';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Zdejmowanie obrączki kanarkom.  (Przeczytany 1045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Grzegorz

• *
  • Od: 09 Sty, 2006, 12:46
Zdejmowanie obrączki kanarkom.
« dnia: 10 Sie, 2007, 12:36 »
Ja mam kanarka, któremu zdejmowałem obrączkę. Robilismy to dwaj: ja i mój ojciec. Sadziłem, że mam wprawę w posługiwaniu się cążkami do drutu, takimi, jakie znajdziesz w każdym warsztacie elektronika, ale się pomyliłem.
Owszem, udało się po prawie ół godzinie majstrowania przynodze, po kilku wylanych kroplach krwi i prawie złamanej nodze kanarka. Zakończyło się to opuchlizną nogi  i obowiązkową wizyta u weterynarza - najpierw jednego, który szybko musiał tamowac krwawienie oraz drugiego, który po całej akcji przepisął maść na szybkie gojenie się rany.
Noga, jak pisałem spuchła Jemu dwukrotnie ! Mimo tego świewał i był w zasadzie wesoły. Jadł i spoecjalnie nie dawał po sobie znać, ze ma coś nie tak z łapą. To pewnie instynkt nie pozwalał na pokazywanie swoich ułomności....

Teraz, jak o tym pomyślę, to ... oblewa mnie zimny pot.
Zafundowałem sowjejmu kochanemu zwierzakowi dwa tygodnie bólu, który o mało nie przypłacił utrata łapy.... Więcej sam tego nie zrobię i nikomu nie polecam. Od tego są fachowcy. naprawdę.

Rozwmawiałem z lekarzem na temat tecniki wykonywania tego rodzaju zabiegów.
Używa się w tym celu (do zdejmowania obrączki alumioniowej jak w moim przypadku) właśnie jak najwększych narzędzi (naturalnie bez przesady). Codzi o to, by jednym szybkim ruchem przeciąć obrączkę "z góry na dół". Nie przecina się obrączki tak, jakby to była kartka papieru, gdyż i tak nie da się czasami pod obrączkę złożyć czegokolwiek, tylko "na sztroc", właśnie z góry na dół, czy odwrotnie, jak kto woli...

Oczywiście samym czubkiem narzędzia typu właśnie cążki. Lekarz, z ktrym rozmawiałem ma właśnie takie długi narzędzie. Wbrew pozorom auminium jest cholernie twarde i nie daje się tego przeciąć łatwo w kilku ruchach. Każdy z kolei z ruchów powoduje powstawanie kolejnych nierówności na metalowej obrączce, które kaleczą nogę kanarka. Te mogą powodować właśnie pocięcie delikatnych naczyń krwionośnych, a dla kanarka utrata kilku kropel krwi moze onaczać śmierć przez wykrwawienie.

Poważnie - NEVER EVER ! Nie próbójcie takich zabiegów sami.
Lekarz, nawet jeżeli spieprzy może uratowac zycie kanarka w ostateczności. Ty sam (sama) mozesz tylko wszystko zepsuć.

Pozdrawiam wszystkich ptakolubów

Grzegorz

Nie na temat:
Post odpowiadał na pytanie sprzed DWU LAT!!!!! Ale ponieważ był dobrze napisany i wart opublikowania oddzieliłam go od starego wątka i pozwalam sobie zachować jako nowy wątek - haaszek. Grzegorz - na przyszłość patrz na datę posta na którego odpowiadasz... Bo może się zdarzyć, że odpowiadasz komuś kogo już od dawna na Forum nie ma. Witaj na Forum! [toast]
« Ostatnia zmiana: 10 Sie, 2007, 12:43 wysłana przez haaszek »

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen