';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Rozmnażanie bojownika  (Przeczytany 2097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Markus

• *
  • 48 lat(a)
    Od: 27 Wrz, 2002, 00:00
Odp: Rozmnażanie bojownika
« Odpowiedź #15 dnia: 11 Mar, 2005, 22:20 »

Taki bojowinik niemalze kazdą rybe traktuje jako swojego przeciwnika.
Być może samicę tak traktuje - nie wiem, ale z innymi rybami żyje w zgodzie. Znam kilka bojowników "z kubka", które żyją zgodnie w akwariach towarzyskich.
.

Offline Raffy

• *
  • 23 lat(a)
    Od: 30 Sie, 2003, 10:32
  • ptaki: Faliste,nimfy,zeberki,mewki,AW-sy,gołąbki diam.
« Odpowiedź #16 dnia: 11 Mar, 2005, 23:44 »
[glowa_w_mur] Nie wolno wpuszczać samicy do bojownika "z kubka" takie ryby to urodzeni mordercy. całe życie są wychowywane w sąsiedztwie innych samców i maja w sobie tyle agresji co armia takich ryb na wolnosci. Instynkt podpowiada im zeby budowaly gniazdo ale rozmnozenie ich to tylko przypadek, w 99% samica zginie. Taki bojowinik niemalze kazdą rybe traktuje jako swojego przeciwnika.

nie zawsze, zdarzają się bardzo łagodne baranki, sam miałem kilka takich

kubkowym samcom bojownika w dużym akwarium (min 60l) i gęsto zarosnietym mozna wpuscic mu samiczki, nic się nie stanie.

Offline Sap

• + 4 terrorystöw i 2 aniolki
  • *
  • 41 lat(a)
    Od: 18 Cze, 2003, 12:17
  • ptaki: 4 Faliste+ 2 Lilianki
« Odpowiedź #17 dnia: 17 Mar, 2005, 20:28 »
Jezeli chce sie rozmnazac bojowniki, to najlepiej miec 1 samca i wiecej samic. Samiec wybierze ta, ktöra jest gotowa do oddania ikry. Jezeli samiec zrobi juz gniazdo, to wylaczyc filter. Bojowniki maja labirynt i nie potrzebuja dlatego caly czas filtru. :)
My rozmnazamy od lat bojowniki min.
Betta splendens
Betta imbellis
Betta albimarginata
Betta picta

U tych 2 ostatnich samiec "wysiaduje" mlode majac ikre w pysku.

Bojowniki nie sa zawsze brutalne!!! To przesad!!! Sa agresywne tylko do innych bojowniköw i ryb, ktöre tak samo wychowuja mloda jak one i obsiadaja te same terytoria. Inne ryby nie sa narazone.
Pozdrawiam!  [lalala]

Memento mori! wiec Carpe diem!

Offline Raffy

• *
  • 23 lat(a)
« Odpowiedź #18 dnia: 17 Mar, 2005, 20:35 »
Sap - to bardzo ciekawe, to u was w niemczech sa inne bojowniki od betta splendens ?  :(( czemu w polsce nie ma ?  :((

Sap, w jakim akwa rozmnazałas betta splendens i czym młode żywiłaś ?

Offline Sap

• + 4 terrorystöw i 2 aniolki
  • *
  • 41 lat(a)
    Od: 18 Cze, 2003, 12:17
  • ptaki: 4 Faliste+ 2 Lilianki
« Odpowiedź #19 dnia: 18 Mar, 2005, 13:47 »
Hej Raffy!

W niemczech tez nie latwo dostac inne Bojowniki jak Betta splendens.. trzeba miec znajomosci  ;-) Möj maz jest czlonkiem "IGL - Internationale Gesellschaft für Labyrinthfische" tzn. organizacja ktöra zajmuje sie rybami posiadajacymi tzw. "labirynt" dzieki ktöremu ryby te moga zyc w wodach, w ktörych prawie wcale nie ma tlenu. Oddychaja z powierzchni tym labiryntem  :p To sa min. Bojowniki, Guraminy, Channas.

W jakim akwarium? Max. 40 cm i bez filtru. Duzo roslin, przede wszystkim mech z Jawy (Vesicularia dubyana). Najlepiej jak akwarium jest troche "zaalgowane", tam mlode znajda pierwsza karme. Hm... no a potem to tu mozna kupic specjalne karmy dla larw... ale to musze meza spytac. Nie wiem czy to w Polsce idzie dostac.
Moja rada - karmcie mniej niz pisze w ksiazkach!  [no_no] Nasze mlode karmimy na poczatku dwa a potem tylko raz na dzien!
Jak znajde zdjecia to wkleje.
Pozdrawiam!  [lalala]

Memento mori! wiec Carpe diem!

Offline Raffy

• *
  • 23 lat(a)
« Odpowiedź #20 dnia: 18 Mar, 2005, 14:38 »
Witaj Sap :)

Jeżeli będziesz w gdańsku to sprzedaj mi bojowniki, ok ? :P

Próbowałem niedawno rozmnożyć bojowniki ale nic z tego  :((

Diament - nie umiał gniazda budować, dawał za duże bąble albo za małe, gniazdo szybko znikło i ma lekkie problemy z pecherzem pławnym

Blue Grentland Tommy - w akwa tarliskowym nie chciał gniazda budować, uciekał przed samicą !! Natomiast w ogólnym buduje gniazdo [pomocy]

Kuba - za łagodny, nawet nie stroszy do samiczek

Mietek i Coocker - za stare :(

trafiaja mi same dziwadła  [glowa_w_mur] no ale coz...

Fanie macie w niemczech, w polsce nie ma chyba nawet zwiazku miłosników ryb labirtntowatych :(

Jak zrobiłaś żeby akwarium obrosło glonami ? Glony u mnie nie chcą rosnąc w zadną cholere !!  [glowa_w_mur] natomiast rosliny mnoza sie na potege i w ogole

Zapytaj sie meza, bardzo mnie to ciekawi czym zywicie młode bojki, w polsce wybór karm niestety niewielki, na nicienie micro trzeba miec znajomych hodowców, a za artemie w małej puszce zadają 30zl !!  [glowa_w_mur]

co prawda, interesuje się bojownikami od 11 lat, ale o rozmnazaniu nie za bardzo wiem, zawsze są problemy ale to zalezy od charakteru samca :)

Offline zewa

• *
    Od: 07 Cze, 2003, 01:17
  • ptaki: NULL
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Mar, 2005, 11:54 »
Do żywienia na poczatek PROTOGEN lub jakas podobna nazwa:) Cena 11 zł , granulki z których wylęgają się żyjatka.Przy odpowiednim traktowaniu ...mnoza sie przy świetle bardzo wydajne.W sklepach zoo bez problemu.Nicienie mozesz kupić zarodową porcję na allegro . były chyba 3 zł ( ale głowy nie dam) Nicienie hodowla też bez problemu ale na początek są zbyt duże   a i potem niechetnie zjadane.Jak trochę podrosną dawałam miazgę z rureczników, suche rozdrobnione.Wszystko w małych ilościach oczywiście Ostatecznie da sie wychować małe od początku na zawiesinie z suchego pokarmu,ale wtedy kłopoty z filtr. Mało zawisiny  max kropla w skupisko rybek + bardzo delikatny filtr.Ja zwykle wrzucłam kilka granulek protogenu , zanim rnarybek sie wylęgł było już mnóstwo pyłu w wodzie. Nie trzeba było karmić wogole. Karmiłam dopiero jak podrosły. Bardzo wygodnie , mało narybku gineło - polecam taki sposób.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen