';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Śpiewająca kura  (Przeczytany 735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline agasz

• zwierzę też człowiek:)
  • *
  • 38 lat(a)
    Od: 21 Wrz, 2002, 16:29
  • ptaki: Ponad pół kilo...;))
    • http://www.zeberki.wer.pl
Śpiewająca kura
« dnia: 01 Mar, 2004, 15:10 »
Jakiś czas temu przywiozłam sobie z tarnowskiej giełdy szarą kurkę. Była całkowicie nieplanowanym zakupem; o ile dobrze zrozumiałam, została z jakiejś loterii, spodobała mi się, zrobiło mi się jej żal, więc ją wzięłam - za psie pieniądze, 5 zł  :) Kurka potwierdziła swoją kobiecość zniósłszy kilka jajek.
Niedawno usłyszałam w stadku jakiś nieznany mi dotąd odgłos - coś jakby niezbyt głośny, wysoki radiowy sygnał - jakby ktoś nadawał Morse'm z kosmosu  [pajac]  Zaczęłam szukać źródła emitującego ten dźwięk... i znalazłam produkującą się coraz głośniej Ninę  [WOW]  Nina jest naprawdę wyjątkowo zdolna. Pogwizduje w różnych tonacjach, potrafi zatrelować i tworzy z tego bardzo miłe dla ucha kompozycje, Powiedziałabym, że są one nawet bardziej wysublimowane niż terkotanie Hitchcocka  :p Kiedy ma dobry dzień, potrafi śpiewać z przerwami przez kilka godzin. Słyszałam o śpiewających kurach i fajnie, że jedna taka wokalistka trafiła do mnie  :) Drugą ma Olena  :)
Człowiek - to brzmi... TAK SOBIE [nanana]
http://www.zeberki.wer.pl

Offline Olena

• *
  • 35 lat(a)
    Od: 05 Sty, 2003, 02:06
  • ptaki: 18 kanarków
Śpiewająca kura
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Mar, 2004, 15:53 »
lol... moja obecnie cwiczy mantre... wyje w nieboglosy, tak tragicznie, ze pomyslaby ktos, ze ja morduja... no i spiewac to tez ostatnio znowu zaczela... w przerwach miedzy lezeniem plackiem bardzo chetnie rozmawia z madrym czlowiekiem... strzela wypowiedzi calymi zdaniami i podspiewuje namietnie :D ... jak na dyktatorke przystalo :D

swoja droga, NINA - fajne imie... mnie sie od razu kojarzy z Niną Myers z 24... lubilam cholere :D

Offline monita

• ptaszkoćwierkowo :)
  • *
  • 37 lat(a)
    Od: 12 Wrz, 2003, 00:50
  • ptaki: 8 kanarów + 4 falki
Śpiewająca kura
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Mar, 2004, 00:08 »
Hej, ja też mam śpiewającą kurę [lalala]  [tak]
Kulka - glosterka śpiewa... nie jest to co prawda podobne do popisów Alberta - mistrza decybeli [oczko], ale brzmi zupełnie jak śpiew dzikiego leśnego ptaka. Pozostałe kury (Horpex i Blanka) tylko wyją głośnym, żałosnym łiiiii.
Cogitationis poenam nemo patitur...

Offline Poison_1

• we are ,the youth of the nation
  • *
  • 31 lat(a)
    Od: 04 Sty, 2004, 14:25
  • ptaki: 9 zeberki, ryzowiec 2 kanarki,2 nimfy
Śpiewająca kura
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Mar, 2004, 19:53 »
Wy macie spiewające kury, a ja mam nie spiewającego koguta :p ,Jakis czas temu kumpel kupił kanarka i miał on spiewac ale jakos mu sie nie chce [niewiem]   teraz ten kanarek jest u mnie i tez nie chce mu sie,jutro zaniose go do hodowcy pobędzie tam jakis czas moze zacznie nasladowac inne kanary,no chyba ze sie wczesnie okaze ze jest on samicą.Ja niestety nie wiem jak to rozpoznac :(

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen