';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Faliste Standard  (Przeczytany 1335 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monita

• ptaszkoćwierkowo :)
  • *
  • 37 lat(a)
    Od: 12 Wrz, 2003, 00:50
  • ptaki: 8 kanarów + 4 falki
Faliste Standard
« Odpowiedź #15 dnia: 02 Mar, 2004, 02:01 »
Cytat: baha
Co do mniejszej popularności standardów - moze tez dlatego, ze są droższe - serdnio 2x

Standardy o pożądanych cechach mogą kosztować niezłe pieniądze... na pewno więcej niż dwa razy cena "zwykłej" falistej. Choć w Polsce papużki wystawowe są mało popularne. Wyższa cena jest jednym z czynników, choć może nie najważniejszym. U mnie papużka kosztuje 25 - 35 zł, więc standard wg danych Bahy powinien być ok 50 - 70 zł. Kanarek (samiec) jest natomiast po ok 150 zł, a jednak znajduje nabywców  [tak]
Cogitationis poenam nemo patitur...

Offline baha

• *
  • 40 lat(a)
    Od: 29 Lut, 2004, 13:20
  • ptaki: Zako Kongo - Łobuz Faliste standard 2szt Faliste 2szt nierozłączki: czarnogłowe - 6szt kanarki -1szt
Faliste Standard
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Mar, 2004, 23:38 »
podalam przykladowo, na giełdach, u hodowców, mozna kupic standarda wlasnie w takiej cenie ( tj. 50-70zł), chociaz wdzialam tez po 120zł
Kanarki samce chodza po 100-150 a i wiecej. Ale jak ktos chce papuge  nie kupi kanarka, i odwrotnie.
mnie zawsze podobały sie standardy, wlasnie przez ten wygląd

Offline Jerzy Ćwik

• *
  • 55 lat(a)
    Od: 15 Maj, 2003, 22:19
  • ptaki: NULL
    • www.papugi.gery.pl
Faliste Standard
« Odpowiedź #17 dnia: 03 Mar, 2004, 11:47 »
Cytat: Admin
Mutacje z czubkiem czy grzywką są mało spotykane. A powód: takie ptaki krótko żyją.

O tyle masz rację z długością życia, że większość umiera jeszcze w jajku. Jak już sie wylęgną to żyja tyle co i inne faliste. Natomiast przyczyny ich rzadkości to: ogromnie niska wylegowość i nieustabilizowany wzorzec wyglądu. Po ptaku z piękną koronką lęgna się ptaki z ledwie widoczną atrpa czubka, a i czest tylko 1 młode rocznie jest takie. Inne sa "normalne". Pary zawsze zestawia się normalny X czubaty. Potomstwo powinno być 50% normalnych i 50%czubatych. A jest 99% normalnych i 1% czubatych i to do tego w wiekszości marnych.

Offline baha

• *
  • 40 lat(a)
    Od: 29 Lut, 2004, 13:20
  • ptaki: Zako Kongo - Łobuz Faliste standard 2szt Faliste 2szt nierozłączki: czarnogłowe - 6szt kanarki -1szt
Faliste Standard
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Mar, 2004, 11:17 »
Ok, ale jezeli taki paputek bez grzywki, po rodzicach (grzywka-bez grzywki)  odziedzicza geny po połowie, to moze byc nosicielem tego genu, sam jednak pozostajac bez grzywki. Co w przypadku, gdy takiego paputka połaczy sie z paputkiem z grzywką? Czy to nie jest tez problemem w tym przypadku? Jezeli  , jak piszesz ~99% maluchow z takiego połączenia rodzi sie bez grzywki , to skąd wiadomo, co w sobie niesie taka papuga... Ja sie w tym troche gubie.. [pytam]

Offline Joanna

• autorka ksiązki i artykułów o papugach
  • *
  • 46 lat(a)
    Od: 03 Maj, 2002, 11:33
  • ptaki: nimfa
    • Papuzie Centrum Informacyjne
Faliste Standard
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Mar, 2004, 13:29 »
Nie wiadomo jaka jest genetyka papużek z czubkami. Po prostu nie zgadzają się "wyniki" w żadnym mozliwym schemacie. Zapewne więc w powstawaniu czubka bierze udział więcej genów (alleli?). W każdym razie raczej nie jest to sprzężone z płcią (przynajmniej nie wygląda na to...).

Najprawdopodobniej zresztą sa to jakieś poważniejsze anomalie, a czubki sa tylko "efektem ubocznym".

To nie jest też tak, że tylko 1% papużek jest z czubkami, jest ich znacznie więcej. Z tym, że duzo umiera w jajku lub w pierwszych dniach życia.

Pozdrawiam,
Joanna
Autorka książki o papugach "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco";
Więcej informacji o mnie

Papuzie Centrum Informacyjne - oswajanie, żywienie, choroby i leczenie

Offline marketa

• pozdrowienia dla wszystkich kochających ptaszyska
  • *
  • 38 lat(a)
    Od: 10 Maj, 2003, 19:24
  • ptaki: NULL
    • http://www.lhasa-apso.xu.pl/
Odp: Faliste Standard
« Odpowiedź #20 dnia: 28 Gru, 2005, 19:44 »
[EDIT przez Gosia]
Tekst o psach zupełnie nie na temat został usunięty. Jeśli chcesz cos o psach pisać, to od tego jest odpowiednia kategoria w "Innych zwierzętach"
[/edit]

SZCZĘSLIWEGO NOWEGO ROKU!!!
FALISTE STANDARD hodowałam juz jako 8 latka , na krajowej wystawie klubu hodowców vystavnich andulek v PRADZE zdobyłam 3 miejsce!!!!
« Ostatnia zmiana: 29 Gru, 2005, 19:13 wysłana przez Gosia »

Offline Katka

• *
  • 31 lat(a)
    Od: 20 Sty, 2004, 11:26
  • ptaki: Pipulka i Aleks, falistki
« Odpowiedź #21 dnia: 29 Gru, 2005, 18:19 »
Moja Pipula to chyba mieszanka paputa standard ze zwykla falista... jest wieksza od wszystkich papug jakie mialam, w tym od samczykow. I co zauwazylam: jej dzieci sa tez troszke wiekse niz normalne faliste....
Mam pytanie: czy ona jest albinosem? ta z mojego avatarka. Nie ma czerwonych oczu tylko takie bardziej brazowe, a pod swiatlo ma piorka polyskujace na zielono
Pozdrowienia od Pipi, Aleksa i Katki

Offline Mika

• Mój Maciuś:);)
  • *
  • 22 lat(a)
    Od: 12 Lip, 2004, 10:39
  • ptaki: 2 papużki faliste
« Odpowiedź #22 dnia: 01 Sty, 2006, 21:11 »
hmm niewiem czy o to chodzi wam z tymi standardami ale w sklepach zoologicznych są faliste i troche większe faliste z tabliczką standard hmm kosztują 40-50 zł więc nie jestem pewna czy o tym samym piszemy, aha a jeśli chodzi o te falki z czubkami, koronkami itd to nie rozumiem po co je hodować, w małym stopniu się wykluwają albo zdychaja po kilku dniach swojego życia :( tak samo jak nie rozumie po co hodować np kury które mają połączone palce(jak kaczka) albo na nóżkach rosną im pióra, lub maja gigantyczne czuby przez którte przechylają dziwnie główki:/ Albo jestem taka ciemna albo serio te jest takie nie nazwane męczenie zwierząt by pokazać innym hodowcom że sie jest lepszym bo ma sie kure z czubem (widziałam na giełdzie takie,,wyścigi")po co udziwniac przyrodę??? ona sama ,,wie" co dobre a co nie [niewiem] [niewiem] aha sorki że z wetku o falkach zeszłam na kury i kaczki:(

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen