';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Nadwyrężona noga  (Przeczytany 16722 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Buka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: Nadwyrężona noga
« Odpowiedź #15 dnia: 26 Paź, 2008, 19:03 »
Może rób tylko okłady.
Zastanawiam się, co ci poradzić. Mój Marian też sobie kiedys noge nadwyręzył, ale po jakims tygodniu mu przeszło. Sam ją oszczędzał. A jak tylko obserwowałam, czy mu mija czy nie żeby zareagowac i iśc do lekarza.
Oglądałas tą nóżkę? W jakim miejscu jest ten krwiak?
Może zbyt mocno masujesz?
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2008, 19:07 wysłana przez haaszek »
Koszulki z avatarami:

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
    Od: 25 Mar, 2007, 19:50
  • ptaki: Papużki faliste, Aleksandretta Obrożna, Kanarek
« Odpowiedź #16 dnia: 26 Paź, 2008, 22:03 »
Krwiak jest na kości udowej wg weterynarza. Tak jak pisałam wczesniej to jest dopiero 4 dzień "leczenia" tej nogi, ale papużka coraz częściej na niej staje i coraz bardziej szaleje po klatce, choć zdarzają sie takie momenty, że potrafi przez dłuższy czas stać tylko na zdrowej nodze. I nie wiem czy poczekac do końca nastepnego tygodnia i w razie gdyby sie nie poprawilo to udać sie ponownie do weterynarza? Nie wiem ile czasu ma trwać, az mu to przejdzie? I jeśli masuje mu tą noge to jest ona poźniej bardziej spuchnięta niż przed masowaniem.
« Ostatnia zmiana: 26 Paź, 2008, 22:50 wysłana przez ola20 »

Wiesiek

« Odpowiedź #17 dnia: 27 Paź, 2008, 11:50 »
...... I nie wiem czy poczekac do końca nastepnego tygodnia i w razie gdyby sie nie poprawilo to udać sie ponownie do weterynarza?..... 
  Wszystko wskazuje, że kontuzja zaczyna ustępować . Ja bym jeszcze parę dni poczekał z ewentualną (ponowną) wizytą u weta.
.......I jeśli masuje mu tą noge to jest ona poźniej bardziej spuchnięta niż przed masowaniem....

Przerwij masowanie, widocznie mu nie służy  i ogranicz się do okładów.

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #18 dnia: 13 Gru, 2008, 13:44 »
Ponawiam temat. Od czwartku papuzka znów kuleje na ta sama nozke. Nie wiem jednak czy gdzies sie uderzyl, czy moze zachaczyl gdzies mocniej papurem, ale ma znowu takie lekko spuchniete udo. Nie wiem czy isc do weta czy zrobic tak jak ostatnim razem zalecil weterynarz. Masowania i oklady z rumianku. Prosze o porade. Jesli codzi o zachowanie papuzki to wszystko jest ok. Ta nozke albo trzyma w gorze, czasem na niej normalnie stoi.

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #19 dnia: 14 Gru, 2008, 21:19 »
Mam jeszcze taki problem, że papużka ma tak mniej sily w tej nozce tzn słabiej nia wszystko chwyta, a ostatnim razem nie zauwazylam czegos takiego.

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #20 dnia: 15 Gru, 2008, 00:08 »
Obawiam się, że problem nie tkwi w samej łapce, ale gdzieś wewnątrz. Moze jakiś organ wewnętrzny uciska na nerw i stąd te problemy. Nie wiem niestety jakie badania nalezałoby wykonać.
Koszulki z avatarami:

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Gru, 2008, 14:06 »
Jak juz pisałam wcześniej od tamtego czwartku papużka znów zaczęła kuleć na tą samą noge co ostatnio czyly na prawą. Nie byłam u weterynarza, zastosowałam to  co "przepisał" ostatnim razem czyli oklady z rumianku i masowanie. Pomoglo. Papużka staje na tą noge bez problemu. Ale... Pojawil sie mały problem. Ta nożka która jest już zdrowa czyli ta prawa funkcjonuje normalnie, ale papużka dość często podnosi teraz lewą nóżke. I moje pytanie jest takie: Czy papużka po prostu podnosi tą lewą nózkę tylko dlatego że gdy ta prawa byla chora to stał tylko na lewej i teraz tak jakby chciał ją po tym wszystkim troszke odciążyć? Ogólnie papużka biega po klatce na obu nozkach jedynie gdy stoi to podnosi ta lewa. Dziekuje za pomoc.

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Gru, 2008, 22:43 »
Byłam dziś u weterynarza i powiedziałam, że problem z nózkami nie minał. Lekarz obejrzał nózki i nie stwierdził jednak żadnej nieprawidłowości od zewnątrz. Obciął również pazurki. Powiedział, że papużka musi gdzieś zachaczać tą nozką. Lekarz dał mi do podawania jakis taki rożowy lek do dzioba przez 10 dni po 0.2ml. Lek ma jakąs taką nazwe ktora zaczyna sie na Ketonal.... lub coś podobnego w każdym bądz razie kojarzy sie z Ketonalem. Zapytał równiez jakie papuzka ma gadżety w klatce wiec powiedziałam. Kazal jednak te gadżety wyciądnąć. Mam jednak mały problem... Otóż drabinka jest jego teraz ulubiona zabawka, ale tylko pod tym wzgledem, ze od kiedy ma te problemy z nozka to wchodzi na ta drabinkę tam sie na niej kładzie - doslownie i chowa sobie nózki. Więc nie wiem czy mu ja zabrac czy nie. Lekarz nie mowił aby zabrac zerdki wiec tez nie wiem co zrobic. Papuzka gdy kładzie sie spac to albo spi na tej drabince tak jak napisałam albo na swojej hustawce ktora ma na gorze klatki czy tej hustawki rowniez sie pozbyc?

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Gru, 2008, 22:49 »
@ ola20, czy papużka nie biega po klawiaturze? Marian kilka razy zeskoczył spod samego sufitu wprost na klawiaturę i zdarzyło mu się przytrzasnąć paluszek pod klawiszem. Potem przez kilka dni oszczędzał łapę i widac było, że mu dokucza.
Czy ptak nie zaczepia się na firance? W ten sposób też można nadwerężyć łapkę.
Koszulki z avatarami:

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Gru, 2008, 23:01 »
Biega po klawiaturze, ale wiesz co mi sie wydaje bardziej prawdopodobne? Jego nowa klatka ma na górze troszke więcej odległości między drutami niz ta poprzednia i kiedys wpadl w ta szczeline i nie umiał z niej wydostac nogi jednocześnie sie z nią szarpiac. Mi sie wydaje ze to przez to. Ale nie wykluczam tez klawiatury? Co z tymi zabawkami i zerdkami mam zrobic? Chciałabym jak najlepiej dla niego a jakby nie bylo to juz trzeci z kolei problem z noga. Najpierw z prawa teraz z lewa

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #25 dnia: 22 Gru, 2008, 23:59 »
Zostaw żerdki, zabierz zabawki - ptak prócz dyskomfortu spowodowanego bólem bedzie zestresowany brakiem żerdek. Tylko obejrzyj je pod kątem zakleszczenia łapki. Nie wkłada pazurków w kółko od dzwoneczka?

Koszulki z avatarami:

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Gru, 2008, 10:50 »
Jeśli chodzi o drabinke to nie wkłada pazurów w kółko od dzwoneczka, robi to przy tej huśtawce którą mu zabrałam. Na drabince tak jak napisałam kładzie sie i chowa nózki nic poza tym. Ile takie leczenie może trwac - tzn. kiedy bedzie mozna zobaczyc jakies efekty?

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #27 dnia: 02 Sty, 2009, 21:12 »
Mam pytanie dotyczące prawej nogi moje pupugi. Otóż ostatnio miał chorą lewą noge i jak wiadomo stał wówczas na prawej nodze. I wydaje mi sie, że zrobil mu sie na niej odcisk. Czy to jest spowodowane tym, że stał na niej cały czas gdy lewa noga była chora? Czy mam isc z nim do weterynarza? To zejdzie samo czy smarować mu czyms tą noge np. Vigantolem, który przepisał mi kiedys lekarz do smarowanie jego suchych nóżek.

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Sty, 2009, 21:18 »
To smarowanie suchych nóżek jakoś mnie nie przekonuje.
Odcisk? Robi się ranka? A w jakim jest miejscu?

Jakie masz żerdzie? Może to ich sprawa?
Koszulki z avatarami:

Offline ola20

• *
  • 27 lat(a)
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Sty, 2009, 21:27 »
Żerdki są z naturalnego drzewa. Odcisk robi sie na tylnym palcu na tym krótszym, ale nie zauważam tam narazie żadnej rany. Napisałam odcisk bo kojarzy mi sie z takim typowym odciskiem (pęcherzem) u ludzi, pod którym jak przebijesz jest woda. Jeszcze nie zauwazylam żeby papużka nie stawała na tą nóżke, bo jak znowu bedzie problem to ...

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen