';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: wróbliczki  (Przeczytany 4602 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline biska

• *
  • Od: 14 Maj, 2008, 16:05
wróbliczki
« dnia: 03 Sie, 2008, 12:10 »
kto z Was ma wróbliczki?czy one naprawdę są mniejsze od falek?byłam dzisiaj na giełdzie i hodowca  twierdzi że są bardzo spokojne towarzyskie,ze trzyma je razem z zeberkami.Jak myślicie,to możliwe,że się nie dziobią,albo jeszcze gorzej?czy namawia mnie,żebym je kupiła,chociaż u nas problem je dostać,ale twierdzi,że mogłby mi załatweić.
Już tu na forumku różne rzeczy czytałam,ale zebry i papugi w jednej klatce???

Offline Raffy

• *
  • 23 lat(a)
    Od: 30 Sie, 2003, 10:32
  • ptaki: Faliste,nimfy,zeberki,mewki,AW-sy,gołąbki diam.
Odp: wróbliczki
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Sie, 2008, 13:36 »
Hodowcy to i nawet mogą łączyć arę z kanarkiem w klatce. Tylko czy papugi będą szcześliwe? Nie sądzę, nawet jak im fizycznie nic nie będzie stalo, to bedą psychicznie cierpieć, bo w końcu papugi mają dziób. A zeberkom ciągły stres dobrze nie zrobi.

Na przyszłość radzę uważać na rady hodowców, bo są różni.

Offline biska

• *
  • Od: 14 Maj, 2008, 16:05
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Sie, 2008, 16:09 »
a kto z Was ma te papugi?mało o nich w necie

Offline Raffy

• *
  • 23 lat(a)
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Sie, 2008, 17:25 »
A co chcesz o nich wiedzieć?

Offline Markus

• *
  • 48 lat(a)
    Od: 27 Wrz, 2002, 00:00
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Sie, 2008, 18:37 »

Cytat: Raffy
A co chcesz o nich wiedzieć?
No, skoro ktoś porusza taki temat, to chyba oznacza, że chciałby się dowiedzieć wszystkiego. Zamiast pytać, to pisz o wróbliczkach, jeśli wiesz cokolwiek.
.

Offline Raffy

• *
  • 23 lat(a)
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Sie, 2008, 19:07 »
Wszystkiego pisać nie będę, od tego jest net a nie forum, koleżanka prosiła o namiary posiadaczy wróbliczek, z pewnością o uzyskanie konkretnych porad. Na pewno jej nie zainteresuje to, gdzie mieszkają w naturze, w jakich środowiskach itp.To samo z rozmnażaniem, jak nie będzie chciała ich rozmnażać, to nie ma po co niepotrzebnie skrobać palcami w klawiature :)

Offline Junior

• Stuknięte stadko.
  • *
  • 19 lat(a)
    Od: 11 Sty, 2007, 19:00
  • ptaki: Zeberki.
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Sie, 2008, 20:46 »
hodowca  twierdzi że są bardzo spokojne towarzyskie,ze trzyma je razem z zeberkami.Jak myślicie,to możliwe,że się nie dziobią,albo jeszcze gorzej?

Znam osobę, która ma wróbliczki i zeberki, zdecydowanie odradzam, jedna zeberka skończyła ze złamaną nóżką..
Pozdrawiam, Amanda.

Offline Markus

• *
  • 48 lat(a)
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sie, 2008, 21:59 »

to nie ma po co niepotrzebnie skrobać palcami w klawiature
Skoro nie ma po co, to może nie ma po co też w ogóle uczestniczyć w forum???

@ Raffy, zadałeś pytanie "a co chcesz o nich wiedzieć?", które w kontekście wątku sugeruje twoją mniej lub bardziej rozległą wiedzę na temat wróbliczek... Jednak twój kolejny post dowodzi, że pytanie jest zbędne i bez sensu. Na to chciałem zwrócić twoją uwagę.
Jesteś na forum dostatecznie długo, żeby wiedzieć, że piszemy wtedy, kiedy mamy coś do powiedzenia.
.

Offline Raffy

• *
  • 23 lat(a)
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Sie, 2008, 22:01 »
Skoro nie ma po co, to może nie ma po co też w ogóle uczestniczyć w forum???

Może i racja. Cześć wam wszystkim :)

Offline mewiik

• *
  • 24 lat(a)
    Od: 26 Sty, 2006, 23:05
  • ptaki: Dwie papużki faliste: Akita i Gandi.
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Sie, 2008, 22:22 »
Z mojego doświadczenia powiem Ci tyle, że jeżeli szukasz ptaszka do oswajania, to nie kupuj wróbliczek.
Te ptaszki trzymane osobno robią się osowiałe i agresywne, a razem zajęte są sobą i nie są skore do kontaktu z człowiekiem.
Wszystkie pti są śliczne  [papuga]
I inne latające zwierzaki też [nietoperz]

Offline Markus

• *
  • 48 lat(a)
« Odpowiedź #10 dnia: 04 Sie, 2008, 15:44 »
Odnośnie łączenia wróbliczek z innymi ptakami, gdzieś czytałem, że można w wolierach z innymi małymi papugami, ale nie podczas lęgów. Jednak myślę, że najbezpieczniej jest trzymać je w parach, czy tam grupkach jednogatunkowych.

Myślę także, że zeberki najlepiej łączyć tylko z innymi małymi i łagodnymi prostodziobami. Oczywiście tylko w wolierze, klatki zdecydowanie nie nadają się do tego.
.

Offline Jerzy Ćwik

• *
  • 55 lat(a)
    Od: 15 Maj, 2003, 22:19
  • ptaki: NULL
    • www.papugi.gery.pl
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Sie, 2008, 09:58 »
Wróbliczki należą do nieustraszonych ptaków. Potrafiły u mnie doprowadzić do tego, że papugi królewskie nie mogły wejść do budki, a jak je przeniosłem do woliery z kragenami, to po tygodniu krageny chodziły tylko po dnie woliery i uciekały przed wróbliczkami.

Offline Anka xd

• ”Im więcej człowiek się czynami swymi poniża, im więcej wartość jego moralna maleje, słabnie, tym więcej psychiczna brzydota jest ujawniona, gesta ordynarnieją, a poruszenia tracą cechę dystynkcji, bo brak harmonii pomiędzy duchem a ciałem”.
  • *
  • 18 lat(a)
    Od: 02 Paź, 2008, 21:01
  • ptaki: Nimfa(2),papużka falista (3)
    • Pierzaste atrium
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Paź, 2008, 20:19 »
Tu trochę o wróbliczkach z księgi papki Anki
          Wróbliczki
Mimo, że spotykane są u licznych miłośników ptaków, to jednak nie zyskały takiej popularności jak choćby afrykańskie krewniaczki-nierozłączki. Być może należy to tłumaczyć mniej barwnym upierzeniem, w którym dominują: zieleń, kolor niebieski i żółć. Nie mniej są sympatyczne i ładne ptaki zasługujące na większe zainteresowanie.Te filigranowe papugi z Ameryki Południowej i Środkowej doskonale nadają się do hodowli w wolierach, a także w klatkach gdzie chętnie przystępują do rozrodu!!!

Wróbliczki reprezentowane są przez siedem gatunków, tworzących rodzaj Forpus.
http://aniakw.funtest.pl/   Quiz by me :)
Damnat quod non intelligunt

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Buka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
Odp: Odp: wróbliczki
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Paź, 2008, 20:35 »
Tekst nie jest twoim własnym, został skopiowany ze strony Łukasza Brody http://www.broda.szu.pl/

Jest coś takiego, jak Prawo Autorskie i należy go przetrzegać. Należało podać źródło, skąd przepisałaś informacje.

Offline zabek11

• *
  • Od: 21 Lis, 2010, 10:59
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Gru, 2010, 15:05 »
ja w jednej dużej wolierze trzymam 3 nimfy, modrolotke, świergotke , 15 falistych i 4 zeberka co roku mam młode zeberka a jak ich rodzice nie chcą karmić to papugi to robią w dodatku jeszcze latają w klatce 2 japońskie myszki i ptaki pozwalają im nocować nawet w gnieżdzie i to wszystko trzymam w domu w dużym salonie a luzem jeszcze kotka biega i jak trzeba to wyklute porzucone maluchy wygrzewa i to nie bajka moi znajomi to przychodzą specjalnie na to popatrzeć i podziwiać mysle że wszystko można trzymać razem jak sie temu odda swoje serce i poświecenie a co do wróbliczek to sa małe ale ich wielkość jest pomiedzy falista a nimfa i tez szukam specjalnych hodowców bo u nas w polsce jest ich mało

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen