sprawę zgłosi. Tak jak z każdym kłusownictwem.

Jerzy Ćwik:
Nie, niestety nie. Obecnie jest tak jak piszesz. Każdy może mieć, bez żadnego problemu. Cena szczygła 5 zł. Tylko że szczygły zamiast w przestronnych wolierach zewnętrznych, czy umieszczonych w doskonałych warynkach klatkach skrzynkowych meczą się po strychach, piwnicach i to nie tych przystosowanych do hodowli ptaków. W Niemczech każdy szczygieł ma obrączkę w Polsce żaden, bo w Niemczech wolno je hodować a w Polsce nie. W Polsce szcxzygła się łapie lub kupuje od kłusownika a w Niemczech w sklepie zoologicznym lub od hodowcy.
Dodam, że osobiście nie jestem w żaden sposób zainteresowany hodowlą swzczygła tylko mi ich żal.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej