';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: wróbliczki  (Przeczytany 11103 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zuzel

• *
  • 27 lat(a)
    Od: 10 Lis, 2003, 13:27
  • ptaki: papużki faliste - ilość zmienna
    • Falisty Blog
Odp: wróbliczki
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Sty, 2011, 11:35 »
Koniecznie zrób jej lepsze zdjęcia - na zdjęciu z avatara, wróbliczka wygląda jak oskubana, ale na tym załączonym w poście, wygląda jakby miała problem z upierzeniem :(
Wydaje mi się, że niedobrze zrobiłać łącząc ją w jednym pokoju ze swoimi papugami. Mam nadzieję że to skubanie, ale jeśli się okaże że jakaś wirusówka to badzo niedobrze.

Jeśli chodzi o same pióra - nie wiem jakie warunki miała wcześniej, jesli była sama, nie wypuszczana a stała w ruchliwym miejscu, albo była zaczepiana przez dzieci - to przez sam stres mogła zacząć się skubać.
Jeśli dołączymy do tego niewłaściwą dietę (podejrzewam, że dostawała głównei karmę np. dla nierozłączek, czy falistych) to efekt może być właśnie taki.
Myślę, że warto, żebyś zaopatrzyła się w Nekton-S, on poza witaminami, ma też niezbędne minerały i aminokwasy potrzebne do wzrostu piór.

Jeśli papużka się skubała to już za parę dni powinnaś zauważyć pojawiające się rurki na łysej skórze. Jeśli piórka w ogóle się nie pojawiają - to może być jakiś głębszy problem
Falisty blog o papużkach: www.faliste.pl

Offline Joanna

• autorka ksiązki i artykułów o papugach
  • *
  • 46 lat(a)
    Od: 03 Maj, 2002, 11:33
  • ptaki: nimfa
    • Papuzie Centrum Informacyjne
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Sty, 2011, 12:01 »
Mnie to wygląda na skubanie. Wydaje mi się, że na głowie pióra sa w porządku.

Wróbliczki wymagają dość specjalnej diety. Zacytuję z mojego forum (z postu Zzyx - jest to osoba, której naprawdę warto posluchać):
"Dlatego polecałam dietę zbliżoną do diety amazonek, jednak bez gotowanych pokarmów węglowodanowych. Zamiast nich mieszanka złozona z prosa, kanaru, owsika i innych nietłustych nason, Żadnego granulatu! Myslę, że rozsądne jest stosowanie takiej proporcji:
20% mieszanki ziaren
40% warzywa
20% gotowane strączkowe
10% owoce
10% pokarmy białkowe"

Aha, oczywiście, że to z wyrywaniem piór to kompletny idiotyzm...

Pozdrawiam,
Joanna
Autorka książki o papugach "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco";
Więcej informacji o mnie

Papuzie Centrum Informacyjne - oswajanie, żywienie, choroby i leczenie

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
    Od: 06 Sty, 2011, 20:17
  • ptaki: Papuzki Faliste x3 + Wróbliczka
« Odpowiedź #17 dnia: 26 Sty, 2011, 12:15 »
Zaraz jak bede ja wyjmowac postaram sie zrobic jakies wyrazniejsze  zdjecie no ale robie niestety tel. Jesli chodzi  o piora ewidentnie wyrywała sama bo tamta kobieta mowiła ze ptak ciagle siedzial i sie oskubywał. Z tego co ja pytałam Teqila dostawała owoce ale u mnie je tylko jak trzymam ja na palcu  i karmie, z klatki  nie chce  za bardzo. Postaram sie jak najszybciej sprowadzić witaminy dodatkowe i dawac jej czesciej jeszcze  owoce ale na razie to zjada tylko banana, jabłko i skubneła troche kiełków rzodkiewki. Jajka nie chce  w ogole jesc.

Niby na kuperku ma te słomki piórek ale nie wiem czy to takie ktore wyrosły czy takie które nie do konca wyskubała. Na głowce ma pełne upierzenie zaczyna sie jej wszedzie pojawiac taki meszek zielony. Wczoraj zauwazyłam ze odpadło jej pare piór z brzuszka na taki jakby  strupku wiec mam nadzieje ze niedługo  piorka jej odrosna.

Jak tylko zrobie zdjecia to od razu  wrzuce

Offline Joanna

• *
  • 46 lat(a)
« Odpowiedź #18 dnia: 26 Sty, 2011, 12:39 »
Tutaj akurat zdjęcie nie jest takie ważne, sama pooglądaj dokładnie i zobacz czy na pewno na główce pióra są całkiem w porządku. Jeśli tak, to na 99% papużka sama się skubie. Z tym, że skubanie się może mieć różne podłoża. Jak się już dojdzie do tego, że to na pewno skubanie, to dalej trzeba szukać przyczyny skubania.

Na owocach w diecie się nie koncentruj, jak podałam, to najwyzej jakieś 10%.

Pozdrawiam,
Joanna
Autorka książki o papugach "Nimfy. O nimfach prawie wszystko... i o innych papugach co nieco";
Więcej informacji o mnie

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #19 dnia: 26 Sty, 2011, 13:03 »
http://img404.imageshack.us/g/tjakteqila1.jpg/  to zdjecia Teqili robione przed chwila

Dziekuje . Skupiłam sie na owocach  bo  Pani  ktora ja miała powiedziała ze  to ptaszek z Paragwaju  i głównie je owoce heh Postaram sie te proporcje karmienia zachować. Ona ogolnie sporo je bo czesto z karmnika wyjada ziarna i chętnie je proso senegalskie jak jej podwieszę. Maniakalnie natomiast  skubie sepie i różne gałązki. Jest  strasznie towarzyska wiec mysle ze  z reki przekonam ja do jedzenia nowych  dobrych dla niej rzeczy.

Teraz jeszcze jedno takie pytanie gdyż obecnie jest  w niedużej klatce ale jutro  lub najpozniej w piatek bede miała dla niej nowa klatke dosc duza jak na jednego ptaka. Tylko nie wiem czy powinnam ja na razie stresować przenoszeniem i jak zrobic to tak zeby nie odbiło sie to na niej stresem?

Niepokoja mnie tez troche te przebarwienia na dziobie, widac je na zdjeciach. Ogolnie u tej kobiety nie miala sepii moze jakies nocne niedobowy  .
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 13:11 wysłana przez Coolka »

Offline zuzel

• *
  • 27 lat(a)
    Od: 10 Lis, 2003, 13:27
  • ptaki: papużki faliste - ilość zmienna
    • Falisty Blog
« Odpowiedź #20 dnia: 26 Sty, 2011, 13:46 »
Martwi mnie ten dziobek.. wygląda jakby zarówno górna jak i dolna cześć była przerośnięta...
nie ma problemu z jedzeniem ziarenek?
Nie wiem czy nie trzeba będzie iść do kogoś kto by go "wyrzeźbił" w odpowiedni sposób... Nawet na zdjęciu wydaje mi się że jest część taka bardziej różowa (idealnie w kształcie prawidłowego dzioba) i dalej jest taka bardziej zółtawa - która wg mnie jest w nadmiarze...
Falisty blog o papużkach: www.faliste.pl

Offline rozi

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 04 Lut, 2007, 12:11
  • ptaki: Kulka
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Sty, 2011, 13:58 »
Ja bym pobiegła do weta z tym dziobem.

Offline Joanna

• *
  • 46 lat(a)
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Sty, 2011, 14:41 »
Górna część na pewno jest przerośnięta, dolna chyba też, ale tutaj nie jestem pewna. Wróbliczki są rzadkie wet na 99,9% nie bedzie znał prawidłowego kształtu dzioba. Wpisz sobie w wyszukiwarke "forpus" i znajdź duże, dobrej jakości zdjecia.

Pozdrawiam,
Joanna
Więcej informacji o mnie

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Sty, 2011, 15:38 »
Z jedzeniem problemow nie ma zadnych , nawet  slonecznika wyłuskuje sobie ale moze rzeczywiscie byc troche przerosniety. Postaram sie o wizyte dla niej u wetrynarza ze specjalizacja.

Dzwonilam do weterynarza , stwierdził zebym w sobote przyszła mu ja pokazac, umowiłam sie wiec na sobote poniewaz u mnie przyjmuje tylko w soboty.

Czy ktoś mogłby sie wypowiedzieć na temat  zmiany klatki? Nowa bede miała jutro wiec chetnie dowiem sie jak to zrobić zeby jej nie stresować.
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 15:58 wysłana przez Coolka »

Offline Gerard

• *
  • 49 lat(a)
    Od: 09 Lip, 2005, 00:25
  • ptaki: faliste, nimfy,rozelle,świergotki,szkarłatki
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Sty, 2011, 16:06 »
Odnośnie dzioba, to trzeba podawać jej swieże gałązki  do obdziobania( wierzbie to zadna papuga  "sie nie oprze").  Jeżeli czesto będziesz je zmieniała to swieże, będą prowokowały papugę do skubania i scierania dzioba . W tej chwili dziób nie uniemozliwia jej prawidłowego  funkcjonowania więc mozliwe że sama sobie ten dziob wyprofiluje. Możliwe że wczesniej nie maiala takich możliwosci. Pozdrawiam

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Sty, 2011, 16:35 »
Gałązki ma i faktycznie bardzo chetnie sobie je skubie czesto i wciaz sropie sepie. Tez mam nadzieje ze  obejdzie sie bez zabiegu zadnego bo martwi mnie zeby jednak jej nie stresowac. A wiesz moze czy powinnam zmienic jej teraz ta klatke czy sie wstrzymac az sie na dobre zadomowi? Na razie mam ja niecały tydzien jakos. Osoba od ktorej ja dostałam stwierdziła ze ptak zaczął sie skubać jak wstawiła ją do domu. Dostała Teqile na wiosne i ptaszek był trzymany z klatka na zewnatrz chyba (nie bardzo moge sie zrozumiec z tą kobieta) i jak po lecie wstawiła ja do domu  to Teqila zaczeła sie skubać. Czy wiec taka kolejna zmiana nie zestresuje jej jeszcze bardziej ?
« Ostatnia zmiana: 26 Sty, 2011, 16:45 wysłana przez Coolka »

Offline rozi

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 04 Lut, 2007, 12:11
  • ptaki: Kulka
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Sty, 2011, 16:59 »
Daj dużą klateczkę zanim przyzwyczai się do tej małej. Różne gałązki powsadzasz, papużka będzie miała co robić, nie martw się o stres.

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Sty, 2011, 17:11 »
Dzieki , jutro zobaczymy jak bedzie sie zachowywała.

Offline Joanna

• *
  • 46 lat(a)
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Sty, 2011, 18:19 »
Jeśli chodzi o klatke to wszystko zależy od paru rzeczy. Po pierwsze to jest klatka, którą dostałaś razem z papuga? Jeśli tak, to ja bym na razie nie zmieniała. Jeśli to jest dla papu zki nowa klatka, to można spróbować zmienić. Ale nie przenoś jej sama do drugiej klatki. Po prostu postaw druga obok i niech papuga sie przyzwyczaja, może postaw ja na tej klatce. Najlepiej by było jakby sama przeszła do drugiej. W takim stanie papużka i tak nie lata, tak więc nowa klatka nie jest aż tak wazna.

Z dziobem faktycznie najlepiej zaczekać żeby sama sobie starła. Choć jesli dziób przerasta, coś jest nie tak. Pewnie wątroba :(

Słonecznika nie dawaj w ogóle albo mininalnie. Jeśli trzeba traktowac wróbliczki tak jak amazonki, to one są własnie bardzo wrażliwe na nadmiar tłuszczu.

Pozdrawiam,
Joanna
Więcej informacji o mnie

Offline Gerard

• *
  • 49 lat(a)
    Od: 09 Lip, 2005, 00:25
  • ptaki: faliste, nimfy,rozelle,świergotki,szkarłatki
« Odpowiedź #29 dnia: 26 Sty, 2011, 18:55 »
Wróbliczki bardzo lubią chować się w budce. Nawet jeżeli nie  gniazdują to spłoszone uciekają do budki . Możliwe że tam czują się dobrze i bezpiecznie a uniemozliwienie im tego może być przyczyną stresu i stresowych zachowań.  Ja to bym dołożył budkę do klatki . Pozdrawiam

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen