';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: obrączka - jak zdjąć?  (Przeczytany 6548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ada

• Tak tak, Zuzanna to cwany ptak :-)
  • *
  • 34 lat(a)
    Od: 01 Lut, 2004, 16:25
Odp: obrączka - jak zdjąć?
« Odpowiedź #15 dnia: 12 Wrz, 2009, 22:22 »
Ptaszka nabyłam w sklepie zoologicznym. Z tego co mi powiedziano Zuzia już była u kogoś ale ją oddano bo byłą dzikuską. U mnie specjalnie tez się nie garnęła do gorliwej przyjaźni ale była u mnie 6 lat.  Była cudownym stworzeniem. Bała się ręki, więc uznałam że nie będę jej zmuszać do oswajania. Podejrzewałam że właśnie przez zakładanie obrączki mogła zrazić się do człowieka.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2009, 22:26 wysłana przez Ada »

Offline Olena

• *
  • 35 lat(a)
    Od: 05 Sty, 2003, 02:06
  • ptaki: 18 kanarków
« Odpowiedź #16 dnia: 15 Wrz, 2009, 13:13 »
obrączka lewa raczej nie była, ponieważ były na niej wszelkie numerki, symbol hodowcy, "nr sprzedawanego modelu", "rocznik", przebiegu nie było, ale pewnie jak go wzięłam, to miał już parę kilometrów na liczniku  :p

w zeszłym roku Ciri zeszła, ale ona też miała obrączkę i do tego bardzo grube jak na kobietę nogi i nawet u niej obrączka latała luzem, do tej pory te kilka sztuk obrączkowanych, co u mnie było, to zawsze miały jednakowego rozmiaru aluminiowe srebrne obrączki... Marcel był pierwszym, u którego widziałam aluminiową czarną i była ona mniejsza w porównaniu ze srebrną, którą ma na nodze kura, do tego Marcel teraz dorósł, nogi zrobiły się większe, pewnie zmieniły nieco kształt i był kanał, obrączka nie była uszkodzona, nie miała nierównych krawędzi, była po prostu za ciasna... prawdopodobnie to rzeczywiście była obrączka na mniejsze kalibry

Offline MalaZebra

• *
  • Od: 06 Wrz, 2008, 19:37
  • ptaki: 7 zeberek, 2 nimfy
    • Blog o pierzastych!
« Odpowiedź #17 dnia: 15 Wrz, 2009, 18:34 »
Ptaki obrączkuje się bardzo wcześnie jak mają zaledwie od kilku do kilkunastu dni więc od tego na pewno się nie zraziła. Musiała być łapana przez swoich wcześniejszych właścicieli.
A co do lewej obrączki to jak już mówiłem na obrączce, którą kupiłem razem z Luśką też są wybite rok, jakieś "insygnium" niby i parę innych ale jak stwierdziła pani prezes PZO to jest lewa obrączka robiona przez hodowcę, który tego ptaka sprzedał. Możliwe też, że ktoś ma swoje prawdziwe insygnium i prawdziwe obrączki ale hoduje kanarki i zeberki (na przykład) i z obrączek dla zeberek zostało mu kilka sztuk i postanowił zużyć je na kanarkach. Niby to są części dziesiętne milimetra ale to robi różnicę.
Żako, KoKo, Lulu, Luśka, Tosiek, Canabis i Hipi... Pozdrawiają!

Offline tancerz2005

• *
  • Od: 08 Wrz, 2009, 14:31
« Odpowiedź #18 dnia: 10 Lis, 2009, 21:31 »
Krytykujecie obraczki, a sami nie macie o nich tak naprawde pojecia....
MalaZebra piszesz ze srednica obraczki na drobna egzotyke to 2,3mm.... I tym sposobem zaliczasz sie do osob ktore kalecza ptaki przez swoja niewiedze.... Rozmiar 2,3mm stosuje sie u naprawde malych ptakow takich jak "raniuszki" itd. Rozmiar obraczki na drobna egzotyke to minimum 2,7mm... Piszesz tez ze 3mm stosuje sie u kanarka... A u jakiego?? Rozmiar obraczki u kanarka jest zalezny od jego rasy.... U kanarkow stosuje sie obraczki o rozmiarach od 2,7 do nawet 3,1mm... Pozatym nie na kazdej obraczce musi byc oznaczenie zwiazku i hodowcy, i jesli obraczka nie ma tych oznaczen, nie znaczy ze jest lewa... Jest wiele obraczek, jednymi z najwazniejszych sa obraczki rocznikowe, na ktorych jest tylko numer oraz rok... Obraczki te kazdego roku maja inny kolor, ktory jest ustalany przez PZHKiPE. Ty uwazasz ze taka obraczka jest lewa, a ja wiem, ze bez takiej obraczki, ptaki które sa na liscie CIES, beda uwazane za nielegalne.... PZO nie znakuje ptakow tymi samymi obraczkami co PZHKiPE, wiec Pani z PZO mogla powiedziec ze to obraczka lewa, bo nie spotkala sie z nia wczesniej... Ja przez 13 lat hodowli ptakow egzotycznych, nie spotkalem sie jeszcze z "lewa" obraczka.... Obraczki dla osob "hobbistycznie" zajmujacych sie ptakami, jak Wy, moga sie wydawac glupim utrudnieniem, ale dla hodowcow, sa to "wyznaczniki" dokumentacji danego ptaka, tego kiedy sie urodzil, z jakim ptakiem jest sparowany w hodowli itd.... Pozatym przy rozmnazaniu ptakow objetych ochrona, OBOWIAZKOWE JEST ICH OBRACZKOWANIE... Taki ptak jak np. Ryżowiec siwy, nie posiadajacy obraczki, jest uwazany za ptaka z przemytu, a posiadanie takiego ptaka, podlega karze w postaci grzywny lub nawet pozbawienia wolnosci....
Takze MalaZebra dla Twojej wiadomosci, obraczka NIE MUSI MIEC  tak jak Ty to napisalas:
"Insygnium hodowcy: np.: moje M035.
Rok na który została wyrobiona obrączka: np.: 09 
No i skrót związku dla którego została wyrobiona: w moim przypadku PZO."
żeby być obraczka prawdziwa!! To co ty opisałaś to obraczki ZWIAZKOWE. Sa jeszcze obraczki ROCZNIKOWE na ktorych widzieje tylko numer i rok (obraczki te kazdego roku maja inny kolor, w roku 2009 byl to kolor NIEBIESKI, w roku 2010 bedzie to kolor POMARAŃCZOWO-ZŁOTY), i sa takze obraczki zwane ZNACZNIKAMI, na ktorych widnieje tylko numer. Obraczki związkowe oraz rocznikowe sa obraczkami stałymi, zakladanymi tylko do 10dnia zycia pisklaka, a znaczniki to obraczki zaciskowe, ktore mozna zalozyc niezaleznie od wieku ptaka.

Pzdr.

Offline Envy

• *
  • Od: 09 Wrz, 2009, 09:42
« Odpowiedź #19 dnia: 06 Gru, 2009, 00:46 »
Ja swojemu kanarkowi zdjęłam obraczkę, strasznie jej przeszkadzała a i tak nie mam zamiaru ich rozmnażać więc nic tu po niej. Przecięłam ją nozyczkami do skórek mojej babci, nożyczki byłu bardzo cieniutkie i strasznie ostre więc bez najmniejszego problemu udało mi się pozbyć obrączki.

Offline MalaZebra

• *
  • Od: 06 Wrz, 2008, 19:37
  • ptaki: 7 zeberek, 2 nimfy
    • Blog o pierzastych!
« Odpowiedź #20 dnia: 06 Gru, 2009, 16:01 »
podejdż do dobrego sklepu zoologicznego,czasem właściciel sklepu pomoże więcej niż weterynarz,a jesli nie pomoze znależć jakiegoś hodowcę,który usunie ją delikatnie. :)

Nie polecam chodzić do sklepu bo albo cie pogoni i powie, że nie umie albo zrobi krzywdę ptakowi. Idź najlepiej do weta on na pewno ją zdejmie. A mam pytanie jakiej odmiany jest ten kanarek??
Żako, KoKo, Lulu, Luśka, Tosiek, Canabis i Hipi... Pozdrawiają!

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen