';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Ostatnie wiadomości

Strony: [1] 2 3 ... 10
1
Wszystko o falistych papużkach / Nowy samczyk Sky
« Ostatnia wiadomość wysłana przez DomaPL dnia Wczoraj o 20:34 »
Jak wiecie jakiś ok. 1 mies. temu zakupiłam nową papużkę o imieniu Sky po stracie Didka. Wyjaśnie sytuację od początku. To jest czwarty samczyk Wiki, można powiedzieć kochanek. Pierwszy był w sklepie, ale chciałam tylko Wiki i nie mogłam sobie pozwolić na kolejną papugę więc wzięłam tylko Wiki. Drugi to był Blu, który odszedł 17 grudnia 2016 roku, trzeci to był Didek, z którym żyła nie cały rok, odszedł 13 października (nieszczęsny piątek trzynastego). Teraz jest 4 Sky... ogólnie teraz zauważyłam, że ten samczyk jej chyba przypadł do gustu, bo np. Blu był nieśmiały ale dobrze im się powodziło, Didek to był NAPRAWDĘ natarczywy romantyk i niezbyt podobał się Wiki (w zasadzie Wiki jest spokojna, ale nadrabia to niszczeniem wszystkiego na swojej drodze). A Sky? Wiki normalnie koło niego siedzi i nie ucieka jak przed Didkiem, gdy samiczka prosi o nakarmienie (nie umiem tego nazwać) od razu podlatuje nie tak jak "stare" samczyki i Wiki zawsze przyjmuje od niego pokarm i daje się czyścić, gdy dobrze mi pójdzie w czerwcu spróbuje je ze sobą rozmonożyć  :) oczywiście z dietą startuje od początku i jedzą: buraka, jabłko, gruszke, marchew, mieszanka ziaren albo VL albo Deli Nature, jajko raz na tydzień, makaron rozmiękczony widelcem (bez soli!), kiełki (owsa, pszenicy), czasami mlecz, sepia, oczywiście jak wszystkie moje papugi ubóstwiają koperek, pietruszke skubną i chyba o czymś zapomniałam  [nie] czy to wkońcu samczyk którego toleruje Wiki? Czy można byłoby pomyślec o lęgach w czerwcu? Czytałam po za tym dużo o lęgach i mam też osoby które chętnie wzięłyby młode  :)
2
Żywienie papużek falistych / Odp: Co można zasiać w domu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Flora nymph dnia Wczoraj o 16:41 »
Dzięki za odpowiedź. Moje paputy także mają dostęp do gritu, więc wymieszam go z węglem drzewnym.
3
Wszystko o falistych papużkach / Odp: Nowa papużka, chore nóżki(?), płeć, wiek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Justaczka dnia Wczoraj o 07:50 »
Szerokość 48
Długość z 60
Wysokość 41
Karmniczki są dwa przy jednej zerdce, klatka jest prostokątna bez wymyślnych dachów. Przeczytałam jeden z komentarzy mowiacy, że lepiej ptaszki zostawić więc wydaje mi się, że tak zrobię. Papużki są ze sobą ledwo dwa dni. "Tydzień to nic. Zostaw. Papużki faliste to rzadko przytulasy, u nich takie przepychanki i bójki są normalne, dopóki nie leje się krew."
4
Żywienie papużek falistych / Odp: Co można zasiać w domu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Sabinka dnia Wczoraj o 02:09 »
Jeśli kupiłaś specjalny węgiel dla ptaków, to nie jest to węgiel aktywowany, tylko zwykły węgiel drzewny i papużki powinny mieć go stale dostępny - będą się częstować, kiedy będzie im potrzebny. Ja swoim dodaję troszeczkę do gritu, który też mają stale dostępny.
5
Żywienie papużek falistych / Odp: Co można zasiać w domu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Flora nymph dnia 22 Lis, 2017, 23:24 »
Ups. Miało być drzewny; bardzo przepraszam.  [oops]
6
Żywienie papużek falistych / Odp: Co można zasiać w domu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez haaszek dnia 22 Lis, 2017, 23:18 »
Węgiel kamienny?!!!!
7
Wszystko o falistych papużkach / Odp: Nowa papużka, chore nóżki(?), płeć, wiek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez haaszek dnia 22 Lis, 2017, 22:45 »
Bo zapoznaje się ptaki na wolnych lotach, przed wprowadzeniem zmienia wystrój klatki, daje więcej karmnikow.
Jeśli papuzka wyszła od hodowcy taka brudna, to nie wierzyła bym mu, że jest zdrowa. Ale już za późno, trzeba mieć nadzieję że tak jest i obi obserwować.
Jakie wymiary ma klatka?
8
Wszystko o falistych papużkach / Odp: Nowa papużka, chore nóżki(?), płeć, wiek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Justaczka dnia 22 Lis, 2017, 17:16 »
Tak zapewnia hodowca

Połączony post: 22 Lis, 2017, 19:41
Przemeblowalam klatke, nie wiem czy wystarczająco. Papuzka, która była tu dłużej nie pozwala tamtej jeść. Odgania ja od jedzenia, niby jest przyjazna dosc, choć nowej nie zawsze podobają się te przyjemności. Dłuższy przebywacz (nie jestem pewna płci) próbuje wchodzić na samice, a jej stanowczo się to nie podoba i wtedy zaczynają się sprzeczki
9
Żywienie papużek falistych / Odp: Co można zasiać w domu?
« Ostatnia wiadomość wysłana przez Flora nymph dnia 22 Lis, 2017, 16:04 »
Właśnie doszło mi proso zielone, senegalskie żółte sypkie i w kłosach oraz kanar. Dzisiaj będę kiełować proso senegalskie sypkie. Oprócz tego kupiłam także węgiel kamienny (sypki) i mam pytanie. Czy papugi mogą go mieć cały czas czy tylko wtedy kiedy mają zdrowotne problemy?
10
Wszystko o falistych papużkach / Odp: Nowa papużka, chore nóżki(?), płeć, wiek
« Ostatnia wiadomość wysłana przez haaszek dnia 22 Lis, 2017, 14:09 »
Dlaczego ptak nie potrzebuje kwarantanny?
Strony: [1] 2 3 ... 10REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen