';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: wróbliczki  (Przeczytany 11138 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline goszka

• *
  • 49 lat(a)
    Od: 11 Gru, 2009, 23:29
  • ptaki: 4 papużki faliste
wróbliczki
« dnia: 30 Lis, 2010, 15:30 »
Witam! Czy ktoś z Was posiada papużki wróbliczki i mógłby coś o nich napisać ?

Offline Al

• *
  • 57 lat(a)
    Od: 30 Cze, 2008, 20:11
  • ptaki: nimfy, faliste, nierozłączki, Swiergotki, rozelle,
Odp: wróbliczki
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Lis, 2010, 17:05 »
Miłe, dosyć ciche papużki, ale charakterek nierozlączek. Potrafią być dosy agresywne w okresie lęgowym, Nie znoszą kontroli budek. W zywieniu wymagają dużo owocow, warzyw i roślin dziko rosnących.

Wiesiek

« Odpowiedź #2 dnia: 30 Lis, 2010, 20:11 »

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
    Od: 06 Sty, 2011, 20:17
  • ptaki: Papuzki Faliste x3 + Wróbliczka
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Sty, 2011, 14:23 »
Zgodzilam sie przygarnac do  domu  wróbliczke. Ptaszek z opisu wlaścicielki ma wyskubane przez siebie pióra i jest w opłakanym stanie. Chciałabym dowiedzieć się czy po  okresie kwarantanny i spokojnego powrotu ptaka do  zdrowia dogada sie z moimi Falistymi? Oczywiście trzymany bedzie w oddzielnej klatce ale czy  wspólne loty wchodza w ogole w gre? Bez problemu jesli nie to ptaszek moze być trzymany  w oddzielnym pokoju i tam sobie latac jednak chciałabym zapewnić mu jednak takze towarzystwo innych ptaków nie tylko moje.

Offline Al

• *
  • 57 lat(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Sty, 2011, 17:55 »
Wrobliczka ma podobny charakter jak  nierozłączka i dla niej najlepszym partnerem bedzie 2 wróbliczka.

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Sty, 2011, 19:41 »
Niestety nie mam mozliwosci  kupienia drugiej przynajmniej na razie a moje pytanie myslalam ze wyjasnialo  sytuacje.

Wiesiek

« Odpowiedź #6 dnia: 20 Sty, 2011, 10:51 »
Al ma rację - najlepiej druga wróbliczka!
Pomimo małych rozmiarów wróbliczki nie ustepują charakterem nierozłączkom, a dzioby mają bardzo silne i ostre.
Rozmawiałem ze znajomym  hodowcą tych ptaszków (sam byłem zainteresowany ich kupnem), który mówił, że  bardzo często wróbliczki atakują inne ptaszki (jeżeli klatka jest mała, to nawet z własnego gatunku, oczywiście spoza parki), zwłaszcza ich nóżki - ponoć często wtedy potrafią bardzo okaleczyć "przeciwnika", wręcz uciąć nóżkę!
Z drugiej strony - gdyby ptaszek miał być przez pewien czas samotny, to wydaje mi się lepsze towarzystwo innych gatunkowo ptic niż nic.
Zawsze można spróbować, byle uważnie obserwować i, w razie potrzeby, szybko zareagować.
A Dla przykładu, że nie zawsze spełniaja się czarne scenariusze -  sam trzymałem w niedużej wolierze (dużej  witrynie?) pokojowej parkę nierozłączek, parkę przepiórek chińskich i parkę gołąbków diamentowych i nic specjalnego się nie działo. Fakt, że nierozłączki na lęgi przenosiłem do oddzielnej klatki. 
W znajomym "Mini-ZOO" w jednej wolierze zewnętrznej już prawie rok zgodnie żyją 2 parki wróbliczek, parka lorys górskich i dwie parki nierozłączek różowoczelnych.

PS. Ponoć wróbliczki potrafią okaleczyć innego ptaszka nawet  przez siatkę. Jak już skończysz kwarantannę, to dla bezpieczeństwa klatki muszą być odsunięte od siebie przynajmniej o kilka centymetrów, tak aby wróbliczka dziobem nie sięgała do drugiej.
« Ostatnia zmiana: 20 Sty, 2011, 11:00 wysłana przez Wiesiek »

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Sty, 2011, 00:44 »
Mam juz u siebie wróbliczke i jak ja zobaczylam usiadlam i zaczelam płakac. Prawie nie ma piorek ale skóre ma w normalny odcieniu. Klatke ma na razie taka jaka mialam 30cm długa 18cm szeroka i 36cm  wysoka, niestety za pare dni dopiero zarganizuje wieksza ale wydaje sie miec wystarczajaca przestrzen. Ma dwie żerdki , pytke do skubania , karmidełko i poidło. Na razie skubała sie tylko przez chwile. Ma marchewke podwieszona i troche dziobneła. Mam trzy Faliste ale na razie nie zwracala na nie uwagi ale klatki sa dosc daleko od siebe. Jutro jak beda latały pewnie je zauwazy  wtedy to zobaczymy jak zareaguje,a ze gryzie mocniej zauważyłam jak wkładałam ja do klatki heh .

Prosiłabym jeszcze  o info czy one tak jak Faliste jedza owoce i wazywa czy maja jakos bardziej rozbudowana jeszcze  diete?

Jutro wrzuce zdjecie

Nie na temat:
Usunęłam cytowanie, którego nie było - haaszek
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2011, 00:50 wysłana przez haaszek »

Wiesiek

« Odpowiedź #8 dnia: 21 Sty, 2011, 10:23 »
.....Prosiłabym jeszcze  o info czy one tak jak Faliste jedza owoce i wazywa czy maja jakos bardziej rozbudowana jeszcze  diete? ....

http://www.mojeptaki.pl/egzotyczne/papugi_wrobliczki/

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #9 dnia: 21 Sty, 2011, 15:04 »
Dziekuje za stronke juz na nia trafiłam ale czytalam tam o sloneczniku i nie wiem bo wszedzie pisza ludzie zeby nie dawac go do karmy bo tuczy. Daje jej teraz marchewke i mieszanke kiełków. Na razie tak tylko co jakis czas dziubnie.

http://img690.imageshack.us/i/teqila.jpg/ Wczoraj zrobilam jej fotke wieczorem i bez flesza co by jej nie stresowac ale widac w jakim jest oplakanym stanie. Na razie dzis nic przy piorkach nie robi wiec mam nadzieje ze przestanie sobie skubac.

Offline Al

• *
  • 57 lat(a)
« Odpowiedź #10 dnia: 21 Sty, 2011, 18:11 »
W diecie wróbliczek ziarno jest tylko dodatkiem, większość pokarmu to owoce i warzywa a wiosna -jesień rośliny dziko rosnące dodtkowo

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Sty, 2011, 15:44 »
Nie chce  zakladać kolejnego watku wiec zapytam tutaj czy jesli ona nie fruwa bo nie ma piorek czy moge ja wyjac z klatki zeby sobie chodziac troche po mieszkaniu poskakala bo tak to lekko podfruwa sobie w klatce ? Drugie pytanie w jakim czasie piorka odrastaja ? Dałam jej te karmy  dodatki na ulatwienie pierzenia mam nadzieje ze pomoga. Ogólnie jest bardzo  spokojna , sporo je i chetnie tez owoce i wazywa , na razie jablko , marchewke i banana. Nie wiem co dawała wcześniejsza właścicielka bo nie moge sie doprosic odpowiedzi dlatego  wprowadzam po trochu.

Wiesiek

« Odpowiedź #12 dnia: 24 Sty, 2011, 11:15 »
Nie ma gotowego harmonogramu odrastania upierzenia!  Jedne pióra rosna szybciej, inne wolniej, a jeszcze inne w ogóle mogą nie odrosnąć. Wiele zależy od przyczyny utraty piór, od kondycji ptaka i od dziety (patrz dział : żywienie w okresie pierzenia).
Taki nielotny ptak poza klatka może napotkać na szereg przeszkód i zagrożeń, więc zalecałbym jego "wypuszczanie" tylko i wyłącznie pod nadzorem.

Offline Coolka

• *
  • 29 lat(a)
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Sty, 2011, 20:38 »
Staram sie zywic wedle zalecen.Zaczelam ja wypuszczac głównie na lozko gdzie sobie skacze, czasami na dywan jesli  sama zeskoczy  albo  siedzi mi na palcu i je owoce. Wiec mam nadzieje ze  bedzie dobrze.

Przerazila mnie jednak pewna sytuacja gdy kupowałam dla niej takie dodatki  w saszetkach na pierzenie i Pani w sklepie stwierdzila ze takiemu  ptaku powinnam wyrwac piora bo jesli tego nie zrobie to jej nie odrosna nowe. Oczywiscie nie zamierzam nic sama jej wyrywac ale czy  w takiej sytuacji powinnam wziac ja do weterywarza

Wiesiek

« Odpowiedź #14 dnia: 26 Sty, 2011, 08:44 »
........... Przerazila mnie jednak pewna sytuacja gdy kupowałam dla niej takie dodatki  w saszetkach na pierzenie i Pani w sklepie stwierdzila ze takiemu  ptaku powinnam wyrwac piora bo jesli tego nie zrobie to jej nie odrosna nowe. Oczywiscie nie zamierzam nic sama jej wyrywac ale czy  w takiej sytuacji powinnam wziac ja do weterywarza .....

1. Te "specjalne dodatki na pierzenie" to raczej pic na wodę. Lepiej dodawaj ptaszkowi do wody (pokarmu) mieszanki witaminowo-mineralne dobrej firmy. Dostępne w szanujących się sklepach ZOO (np. firmy Sera lub Vitakraft) lub u weterynarza (ja zamawiam "ORNITOVIT - papużki" firmy DOLFOS). No i "futrowanie" pticy zielonkami, owocami i warzywami.

2. Poczytaj na forum jakie głupoty mogą mówić sprzedawcy w niektórych sklepach ZOO. Masz tylko dwa wyjścia :
- wizyta u dobrego ptasiego weterynarza;
- dobrej jakości zdjęcia załącz w galerii na forum i konsultuj sytuację z naszymi specjalistami od papużek (i nie tylko) : Haaszkiem, Zuzanną, Joanną, Kasią, Al'em, Wojasem, Wojtkiem itp.(sorry jeśli Kogoś pominąłem).

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen