';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: zeberki hodowla  (Przeczytany 942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jarek

zeberki hodowla
« dnia: 14 Lis, 2005, 19:54 »
Hey mam pytanie czy lepiej mieć w klatce jedną pare zeberek czy lepiej np 2

jarek

Odp: zeberki hodowla
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lis, 2005, 19:59 »
klatka jest dość duża tak na 4 papugi faliste to napewno hehe ale mi chodzi czy lepiej jest hodowac w stadzie czy w parkach??

camomile

« Odpowiedź #2 dnia: 14 Lis, 2005, 20:00 »
jak masz parke, to juz jest dobrze. Męczarnią dla ptaszka jest, gdy sam siedzi w klatce. Zwłaszcza zeberki- stadne, małe ptaszki, których raczej nie da się oswoić jak papug. Ale im więcej pti tym lepiej dla nich. Jeśli masz możliwości, dokup jeszcze parkę.
Poczekaj jednak na kolejne komentarze...

Jak kupisz kilka na oślep, pewnie i tak się poparują... Ważne, by miały towarzystwo. Jeszcze nie masz zeberek?? Czy już kupiłeś??

« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2005, 20:04 wysłana przez camomile »

jarek

« Odpowiedź #3 dnia: 14 Lis, 2005, 20:02 »
a ile razy najwiecej moga miec mlodych w roku muwimy o jednej parze i ile legów mozna przeprowadzic maxymalnie

camomile

« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lis, 2005, 20:06 »
Z tego co mi wiadomo, to 2. Ale nie spiesz się z lęgami... Poszukaj w wyszukiwarce: "lęgi". To się będzie tyczyło także papug, ale nie zrażaj się tym. Nie robi to większej różnicy... :p
http://zeberki.wer.pl/strony/rozmnazanie.php

Offline Niki

• ~pozdrawiamy
  • *
  • 24 lat(a)
    Od: 02 Kwi, 2005, 13:42
  • ptaki: 2 faliste
    • Zeberki
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Lis, 2005, 20:25 »
Maksymalnie mogą być 3 lęgi w ciągu roku, nie można dopuszczać na więcej, bo to wkońcu ogromny wysiłek. Jak słyszałam to nie mniej niż co 3,4 miesiące. A tak przy okazjii jak mogę zapytać, na co Ci tyle ptaków? Masz co z nimi zrobić? Wiesz zawsze można powiększyć stadko, ale jak w końcu miejsca zabraknie i co do sklepu oddasz (nie było by to miłe dla ptaków). Jak masz warunki to możesz kupić dwie patki, zawsze to lepiej, ptaki będą miały możliwość się dobrać. Pamiętaj o tym, że kupujesz ptaki młode średnio w wieku 4 miesiące lub troche starsze, takie jeszcze nie są gotowe na lęgi, mogą być problemy, musisz czekać dodatkowo kilka miesięcy.
Takie małe, a daje tyle radości!  >>> Strona o zeberkach

jarek

« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lis, 2005, 20:44 »
tzn jak już niebede miał miejsca w domu to mam hodowce ktury chetnie przyjmie kazda ilośc ptaszków

Offline Kaśka

• *
  • 51 lat(a)
    Od: 04 Sty, 2004, 19:41
  • ptaki: sama nie wiem ile
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lis, 2005, 20:52 »
Jarek, zanim o cokolwiek sptyasz to sprawdź czy ktoś już na ten temat nie  pisał, może wystarczy po prostu poszukać i przeczytać.
Dla miłosników zeberek jest specjalnie stworzona zeberkowa strona www.zeberki.wer.pl i radzę przed zakupem ptaków się dokładnie zapoznać.

Czy ty chcesz eksploatować ptaki czy je hodować?
Zwierzęta nie lubią pośpiechu. [oj_nie]
Bóg dał ptakom skrzydła żeby mogły fruwać a nie siedzieć w ciasnych klatkach.

Offline agasz

• zwierzę też człowiek:)
  • *
  • 38 lat(a)
    Od: 21 Wrz, 2002, 16:29
  • ptaki: Ponad pół kilo...;))
    • http://www.zeberki.wer.pl
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lis, 2005, 23:58 »
Interesujące sformułowanie: "klatka dosyć duża tak na 4 faliste"  - a konkretnie jaką masz tę klatkę?

mam hodowce ktury chetnie przyjmie kazda ilośc ptaszków
Jak taki z niego "hodowca" to czemu sobie sam nie wyhoduje?  [niewiem]
Człowiek - to brzmi... TAK SOBIE [nanana]
http://www.zeberki.wer.pl

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen