';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Wróbliczki  (Przeczytany 2061 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Cytres

• *
  • 16 lat(a)
    Od: 30 Sie, 2009, 18:55
  • ptaki: Faliste 2x..Przepiórka chińska 2x
Wróbliczki
« dnia: 14 Lis, 2010, 11:56 »
Czy wróbliczki podlegają rejestracji?
Żałoba po Lucjanie :(( :(

Offline Tina109

• *
  • 18 lat(a)
    Od: 10 Mar, 2010, 09:46
  • ptaki: papużka falista- Lola
Odp: Wróbliczki
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Lis, 2010, 11:59 »
Tak

Offline Cytres

• *
  • 16 lat(a)
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Lis, 2010, 19:26 »
mam kolegę który miał Wróbliczkę która trafiła do mnie i mam problem.Bo ona niema żadnej obrączki i jak ją zarejestrować?ma ok 4-5 miesięcy.

Offline zuzel

• *
  • 28 lat(a)
    Od: 10 Lis, 2003, 13:27
  • ptaki: papużki faliste - ilość zmienna
    • Falisty Blog
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Lis, 2010, 19:39 »
Jako że jesteś z warszawy to polecam Ci iść do salvetu w czasie kiedy przyjmuje Kruszewicz.
Swego czasu miałam niezarejestrowane łąkówki i mówił mi jak można to załatwić, ale niestety już tego nie pamiętam...
Falisty blog o papużkach: www.faliste.pl

Offline Al

• *
  • 57 lat(a)
    Od: 30 Cze, 2008, 20:11
  • ptaki: nimfy, faliste, nierozłączki, Swiergotki, rozelle,
« Odpowiedź #4 dnia: 18 Lis, 2010, 19:56 »
Nie da się bez dokumentów, zarejestrować ptaka. Pytalam w Starostwie. Nawet poodanie o rejestrację gdy ptaka zlapiemy  nic nie da.Powiedzieli mi jedynie, żę jeżeli nikt z sąsiadów na mnie nie dosniesie i nie będę chciala ptaka sprzedać na alegro to mogę być spokojna.
Kiedyś rejestrowali na podstawie "abolicji" ale to było w 2003 r teraz  nie ma takiej możliwości.

Offline Cytres

• *
  • 16 lat(a)
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Lis, 2010, 20:12 »
a czyli mogę być spokojny! [gdybym_wiedział] .mam sąsiadów który wątpię by się chciało identyfikować ptaka po czym sprawdzić czy donieść czy nie.ale nigdy nic nie wiadomo.ale jestem dobrej myśli bo ptaszek jest cudowny i szkoda by było gdyby mi go zabrali a to ponoć najniejszy problem :(

Offline zuzel

• *
  • 28 lat(a)
    • Falisty Blog
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Lis, 2010, 20:55 »
No właśnie Kruszewicz mówił że się da ;)
Może bądź na bierząco w kontakcie z Hebi z www.epapugi.net - ona ma się dowiadywać czy nie dałoby się zarejestrować jej kóz, może przy okazji coś Ci podpowie :)
« Ostatnia zmiana: 18 Lis, 2010, 21:10 wysłana przez zuzel »

Offline Cytres

• *
  • 16 lat(a)
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Lis, 2010, 21:20 »
Napisałem maila do Kruszewicza w tej sprawie.wielkie dzięki

Offline Al

• *
  • 57 lat(a)
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lis, 2010, 15:17 »
Zuzel może zdradzisz  ten sposób rejestracji ptakow bez dokumentów ?

Offline zuzel

• *
  • 28 lat(a)
    • Falisty Blog
« Odpowiedź #9 dnia: 19 Lis, 2010, 15:53 »
Na większą skalę to się na pewno nie sprawdzi, ale Kruszewicz mówił że często rejestują ptaki jak ktoś ma ptaki niewymagające rejestracji i powie się historyjkę że ktoś zostawił pod drzwiami klatkę z takimi papużkami, bo wszyscy w okolicy wiedzą że masz papużki, i Ty wiesz że one powinny być zarejestrowane, ale przecież ich nie wyrzucisz.

Oczywiście nie pamiętam gdzie to się zgłasza i gdzie załatwia, nie wiem czy to przejdzie tylko w warszawie (bo kruszewicz mowił o mojej sytuacji i może zna tamtych ludzi), i np Hebi się martwi czy w takiej sytuacji nie ma zagrożenia że ptaki zostaną Ci odebrane. Dla tego radzę dowiedzieć się u źródła - za dużo w mojej opowieści jest niewiadomych ;)

A dziś jeszcze się zastanawiałam nad opcją żeby poprosić hodowcę który ma ptaki Z PAPIERAMI, że w momencie kiedy pisklę mu padnie albo coś (różne rzeczy się zdarzają) to poprosić żeby wystawił papiery na naszego ptaka - że niby pochodzi on od neigo.
Sytuacja jest o tyle problematyczna że w Polsce ciężko znaleźć hodowce niewielkich papug który MA papiery...

Offline Al

• *
  • 57 lat(a)
« Odpowiedź #10 dnia: 19 Lis, 2010, 16:31 »
Nie obraż się, piszesz głupoty, jak ktoś ma papugi które nie wymagają rejestracji to raczej nie zna nikogo w starostwie, Nawet jak znasz to nic to ie pomoże, bez papierka nic nie zrobisz.Takie bajeczki na nich nie działają. Nie ma podstaw prawnych aby takiego ptaka zarejestrować. Mozesz go mieć ale się nim nie chwalić i nie sprzedawać.
Jeszcze w roku ubiegłym do zarejestrowania wystarczyło świadectwo lek. z giełdy w Czechach teraz nie zarejestrujesz, jak nie masz dodatkowo umowy kupna sprzedaży / nie musi na nim być ceny/ lub przekazania ptaka
Sama mam taka sytuację, dostałam ptaka - kaleka bez jednej nogi/ bez papierów i w starostwie nic nie załatwilam,
co do sprzedazy-kupna samych papierow , jezeli kupujesz jednego ptaka to możesz przy dużym szczęściu dostać papiery na 2 ptaki. Obcemu, nieznajomemu samych papierów nikt nie da.
Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem hodowcy niewielkich papug ? wielkość nie ma znaczenia,ptak wymaga rejestracji i nie ważne czy kosztuje kika tys. czy kilkadziesiąt zł..Jak ktoś ma hodowlę to ma papiery.

Offline zuzel

• *
  • 28 lat(a)
    • Falisty Blog
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Lis, 2010, 16:50 »
Jeśli ktoś się zna to wie że rejestracji wymaga większość papug, ale sama dzwoniłam kiedyś po ludziach szukając łąkówek to najcześciej dostawałam odpowiedź 'papiery? przecież to mała papuga"
I nie wiem czy zauważyłaś że jeśli w polsce chcesz kupić ptaka z papierami to jak masz dużo szczęścia to znajdziesz hodowcę "większych" papug z papierami, ale nie chce mi się wierzyć że znajdziesz takiego co ma papiery na wróbliczki (obym się myliła).
I nie, nie obrażam się, bo jeśli ktoś miałby się tu obrazić to Kruszewicz, bo tylko powtarzam jego słowa. I Al - czytanie ze zrozumieniem. Ja nic nie pisałam że zarejestrujesz ptaki jesli znasz kogoś w urzędzie.
Oraz - na tym forum użytkownicy odnoszą się do siebie z szacunkiem - to że masz kilka gatunków papug nie znaczy że kogoś kto ma "tylko" faliste musisz traktować jak kogoś gorszego :)
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 19 Lis, 2010, 16:52 wysłana przez zuzel »

Offline Al

• *
  • 57 lat(a)
« Odpowiedź #12 dnia: 19 Lis, 2010, 17:34 »
Sory, nie miałam zamiaru traktować nikogo jako  kogoś gorszego. cAle takie wypowiedzi wprowadzają ludzi w błąd. Jak się poszuka to się znajdzie papugi z papierami. gdyby nkt nie kupował bez papierów, to by hodowcow zmobilizowało  do ich załatwiania.
Znam  hodowców co mają papiery na wrobliczki :)
Nawet na giełdzie nie ma problemów aby kupić ptaki z dokumentami, tylko trzeba o nie wołać.

Offline Cytres

• *
  • 16 lat(a)
« Odpowiedź #13 dnia: 19 Lis, 2010, 17:45 »
 [WOW] [WOW] [WOW] znasz hodowców z papierami na wróbliczki?!
Mogę dostać na nich namiary na pv?tak na wszelki wypadek jak bym chciał mieć jakieś wróbliczki jeszcze.

Offline zuzel

• *
  • 28 lat(a)
    • Falisty Blog
« Odpowiedź #14 dnia: 19 Lis, 2010, 21:19 »
Ciekawa jestem co Cytresowi odpisze Kruszewicz.
Dobrze że zaczynają się w końcu ludzie porządniei brać za sprzedaż ptaków i da się znaleźć ptaki z papierami. Może w końcu zacznie w Posce być "normalniej"

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen