';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: zeberki  (Przeczytany 2663 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kaśka

• *
  • 52 lat(a)
    Od: 04 Sty, 2004, 19:41
  • ptaki: sama nie wiem ile
zeberki
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Wrz, 2004, 22:28 »
Kupeczki sa niewielkie i szybko wysychają, na scianie mogą zostawić niewielki slad. Zeberki są pod tym względem prawie idealne. Oczywiście zależy ile ich chcesz mieć.
Zwierzęta nie lubią pośpiechu. [oj_nie]
Bóg dał ptakom skrzydła żeby mogły fruwać a nie siedzieć w ciasnych klatkach.

Offline Glusia

• *
  • 21 lat(a)
    Od: 15 Wrz, 2004, 20:05
zeberki
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Wrz, 2004, 14:16 »
dZĘKI ZA ODPOWIEDŻ. a ZEBEREK CHE MIEĆ TYLKO 1 PARKE BEZ WSTAWIANIA BUDEK LĘGOWYCH. A TY kAŚKA MASZ ZEBERKI TAK ? jEŚLI MOŻNA WIEDZIEĆ TO ILE I CZY MASZ Z NIMI JAKIEŚ WIĘKSZE KŁOPOTY ? :)

Offline :AgatA:

• *
  • 24 lat(a)
    Od: 08 Mar, 2004, 16:12
  • ptaki: Zeberki: Melodia, Żwirek, Koliber, Laguna, Atol, Okruszek, Mycha, Cytrynka, kiedyś była jeszcze Oreczka ale już jej nie ma
zeberki
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Wrz, 2004, 08:49 »
U mnie zaczęło się od jednej parki :p A teraz mam 4 dorosłe ptaki i 3 pisklaki. Z zeberkami to chyba raczej większych kłopotów nie ma tylko jak je się puszcza to trzeba uważać bo się wszędzie wciskają.

Offline Kaśka

• *
  • 52 lat(a)
zeberki
« Odpowiedź #18 dnia: 19 Wrz, 2004, 21:11 »
Mam 6 ptaków dorosłych. Z zeberkami nie ma większych kłopotów. Nie hałasują nie smiecą (chyba, że budują gniazdo) jedzą malo bo są małe, są inteligentne. Największą zmora dla mnie jest to, że rozmnażają się bez opamiętania i sama nie wiem co z tym zrobić. Jedna z moich samiczek zimą miewa w związku z tym kłopoty z zaparciem jaja, ale w tą zimę spróbuję coś zrobić jak się uda to napiszę o tym na forum. Glusiu jeżeli jesteś początkującym miłośnikiem ptaków to zeberki są dobrym wyborem. Poczytaj na forum jeszcze o tym jak zapobiegać niechcianym lęgom. Ja jestem w tym kiepska. Powodzenia. [up]

Offline martini

• *
  • 30 lat(a)
    Od: 05 Paź, 2004, 12:35
  • ptaki: zeberki
zeberki
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Lis, 2004, 15:56 »
hej mam pytanko..najpierw miałam 4  [jajko] a teraz mam  mam 4 małe brzdące w gniazdku i rosną w zastraszającym tępie, ale rodzicom daję do normalnej diety duużoo więcej jajka i zielonego ogórka. co mogę dawać im jeszcze do jedzonka ale pod kątem małych żeby lepiej i zdrowiej rosły?? z góry dziękuję za informacje i pozdrawiam wszystkich gorąco   [cmok]
pozdrawiam martini

Offline Kaśka

• *
  • 52 lat(a)
zeberki
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Lis, 2004, 23:01 »
Nie przesadzaj z jajkiem, bo rodzice mogą zająć się ponownymi godami.  Urozmaicaj jedzenie. Młode dostana od rodziców tylko to co jest dla nich odpowiednie. Ale dzięki urozmaiceniu będą miały szansę poznania bardzo różnorodnego pokarmu.

Offline Glusia

• *
  • 21 lat(a)
zeberki
« Odpowiedź #21 dnia: 10 Lis, 2004, 16:10 »
Hej
Dużo czytałam na waszym forum o zeberkach , zadawałam pytania ( nadal je zadaję i pewnie będe zadawała :) ) i wiem o nich coraz więcej , przede wszystkim z własnego doświadczenia. Mam  od ok.2 miesięcy 1 parkę zaberek , które są bardzo grzeczne , nawet gdy je wypuszczam jak sobie polatają to SAME wracają do klatki !!! Ostatni nawet samczyk usiadł tacie na ręku !Jestem z nich bardzo dumna  i polecam zeberki wszystkim ktorzy chćą sobie kupic ptaszki !
 [hophop]  [hophop]  [hophop]
Czy ktoś moglyby mi podać adres jakiej stronki w której pisało by o zeberkach na wolności ? Bardzo proszę o odpowiedż .

Pa pa zeberkowicze !!

Offline martini

• *
  • 30 lat(a)
    Od: 05 Paź, 2004, 12:35
  • ptaki: zeberki
zeberki
« Odpowiedź #22 dnia: 13 Lis, 2004, 21:34 »
moje kochane miski mam bardzo duzy problem. wykluly mi sie 4 pisklaki i samiczka trzy z znich zadziobala tzn. rozwalila im glowki; ocalal jeden bo zdazylam go wyjac. ona, czyli moja samiczka nie przetrwala nocy i zdechla... niestety... samczyk usycha za nia z tesknoty i nie zajmuje sie pisklakiem i musze zaczac go sama karmic. pisklak jest juz spory bo powoli uczy sie latac i zniknely mu te zolte wole z pokarmem na policzkach ale nie je jeszcze sam... tak wiec musze go sama przez strzykawke karmic i slyszalam ze inni tak robia ale ja nie wiem czym  :((  b;agam odpiszcie jesli wiecie co podawac jak i w jakiej konsystencji, blagam naiszcie szybko bo bardzo mi zalezy !!! licze na was jestescie moja jedyna nadzieja! z gory goraco dziekuje i jakbyscie mieli problemy z innym zagadnieniem to sluze pomoca. czekam na odpowiedzi pa pa
pozdrawiam martini

Offline Glusia

• *
  • 21 lat(a)
zeberki
« Odpowiedź #23 dnia: 27 Lis, 2004, 21:56 »
Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie martini , bo ja moje zeberki mam dopiro od 3 miesiecy.
Sama mam jedno pytanko.Jak rozpoznaje sie wiek zeberek ?Bo sprzedawca mowił mi przy  ich kupywaniu , że są bardzo młode , niedawno do nich doszły itp., a ja po dłuuuuuuuugich obserwacjąch myślęże samiczka jest starsza od samczyka o jakieś ponad miesiąc : mało się "odzywa " , lata z pewnościa no i dużo(nawet raz jak nie przysłoniłam pojemnika na wodę jak im zmieniałam wode to mi zwiała !)i tak jakoś jak samczyk na początku jeszcze długo się wypierzał to ona ani jedego piórka "nie puściła"!
To jak z tym wiekiem ?

Offline Monika

• *
  • 29 lat(a)
    Od: 20 Lis, 2002, 21:19
  • ptaki: pięciu chłopaków - mewki i ostrosterki
    • http://www.zeberki.wer.pl/
zeberki
« Odpowiedź #24 dnia: 03 Gru, 2004, 20:16 »
Na podstawie wyglądu wiek możesz rozpoznac tylko poniżej 3-ech miesięcy, gdy wypierzą się już w dorosłe piórka, nie odróżnisz, czy ma pół roku czy 5 lat.

Offline Glusia

• *
  • 21 lat(a)
zeberki
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Sty, 2005, 14:29 »
Hejka !
Znów mam mały problem... Moje zeberki mam już od września więc już dawno temu do końca się wypierzyły , jednak ostatnio zauważyłam że gubią strasznie dużo piórek ( najwięcej tego puchu ale lotek też sporo ) , tak że prawie codziennie trzeba odkurzać mój pokuj ! Co to może być  ? Do stresu nie mają za bardzo powodu więc nie wiem... Co mam zrobić żeby to ustrało ??!!! Widziałam w sklepie zoo takie witaminki na piórka żeby rozpuścić w wodzie  , alenie jestem pewna czy bdzie to dobre...
prosze o szybka odp

Offline Kaśka

• *
  • 52 lat(a)
zeberki
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Sty, 2005, 14:57 »
Moje się też piórczą.  :D  Wiosna idzie. Zamiast sztucznych witamin podaj naturalne, zawsze się coś w kuchni znajdzie. Marchew gotowana, tarta, jabłka, melon, banan, liście sałaty albo kapusty pekińskiej, zielona pietruszka. Idź na spacer i przynieś parę gałązek  wierzby, część możesz wstawić do wody żeby puściły listki. Posiej trawę dla ptaków w doniczce. Poszukaj gwiazdnicę na łące rośnie cały rok a ptaki ją uwielbiają.
Jak tego wszystkiego nie znajdziesz idź do sklepu i kup witaminy.

Offline Glusia

• *
  • 21 lat(a)
zeberki
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Sty, 2005, 20:41 »
W takim razie pódę do ..... kuchni ,  a że niedaleko mnie jest las tam też się wybiorę. :)

Offline ptaszyna

• *
  • 20 lat(a)
    Od: 02 Kwi, 2005, 15:40
  • ptaki: brak,królik:Pusio
Odp: zeberki
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Kwi, 2005, 17:31 »
Jakie ptaki sa najlepsze dla początkujących(czyli dla mnie :p)?Myśle o zebrkach ale też o np. papużkach falistych.

POZDRAWIAM

Offline Kaśka

• *
  • 52 lat(a)
Odp: zeberki
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Kwi, 2005, 18:04 »
Najpierw zbierz jak najwięcej wiadomości na temat obu gatunków np. na tych stronach => www.zeberki.wer.pl

www.papuzka.netax.pl . Poszukaj na forum i wybierz ten gatunek, któremu możesz stworzyć najlepsze warunki.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen