';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Papużka ma duszności-proszę o pomoc  (Przeczytany 297 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Empres

• *
  • Od: 12 Maj, 2017, 16:46
Papużka ma duszności-proszę o pomoc
« dnia: 12 Maj, 2017, 17:07 »
Mam problem z moją papużka falista,jest to samiczka,która ma 7 lat.Zaznaczę ,że u mnie w mieście nie ma żadnego weterynarza który zna się na ptakach oraz  że próbowałam dodzwonić się do dr Ledwoń i dr Piaseckiego niestety bezskutecznie.Mianowicie objawy pojawiły się w sumie nagle chociaż pare dni wcześniej zachowywała się trochę inaczej(była głośniejsza niż zwykle)ale ona zawsze miała swoje „humory”,więc się nie przejęłam.W ciągu paru minut zaczęła rzęzić,gwizdać z każdym oddechem zarówno przy wdechu jak i wydechu,do tego słychać jak coś jej klika.Zmienił się glos i praktycznie zanikł .Po locie ma jeszcze większy atak duszności.Wyraźnie się dusi,rozkłada wtedy skrzydełka i głowę wyciąga do góry i dziób ma szeroko otwarty,do tego kicha i drapie woskówkę(w której jedna dziurka jest prawie zarośnięta).Trwa to już 4 dzień,chociaż 2 dnia było trochę lepiej.Nie miała dostępu do roślin czy innych rzeczy które by mogły zaszkodzić.Póki co robię jej inhalacje,daję nekton do picia.Wyczytałam,że objawy pasują do sternostomatozy chociaż nie wiem skąd miałaby to złapać,ale kupiłam inwemektrynę u weterynarza  i dałam kropelkę pod skrzydło wczoraj.Póki co jest coraz gorzej.Kupki robi jakby większe niż zwykle koloru zielonego lub ciemnozielonego
Czy ktoś wie co jej może dolegać? A jeśli by to były te pasożyty to po pierwszej dawce inwemektryny kiedy powinno się jej poprawić?

Offline haaszek

• *
  • 59 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: Papużka ma duszności-proszę o pomoc
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Maj, 2017, 00:51 »
Po podaniu iwermektyny po 2-3 dniach powinien być efekt.
Koniecznie trzeba udrożnić nozdrza - ptak nie może oddychać jeśli dziurkę ma prawie zarośniętą. Posmarować woskówkę np. kremem na niemowląt i kiedy narośl zmięknie delikatnie, za pomocą choćby pumeksu zetrzeć przerośniętą woskówkę, jak jeszcze używałam szorstkiego papieru toaletowego zwiniętego w rożek, żeby udrożnić woskówkę.
Ale problem może być też inny - na przykład choroby układu krążenia. Czy papużce nie zrobił się bardziej niebieski dziobek? Czy nie śpi w klatce powieszona na prętach?

Offline Sabinka

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Sie, 2011, 02:14
  • ptaki: 4 papużki faliste
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Maj, 2017, 02:48 »
Nie chcę cię martwić ani siać paniki: to może być też guz, który uciska na płuca.

Offline Empres

• *
  • Od: 12 Maj, 2017, 16:46
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Maj, 2017, 10:09 »
Właśnie z tym zarastaniem dziurek to papużka ma problem od małego tak naprawdę,smaruję jej wazeliną co jakiś czas ale czymś spiłować nie da rady bo tak się wyrywa,że bym jej tylko krzywdę zrobiła.Kolor dzioba jest normalny i na prętach nie spała.Ale wczoraj na wieczór zaczęła bardzo kaszleć i zrobiłam jej nebulizację z soli fizjologicznej i chyba coś wyksztusiła bo raptem odzyskała głos,apetyt wrócił i inaczej wygląda.Dzisiaj ma natomiast wyciek z nosa.Nadzieja się pojawiła,że może wróci do zdrowia.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen