';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Pliki cookies. Polityka prywatności  (Przeczytany 18915 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline adm

• *
  • 67 lat(a)
    Od: 26 Lip, 2005, 08:25
Pliki cookies. Polityka prywatności
« dnia: 25 Kwi, 2013, 15:11 »
Jeśli serwis internetowy używa plików cookies (ciasteczek), to obecnie jest obowiązek informowania o tym Gościa na stronie.
Nasze forum oraz album używa plików cookies.

Co to są cookies? To niewielkie pliki zapisywane na Waszym dysku w których są umieszczane pewne informacje, które mogą być odczytane przez stronę przy kolejnej wizycie, są one też wtedy modyfikowane. W naszym przypadku zawierają dane o indywidualnych ustawieniach, pozwalają automatycznie się logować. Ciasteczka zapisywane przez forum mogą być odczytane przez album i odwrotnie.
Każda przeglądarka pozwala ustawić sposób postępowania z ciasteczkami. Można uniemożliwić zapisywanie ciasteczek, można także je usunąć z dysku. Jednak wtedy niektóre funkcje forum i albumu mogą być niedostępne lub działać nieprawidłowo. Przypuszczalnie wtedy nie będą Wam też prawidłowo funkcjonowały inne strony zwłaszcza te, gdzie trzeba się logować, strony umożliwiające wprowadzenie własnych ustawień, sklepy internetowe i wiele innych.

Cookies zapisywane przez forum i album nie zbierają żadnych innych informacji poza tymi, które są niezbędne do prawidłowego działania.
« Ostatnia zmiana: 25 Kwi, 2013, 15:57 wysłana przez adm »

Offline bobi

• *
  • Od: 21 Kwi, 2012, 08:36
Info o ciasteczkach.
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Maj, 2013, 18:14 »
Czy pojawiający się na dole strony pasek z info o ciasteczkach musi w nieskończoność się pojawiać? Moze czas by admin coś z nim zrobił. Najlepiej usunął.

Offline adm

• *
  • 67 lat(a)
Odp: Info o ciasteczkach.
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Maj, 2013, 20:00 »
Pretensje proszę mieć do ustawodawcy, bo to nie nasz wymysł a za brak tego grozi kara.

Wystarczy kliknąć na "zamknij" z prawej strony i do końca sesji na forum pasek się już nie pokaże.

Offline kamilaZ

• *
  • 40 lat(a)
    Od: 13 Mar, 2013, 16:56
  • ptaki: Fredka,Cyryl,Gustaw,Zuza
Odp: Pliki cookies. Polityka prywatności
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Maj, 2013, 21:04 »
ciekawa jestem czy  płaciliscie za to  i jaki był koszt pytam bo mam strone internetowa i rózne firmy mi proponują rózne ceny :/ wiem tez ze można zrobić zeby sie nie pokazywało ale to przy wykupie proponują ze sie automatycznie wyłącza jak ktos drugi raz wchodzi bo sie ciasteczka zapisuja cos takiego mi tlumaczyli

Offline adm

• *
  • 67 lat(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 04 Maj, 2013, 22:29 »
Nie płaciliśmy za to :) To jest skrypt mojej produkcji.

Problem na forum wynika z tego, że nie tylko zaglądają tu userzy, ale tez (i tych jest większość) niezarejestrowani Goście. Dlatego komunikat jest niezbędny i można go usunąć tylko do zakończenia bieżącej sesji na forum. "Gość" na forum też otwiera nową sesją. Czyli każde Wasze nowe wejście na forum wiąze się z kliknieciem "zamknij", ale do końca swojego pobytu na forum nie widzi już tej informacji.

Ciasteczka są tak stare jak Internet, prawie nie ma stron, które by ich nie używało. Ale chyba sami widzicie, że w ostatnim miesiącu namnożyło się takich komunikatów. Dla mnie to bzdura, ale jak prawo każe, to nie ma zlituj się.

Wkrótce przejdziemy na nową wersję forum, będzie możliwa zmiana skórki, komunikat o ciasteczkach będzie widoczny tylko na skórce domyślej, tej dla Gości
Zarejestrowany użytkownik bedzie o cookies poinformowany w momencie rejestracji i bedzie musiał to zaakceptować, więc pasek nie będzie potrzebny.

Nie na temat:
Zanim zdecydujesz się na jakiegoś naciągacza, których pojawiło się w necie masę od wprowadzenia zmian w ustawie sprawdz, czy Twoja strona faktycznie używa cookies ;)
« Ostatnia zmiana: 04 Maj, 2013, 22:46 wysłana przez adm »

Offline bobi

• *
  • Od: 21 Kwi, 2012, 08:36
Odp: Info o ciasteczkach.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Maj, 2013, 09:48 »
Pretensje proszę mieć do ustawodawcy, bo to nie nasz wymysł a za brak tego grozi kara.

Wystarczy kliknąć na "zamknij" z prawej strony i do końca sesji na forum pasek się już nie pokaże.

Nie mam pretensji tylko, ze na innych stronach ów komunikat po zapoznaniu się z nim już nie pojawia się. Wystarczyło kliknąć PRZECZYTAŁEM, ZAPOZNAŁEM SIĘ czy tez inne słowa i po sprawie. A tu jest nieziemsko natrętny. Niech go dostają tylko ci, którzy pierwszy raz wchodzą na forum czy do albumu.

Offline haaszek

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Maj, 2013, 09:59 »
Wrótce przejdziemy na nową wersję forum, będzie możliwa zmiana skórki, komunikat o ciasteczkach będzie widoczny tylko na skórce domyślej, tej dla Gości

Offline kamilaZ

• *
  • 40 lat(a)
« Odpowiedź #7 dnia: 06 Maj, 2013, 12:57 »
hmmm mysle ze na forum nie jest konieczna ta wzmianka to ogłoszenie o ciasteczkach musza miec strony gdzie jestkorzysc pienieżna a tu przeciez nie ma bo kara jest za nie posiadanie tego 3 procent całego rocznego dochodu albo cos hmmm chyba ze fora maja inna kare :D   a ktos kto robil mi strone internetowa tez może mi zrobic taki skrypt? musze chyba sie do nich odezwac ;D pozdrawiam

Offline Rudzielec

• *
    Od: 14 Wrz, 2010, 19:08
« Odpowiedź #8 dnia: 06 Maj, 2013, 19:50 »
A nie prościej napisać na górze strony taki tekst? Po co komuś płacić za to?
"Google before you post" is the new "Think before you speak"

Offline kamilaZ

• *
  • 40 lat(a)
« Odpowiedź #9 dnia: 07 Maj, 2013, 17:15 »
A nie prościej napisać na górze strony taki tekst? Po co komuś płacić za to?
w sumie racja tylko ciekawe czy tak można ?

Offline haaszek

• *
  • 58 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Booka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
« Odpowiedź #10 dnia: 07 Maj, 2013, 21:28 »
Można. Na naszej firmowej stronie jest po prostu taka formułka, nie żadne wyskakujące okienko.

Offline kamilaZ

• *
  • 40 lat(a)
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Maj, 2013, 10:32 »
oooo dzieki :) w takim razie ja tez napisze

Offline sivy1607

• *
  • 37 lat(a)
    Od: 09 Mar, 2012, 20:49
  • ptaki: SHREK i FIONA
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Maj, 2013, 00:48 »
i nie pojawia się już pasek na dole  :) :) [Kaśka] [Kaśka] [Kaśka] [Kaśka]

Offline adm

• *
  • 67 lat(a)
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Maj, 2013, 10:38 »
Pasek jest na domyślnej skórce którą jest "SMF Curve", oraz "Water Drop" w albumie.
Tę skórkę mają Goście oraz nowo zarejestrowani Userzy.
Kopią "SMF Curve" u nas na forum jest skórka "Papużka". są one identyczne, tylko Papużka nie ma paska.
Wszystkie inne skórki w tej chwili zainstalowane na forum też paska nie mają.

Wszystkich użytkowników którzy byli na forum w momencie zmiany wersji "z urzędu" przeniosłem na "Papuzka"
Nowi muszą sami zmienić skórkę w profilu.

Takie rozwiązanie jest możliwe, bowiem została zmieniona umowa rejestracyjna a każdy uzytkownik rejestrując się musi ją akceptować. Niezarejestrowany Gość zaś nie ma możliwości zmiany skórki.
« Ostatnia zmiana: 11 Maj, 2013, 10:42 wysłana przez adm »

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen