';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Czy moja papużka jest chora ?  (Przeczytany 1820 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Mikulek

• *
  • Od: 29 Lut, 2012, 14:22
Czy moja papużka jest chora ?
« dnia: 29 Lut, 2012, 23:46 »
Witam, mój samczyk ma około roku, zawsze był radosny wesoło ćwierkał ale od kilku dni ani nie ćwierka, jakoś stracił apetyt, cały dzień siedzi w jednym miejscu, prawie nie wychodzi z klatki...  :( Czy ktoś powie mi co mu dolega ? Mam nadzieje że nic poważnego...

Offline Madleneczka

• *
  • 25 lat(a)
    Od: 23 Paź, 2005, 23:57
Odp: Czy moja papużka jest chora ?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lut, 2012, 23:59 »
Nie wiem, czy po tym, co napisałeś, da się stwierdzić, co mu dolega. Czy są jeszcze jakieś objawy? Zmiany w wyglądzie, upierzeniu, odchodach, sposobie oddychania?
Chore ptaki często są osowiałe i tracą apetyt, jest to jednak za mało informacji, by zdiagnozować chorobę.

Na Twoim miejscu wybrałabym się do weterynarza, który zna się na ptakach. I to jak najszybciej.

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Buka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Mar, 2012, 00:04 »
Jeśli stracił apetyt to już jest powazna sprawa.
Nie piszesz skąd jesteś, http://www.http://www.papugi.dt.pl/menu/lekarze.htm tu masz spis lekarzy leczących ptaki, może trzeba będzie zrobic jakieś badania, no z twojego opisu trudno cokolwiek powiedzieć. 
Koszulki z avatarami:

Offline Mikulek

• *
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Mar, 2012, 00:06 »
Zmian w odchodach nie ma, za to nad noskiem pojawiły mu się takie jakby brązowe pozlepiane piórka... Jestem ze Świętochłowic i już znalazłem na tej stronce którą podano w poście przed moim ze taka przychodnia znajduje się na Korfantego 1...

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Mar, 2012, 00:09 »
Czy ptaszek nie wymiotuje? Nie trzepie głową na boki rozsypując ziarno?
A może kicha, ma jakąś wydzielinę z nosa?

« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2012, 00:15 wysłana przez haaszek »
Koszulki z avatarami:

Offline Mikulek

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Mar, 2012, 00:12 »
Nie wymiotuje, nie trzepie głową na boki ale całym ciałem  jakby się "napuszał" oraz tak jakby parska czasami i często jakby przeciąga się rozciągając łapkę i skrzydełko mocno do tyłu... Aha wydzieliny żadnej nie ma...

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Mar, 2012, 00:15 »
Rozciąfanie to normalne zachowanie.

Póki co, dogrzewaj papużkę. Chory ptak musi mieć ciepło, może to być lampka (osłonięta np. kartką czy szmatką, żeby nie świeciła prosto na papuzkę)

Czym karmisz go? Może daj mu proso seneglaskie - jest lekkostrawne i papużki chętnie je jedzą.
Koszulki z avatarami:

Offline Mikulek

• *
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Mar, 2012, 00:19 »
Chyba się jutro wybiorę do weterynarza, strasznie się boję, nie chcę go stracić, możecie mi jeszcze jakoś pomóc ? Chcecie coś jeszcze wiedzieć ? Aha i dlaczego czasami tak dziwnie strzela dziobem ?

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Mar, 2012, 00:29 »
Strzelanie dziobem (jesli takie jak myslę) też jest normalne, papużki często tak robią zasypiając.

A może ptak się pierzy?

Czym go karmisz?
Koszulki z avatarami:

Offline Mikulek

• *
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Mar, 2012, 00:34 »
No właśnie od początku jadł VitaPol, teraz kupiłem VitaKraft i nie bardzo chciał jeść więc dzisiaj dałem mu od nowa VitaPol i też nie chce jeść, no i oprócz tego to co wypisałem w pierwszym poście ciągle siedzi taki napuszony, właśnie to mnie też nie pokoi a pierzyć to się pierzy ale nie wiem co mam mu na to dawać, ma "jeżyka" na głowie a jak mu podam witaminy ( te z saszetki - na piórka ) to ich nie chce...
« Ostatnia zmiana: 01 Mar, 2012, 00:58 wysłana przez Mikulek »

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Mar, 2012, 00:46 »
I nic poza tym?
Te witaminy na piórka nic nie warte. Nic dziwnego, ze jak papużka jest żywiona tylko ziarnem, to ma niedobory i może ciężko przechodzić pierzenie.
Poproś weterynarza do dobre witaminy dla ptaków i poczytaj o prawidłowym żywieniu papużek.

Samo ziarno to za mało.
Koszulki z avatarami:

Offline Mikulek

• *
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Mar, 2012, 00:49 »
No właśnie on nic tylko to proso, nie chce ani marchewki ani jabłka, właśnie jestem nie doświadczony i boję się podawać coś więcej a jakoś nic na forum nie znalazłem, powinna być porządna lista co mogą i czego nie mogą, aha i co to są te kiełki ?

Offline Kamila

• *
    Od: 28 Sty, 2009, 11:43
  • ptaki: Papużki Faliste
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Mar, 2012, 01:01 »
Witam, mój samczyk ma około roku, zawsze był radosny wesoło ćwierkał ale od kilku dni ani nie ćwierka

Nie wykluczone, że przyczyną tej choroby jest samotność...

Offline Mikulek

• *
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Mar, 2012, 01:04 »
Myślałem by kupić mu samiczkę bo chciałbym mieć młode ( chciałbym założyć hodowlę ), ale czy nie jest za późno ? Jest dość dobrze oswojony, czy czasem jej nie odrzuci ? aha czy ręczne wykarmienie jest złe dla młodej papużki ?

Offline Kamila

• *
    Od: 28 Sty, 2009, 11:43
  • ptaki: Papużki Faliste
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Mar, 2012, 01:15 »
Rozmnażanie ptaków to dużą odpowiedzialność. Odpowiednia, zróżnicowana dieta (teoretycznie pół roku wcześniej, ale urozmaicona powinna być zawsze), wykluczenie pokrewieństwa, PBFD i innych chorób. Warunki i przede wszystkim wiedza - bez tego ostatniego zrobisz ptakom tylko krzywdę. Poczytaj dział o rozmnażaniu, wcześniej jednak o żywieniu, bo z tego co piszesz papużka ma mało urozmaiconą dietę.
Prawdopodobieństwo, że ptaki się nie polubią jest zawsze - tak jak z ludźmi. Dużą role odgrywa łączenie ptaków - poczytaj o kwarantannie.
Ręczne karmienie piskląt jeśli nie wymaga tego sytuacja ( np. porzucenie przez samiczkę) to czysty egoizm człowieka.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen