';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Gdzie kupić SZNUREK?  (Przeczytany 4741 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vipek

Gdzie kupić SZNUREK?
« dnia: 05 Paź, 2005, 17:01 »
Mam pytanie otoz chodzi mi o normalny gruby sznurek.. taki jak przy zabawkach dla papug na różnych stronach.. nie wiem w jakich rodzajach sklepów można go zakupić... nie wiem czy on bawełniany jest czy jaki.. potrzebuje go żeby samemu stworzyć taką zabawke albo żerdke (<-- związać 3 sznury w warkocz gruby i bedzie dobrze (chyba))... o i tak.. wie ktoś może gdzie takie cudo jak sznurek (do zabawek dla papug - gruby - ) można kupić?

Offline luska

• *
  • 33 lat(a)
    Od: 07 Sie, 2005, 17:39
  • ptaki: 2 modrolotki czerwonoczelne
Odp: Gdzie kupić SZNUREK?
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Paź, 2005, 17:39 »
Sznurek kupisz w każdym markecie, czy sklepie ogrodniczym, może być bawełniany lub sizalowy, najlepiej nie barwiony lecz naturalny. W Obi np. są różne grbości sznurków i sznurów, można je kupić na metry, tyle ile potrzebujesz (tańsze kosztują 2zł za metr). Ja kupuję różne grubości, ale papugi lubią najbardziej te grubsze. Można też spleść samemu z bawełnianej szmatki pociętej w paski. Życzę sukcesów w produkcji zabawek ;)

vipek

« Odpowiedź #2 dnia: 05 Paź, 2005, 18:05 »
uu mieszkam w takiej mieścinie, że do OBI mam daleko.. popytam w ogrodniczych... a co do marketów to chyba nie będzie bo jeszcze nidgy nie zauważyłem sznurków tego typu (w moim mieście)

Offline Monika

• *
  • 29 lat(a)
    Od: 20 Lis, 2002, 21:19
  • ptaki: pięciu chłopaków - mewki i ostrosterki
    • http://www.zeberki.wer.pl/
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Paź, 2005, 18:10 »
Z tymi bawełnianymi szmatkami spelcionymi w sznurek, lepiej bardzo uważać - mogą wychodzic z nich nitki, w które ptak sie zaplącze. Może to się skończyc martwica palcą, a nawet powieszeniem i uduszeniem - zamieszczałam kiedyś na forum zdjęcie zeberki, której ktoś genialnie dał nici do gniazda - powiesiła się na nich, i po ptaszku.

Jesli chodzi o sznurki, to ja kupuje w pasmanterii, ale tylko w jednej takie widziałam tzn bawełniane i sizalowe grube na ok.1cm, a cienki (ok 5mm.) bawełniany sznuret można dostac prawie wszędzie. Ale tak samo - trzeba związac ich końce, by ptaki nie wyciągały z nich nitek.

Offline luska

• *
  • 33 lat(a)
    Od: 07 Sie, 2005, 17:39
  • ptaki: 2 modrolotki czerwonoczelne
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Paź, 2005, 18:20 »
Jeśli się na tyle interesuje swoim ptaszkiem, że chce się dla niego samemu pleść sznur w celu urozmaicenia mu życia to i chyba ma się czas i zdrowy rozum, by zaglądać do niego często i sprawdzać co u papuzi, no i stan sznurka ;) Choć nie przeczę, że na nitki bardzo trzeba uważać, wypadki chodzą po ludziach... biedna zebereczka  :(  Więc vipek, jeśli masz możliwość zakupu sznurka to lepiej kup gotowy  ;-)  Może słabo patrzyłeś w marketach? U mnie są w każdym, takie szpulki, np. pakowane po 3 sztuki, są cieńsze, lecz z nich można też spleść grubszy. A sznurek jako żerdka to moim zdaniem fajny pomysł, jeśli masz w klatce tyle miejsca (jesli nie to zobacz do albumu, jaką ja zrobiłam podniebną konstrukcję ze sznurków), pamiętaj, że w klatce muszą być tez normalne żerdki z gałązek. Gdzieś czytałam, że takie ruchome żerdki są dobrym ćwiczeniem mięśni nóżek dla ptaków ;-)

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Buka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Paź, 2005, 18:20 »
Fajne sznury są np. w sklepach ogrodniczych - takie grube liny.

vipek

« Odpowiedź #6 dnia: 05 Paź, 2005, 18:26 »
a może... można opalić te sznureczki wystające delikatnie żeby się nie strzępiły..

ps. są szpulki ale bardzo cieniutkie... a miejsce na sznurki jako żerdki mam w klatce oraz na normalne drewniane i też tak myśle, że to dobry pomysł sznurek jako (delikatnie) ruchoma żerdka... noo a mięśnie to pewnie też pracują tak jak na huśtawce chyba.. bo na huśtawce ptak też musi zachować równowagę jak wskoczy na nią... (chyba)

Offline Lidan

• *
  • 44 lat(a)
    Od: 12 Kwi, 2004, 12:49
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Paź, 2005, 18:34 »
@ vipek,
a może... można opalić te sznureczki wystające delikatnie żeby się nie strzępiły..
Albo ja mam zły sznurek albo nie da się bawełnianego przytopić podpalając go  ;-) Z mojego tylko się kopciło, a ponieważ najwidoczniej nie zawierał sztucznych dodatków, więc nic mi to nie dało bo końce nie chciały sie stopić.
"Nie wystarczy dużo wiedzieć, ażeby mądrym być"
                                        Heraklit z Efezu

vipek

« Odpowiedź #8 dnia: 05 Paź, 2005, 18:36 »
a może Lidan.. nie znam się na sznurkach ;) ale jak sobie kupię to napewno spróbuje i napisze... może u kogoś się da, jutro przejdę się po sklepach i kupię

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen