';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Parka kanarków i walka  (Przeczytany 2973 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Przemo1985

• *
  • Od: 28 Kwi, 2011, 16:43
Parka kanarków i walka
« dnia: 29 Maj, 2011, 19:40 »
Witam.
Kupiłem samiczkę kanarka w zoologicznym ponad tydzień temu. Wczoraj dokupiłem samca. Wszystko było w porządku aż do dzisiaj. Zauważyłem ze zachowują się czasami w stosunku do siebie agresywnie. Czy możliwym jest abym miał dwa samce? Oba ptaszki nie śpiewały w sklepie mimo ze były osobno. Sprzedawca poradził mi abym dmuchnął w kuperek. Jeśli będzie stożek to samiec a jeśli nie to samiczka. Problem w tym ze oba ptaszki maja coś co wygląda na stożek. Jeden ptaszek ma mniejszy a drugi większy.

Offline missalex_s

• Papuga też ptak nie może siedzieć w ciasnych klatkach ;)
  • *
  • 15 lat(a)
    Od: 03 Maj, 2011, 20:00
  • ptaki: Papużka falista : Shy
Odp: Parka kanarków i walka
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Maj, 2011, 19:50 »
Mogą to być samce albo poprostu się nie lubią a zrobiłeś tej drugiej kwarantanne ?? Bo ten drugi może mieć chorobe
Nie na temat:
Kupiłem samiczkę kanarka

To jest bez sensu ponieważ napisałeś też że
Nie na temat:
Problem w tym ze oba ptaszki maja coś co wygląda na stożek

Nie dotykaj jak tego nie chcą !! [tykasz_mnie] Bo je wystraszysz [zmykam] Kochaj je [-kocham-]

[papuga] Shy

Offline Przemo1985

• *
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Maj, 2011, 20:10 »
Według sprzedawcy pierwszy ptaszek którego kupiłem jest samiczką, wczoraj sprawdzając samca chciałem mieć jakiś punkt zaczepienia i sprawdziłem też tego ptaszka kupionego wcześniej i wczoraj się okazało ze także ma stożek jednak mniejszy. Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić. Kupno klatki na to by te ptaszki oddzielić odpada gdyż nie mam funduszy a w zoologu na pewno mi nie wymienią ptaszka. Kiedyś oba ptaszki przez trzy dni w sklepie były w jednej klatce i wszystko było w porządku a dzisiaj doszło do czegoś co wyglądało na walkę. Najpierw podczas posiłku nawzajem się od karmików (maja dwa karmiki i dwa poidełka) odganiały a potem kilka razy potrafiły się na siebie rzucić.

Offline missalex_s

• *
  • 15 lat(a)
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Maj, 2011, 20:23 »
Ale kwarantanna to podstawa powinieneś na jakiś czas je od siebie odstawić a jezeli możesz to nagraj ich "walkę" bo to mooże być ich zabawa moje na początek uderzają się dzióbkami soychają z żerdek a jak jedzą to się odpychają
Nie dotykaj jak tego nie chcą !! [tykasz_mnie] Bo je wystraszysz [zmykam] Kochaj je [-kocham-]

[papuga] Shy

Offline FrizoS

• *
  • 22 lat(a)
    Od: 18 Sie, 2009, 19:20
  • ptaki: Kanarki: 2, Zeberki: 5
    • Terrarystycznie.Cba.pl - Moja Strona
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Maj, 2011, 20:24 »
Niegdyś miałem podobny problem z kanarkami, była to parka która również się "nie lubiła". W szczególności samica przejawiała agresję w stosunku do samca, jednak z czasem im przeszło. Podstawą jest to, żeby ptaki się do siebie przyzwyczaiły. A ty nie dałeś im czasu na to żeby przyzwyczaiły się nawet do otoczenia, klatki etc. Powinieneś je rozsadzić i dać im trochę czasu na to, aby się zadomowiły, przyzwyczaiły do otoczenia, do domowników itd. Dopiero potem możesz je wpuszczać razem. Znajomy z zoologa polecił mi na początek trzymanie ich w oddzielnych klatkach obok siebie przez dłuższy czas, później gdy się do siebie przyzwyczają, można je było wpuścić do jednej (oczywiście na początku się żarły, ale z czasem i to minęło). Nie da się nic robić szybko, bo MY tak chcemy, musisz im dać czas na to żeby się do siebie przyzwyczaiły. Najlepiej oddziel je do osobnych klatek (skoro nie masz kasy to może pożycz od kogoś drugą klatkę), wtedy przekonasz się czy to dwa samce - jeśli zaczną śpiewać - a dodatkowo będą się widzieć, ale nie będą mogły "walczyć".
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale
Życie to miecz, na którym Bóg napisał "Walcz o to co kochasz"
Marzenia . . . Czasem pozostają tylko marzeniami
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

Offline Przemo1985

• *
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Maj, 2011, 20:33 »
Moje robią dokładnie to samo co Twoje. Teraz jest spokój. Siedzą razem na szafce i się tulą. W takim razie mam małą klatkę na transport młodych ptaków do sklepów (długość: 35cm, szerokość 28cm, wysokość 33cm). Ile musi trwać kwarantanna? I czy taka klatka na ten czas wystarczy?
FrizoS oba ptaki w zoologu były po trzech dniach razem w klatce rozdzielone do osobnych klatek. Nie widziały się w ogóle gdyż były w dwóch pomieszczeniach. Żaden nie śpiewał. Mieliśmy wcześniej przypadek samca który także nie śpiewał (był to na pewno samiec bo osoba która go kupiła chwaliła się potem ze ma młode).
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2011, 20:37 wysłana przez Przemo1985 »

Offline missalex_s

• *
  • 15 lat(a)
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Maj, 2011, 20:39 »
przeczytaj se w dziale kwarantanna a ta klatka może być troszkę za mała

[papuga] Shy

Offline FrizoS

• *
  • 22 lat(a)
    Od: 18 Sie, 2009, 19:20
  • ptaki: Kanarki: 2, Zeberki: 5
    • Terrarystycznie.Cba.pl - Moja Strona
« Odpowiedź #7 dnia: 29 Maj, 2011, 20:53 »
Pewności nie można mieć zawsze 100% Natomiast, ile może trwać kwarantanna ? To jest sprawa indywidualna, ponieważ każdy ptak ma inny charakter i każdy inaczej się przystosowuje. Oddziel ptaki i obserwuj je dokładnie. Może to trwać ok. tygodnia, a może i z dwa miesiące. Ja swoje dopuściłem po ponad miesiącu.
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale
Życie to miecz, na którym Bóg napisał "Walcz o to co kochasz"
Marzenia . . . Czasem pozostają tylko marzeniami
Nie jeździj szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać

Offline missalex_s

• *
  • 15 lat(a)
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Maj, 2011, 21:06 »
Moje były odrazu w klatce razem bo były tak zoologu i się śwwietnie bawią:P

[papuga] Shy

Offline Przemo1985

• *
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Maj, 2011, 11:32 »
Dzisiaj udało mi się zrobić zdjęcia poglądowe kuperków obu kanarków.

Samiec:

Samica?

Oba kanarka w chwili obecnej są w osobnych klatkach póki nie uzyskam potwierdzenia co do ich płci. Mam nadzieję ze ktoś z was mi pomoże. Bo jeśli będę miał dwa samce to w sklepie zostanie mi jeden z nich wymieniony.

Offline miniuwka

• *
  • 38 lat(a)
    Od: 21 Kwi, 2007, 18:32
  • ptaki: ryżowce,szare kulczyki,kanarki,gile meksykańskie
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Maj, 2011, 14:32 »
Według zdjęcia to by się zgadzało.Samiec i samica.Pary też często walczą ze sobą.Potrzymaj je w osobnych klatkach obok siebie,a po jakimś czasie je połącz.

Serinus

« Odpowiedź #11 dnia: 09 Cze, 2011, 11:32 »
Co do rozróżniania płci kanarków po wyglądzie kloaki to nie mam żadnego doświadczenia (to moje pierwsze kanarki, kupowane jako już dorosłe, a młodych jeszcze nie "seksowałem" - oszczędzam im stresu). Ale wydaje mi się, że na zdjęciach widać istotną różnicę , co potwierdza "książkowe opisy" różnic w wyglądzie tych części u samców i samiczek.

Co do tej agresji samca, to gdzieś to wyczytałem i faktycznie w moim przypadku się to potwierdziło, że u  kanarków często występuje "pseudoagresja" w okresie tokowania , samiec gania samiczkę (czasami bywa i odwrotnie), nie pozwala jej usiąść spokojnie, jeść, pić itd. Oba ptaki przy tym wydzierają się. Oprócz wydzierania się mój samiec cały czas wyśpiewywał serenady (nieco krótsze niż gdy był sam, w czasie kwarantanny w oddzielnej klatce), ale za to robił nawet w trakcie lotów "pościgowych". Czasami to aż pierze leciało od tych "amorów", co razem stwarzało pozory tyranii i bandytyzmu.  Mój samczyk "prał" samiczkę nawet gdy już mu się "oddała" - często musiałem więc go oddzielać od bidnej kobitki i zamykać w "transportówce".  Nagle , po pierwszych jajeczkach jak nożem uciął - zaczął ją karmić, zaganiać do gniazdka na jajeczka, chronić przed intruzami (ciekawscy domownicy, w tym i ja, którego wkładanie łap do klatki przy  czyszczeniu i podawaniu pokarmu do tej pory tolerował).
Ale też ,  od kiedy samiczka "usiadła" na jajach,  samczyk przestał wyśpiewywać serenady, ot sporadycznie sobie coś tam "przynucił" i trwało to aż do usamodzielnienia się młodych.
Kolejne "tokowanie" miało już nieco lżejszy przebieg, być może dlatego, że samiec równocześnie dokarmiał podrostki z poprzedniego lęgu.

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen