Inne papugi > O innych papugach

wróbliczki

<< < (2/14) > >>

Coolka:
Niestety nie mam mozliwosci  kupienia drugiej przynajmniej na razie a moje pytanie myslalam ze wyjasnialo  sytuacje.

Wiesiek:
Al ma rację - najlepiej druga wróbliczka!
Pomimo małych rozmiarów wróbliczki nie ustepują charakterem nierozłączkom, a dzioby mają bardzo silne i ostre.
Rozmawiałem ze znajomym  hodowcą tych ptaszków (sam byłem zainteresowany ich kupnem), który mówił, że  bardzo często wróbliczki atakują inne ptaszki (jeżeli klatka jest mała, to nawet z własnego gatunku, oczywiście spoza parki), zwłaszcza ich nóżki - ponoć często wtedy potrafią bardzo okaleczyć "przeciwnika", wręcz uciąć nóżkę!
Z drugiej strony - gdyby ptaszek miał być przez pewien czas samotny, to wydaje mi się lepsze towarzystwo innych gatunkowo ptic niż nic.
Zawsze można spróbować, byle uważnie obserwować i, w razie potrzeby, szybko zareagować.
A Dla przykładu, że nie zawsze spełniaja się czarne scenariusze -  sam trzymałem w niedużej wolierze (dużej  witrynie?) pokojowej parkę nierozłączek, parkę przepiórek chińskich i parkę gołąbków diamentowych i nic specjalnego się nie działo. Fakt, że nierozłączki na lęgi przenosiłem do oddzielnej klatki. 
W znajomym "Mini-ZOO" w jednej wolierze zewnętrznej już prawie rok zgodnie żyją 2 parki wróbliczek, parka lorys górskich i dwie parki nierozłączek różowoczelnych.

PS. Ponoć wróbliczki potrafią okaleczyć innego ptaszka nawet  przez siatkę. Jak już skończysz kwarantannę, to dla bezpieczeństwa klatki muszą być odsunięte od siebie przynajmniej o kilka centymetrów, tak aby wróbliczka dziobem nie sięgała do drugiej.

Coolka:
Mam juz u siebie wróbliczke i jak ja zobaczylam usiadlam i zaczelam płakac. Prawie nie ma piorek ale skóre ma w normalny odcieniu. Klatke ma na razie taka jaka mialam 30cm długa 18cm szeroka i 36cm  wysoka, niestety za pare dni dopiero zarganizuje wieksza ale wydaje sie miec wystarczajaca przestrzen. Ma dwie żerdki , pytke do skubania , karmidełko i poidło. Na razie skubała sie tylko przez chwile. Ma marchewke podwieszona i troche dziobneła. Mam trzy Faliste ale na razie nie zwracala na nie uwagi ale klatki sa dosc daleko od siebe. Jutro jak beda latały pewnie je zauwazy  wtedy to zobaczymy jak zareaguje,a ze gryzie mocniej zauważyłam jak wkładałam ja do klatki heh .

Prosiłabym jeszcze  o info czy one tak jak Faliste jedza owoce i wazywa czy maja jakos bardziej rozbudowana jeszcze  diete?

Jutro wrzuce zdjecie

Nie na temat:Usunęłam cytowanie, którego nie było - haaszek

Wiesiek:

--- Cytat: Coolka w 21 Sty, 2011, 00:44 ---.....Prosiłabym jeszcze  o info czy one tak jak Faliste jedza owoce i wazywa czy maja jakos bardziej rozbudowana jeszcze  diete? ....

--- Koniec cytatu ---

http://www.mojeptaki.pl/egzotyczne/papugi_wrobliczki/

Coolka:
Dziekuje za stronke juz na nia trafiłam ale czytalam tam o sloneczniku i nie wiem bo wszedzie pisza ludzie zeby nie dawac go do karmy bo tuczy. Daje jej teraz marchewke i mieszanke kiełków. Na razie tak tylko co jakis czas dziubnie.

http://img690.imageshack.us/i/teqila.jpg/ Wczoraj zrobilam jej fotke wieczorem i bez flesza co by jej nie stresowac ale widac w jakim jest oplakanym stanie. Na razie dzis nic przy piorkach nie robi wiec mam nadzieje ze przestanie sobie skubac.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej