';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Rozprawka na temat:Czy pomoc bliźnim może być źródłem szczęścia?  (Przeczytany 10543 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gosia 12

• *
  • 22 lat(a)
    Od: 26 Sty, 2005, 19:53
  • ptaki: Nowy młody Marian,a na zdjęciu Bodzio.
    • mój blog
Chodzi mi o rozprawkę,temat w temacie. :)Trzeba podać 3 argumenty w tym jedne z literatury.Ja mam takie:
1.Pomagając komuś napełnia nas radość
2.Gdy komuś pomożemy to ta osoba jest szczęśliwa(coś  w tym stylu)
3.Pomagając pewnej osobie,nawiązujemy z nią bliższe kontakty,staje się naszą bratnią dusze,co sprawia,ze jesteśmy szczęśliwi

Ja myślałam na temat bibli,ale za bardzo to bym nie wiedziała co wziąć,sobie pomyślałam,ze do 3 argumentu to z książki stowarzyszenie wędrujących dżinsów,nie wiem czy czytaliście,tam jedna Tibby w sklepie zauważyła jak dziewczynka zemdlała i zadzwoniła po pogotowie,potem z nią robiły razem film,potem dowiedziała się,ze ona ma białaczkę i jak ta dziewczynka trafiła do szpitala to ona zrozumiała,że jest ona jej przyjaciółką,nauczyła ją wielu rzeczy związanych  z życiem i jak ona umarła to była szczęśliwa,ze ja poznała
nie wiem czy to może być?Znacie jakieś książki,lektury o tym,ze ktoś komuś pomógł i stał się jego przyjacielem,może czytałam?Rozprawkę musze napisac na wtorek.
www.papagei.blog.onet.pl

serdecznie zapraszam wszystkich fanów na ani mru mru na forum
www.animrumru.mojeforum.net

Offline rozi

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 04 Lut, 2007, 12:11
  • ptaki: Kulka
Najprostszy przykład to "Panna z Mokrą Głową".

Offline Gosia 12

• *
  • 22 lat(a)
    • mój blog
Nie czytałam.Macie coś innego,bo ten co ja mam to chyba za dobry nie ejst,pomyślałam sobie o jednej naszej lektóze,musze to jeszcze zobaczyć.
www.papagei.blog.onet.pl

Offline Frida84

• i Papugi Spółka z o.o.
  • *
  • 30 lat(a)
    Od: 22 Sty, 2006, 18:31
  • ptaki: 4 Faliste i 3 nimfy
No to zacznij od "Przypowieści o miłosiernym samarytaninie" i chyba równolegle z Prometeuszem - chyba :). "Antygona", można też swpomnieć o bajkacj Krasickiego, bo tam dużo tego motywu miłości braterskiej. "Dp obywatela Johna Browna", Z trochę innej strony można wspomnieć o "Miłosierdziu gminy". Dulska pomagała tylko swojemu portfelowi, więc ją pomijamy.W "Medalionach" Nałkowskiej też może coś będzie. No a na samym końcu to polecam :A time to remember", "Raise your voice" i "Piłę II".
« Ostatnia zmiana: 29 Paź, 2006, 16:51 wysłana przez Frida84 »
Pozdrowienia ode mnie i mojej bandy: 7 papug + 2 koty+pies+królik.
kaszuba_anna@tlen.pl

Offline rozi

• *
  • 56 lat(a)
Moim zdaniem nie chodzi o to, żeby ktoś się poświęcił i pomógł i ojej, jaki szlachetny, tylko żeby uszczęśliwiał go sam fakt niesienia pomocy. Najkrótszą, traktującą o tym książką, jaką znam, jest "Panna Margeryta" Lucien Farago, ale po pierwsze niezwykle trudno ją spotkać, a poza tym nie wiem, czy 14-letnia osoba to odbierze.

Offline Frida84

• i Papugi Spółka z o.o.
  • *
  • 30 lat(a)
    Od: 22 Sty, 2006, 18:31
  • ptaki: 4 Faliste i 3 nimfy
Akrat prawie we wszystkicj źródłach, które wymieniłam, nikt nie mówił jacy to oni są szlachetni tylko na stryczek albo pod ścianą kazali się ustawiać.
Pozdrowienia ode mnie i mojej bandy: 7 papug + 2 koty+pies+królik.
kaszuba_anna@tlen.pl

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Buka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
To może skończę tę zajmującą ale nic nie wnoszacą dyskusję, bo skoro ktoś ma totalne braki w czytaniu to trudno żeby w ciągu jednego dnia można było to nadrobić. Zamykam.
Koszulki z avatarami:

Offline Gosia

• Ptak, to mały dinuś. Szanujmy dinusie!
  • *
  • 25 lat(a)
    Od: 27 Kwi, 2002, 11:33
  • ptaki: Falki: Cezar -młodzieniec i niebieski Zazuś - smarkacz
    • http://www.papuzka.netax.pl
Nie bądź taka surowa. Nie każdy ma czas na lektury ;)
Wątek otwieram, ale pliz, bez filozofowania bo zamknę!
KLIKNIJ => Prawie wszystko o falistych papużkach
Nie jestem lekarzem, mogę się mylić (jak też inni którzy coś doradzą).
Nawet najlepszy wet nie postawi 100% trafnej diagnozy przez Internet!
Nie lecz więc zwierzątka na forum, tylko idź do weta! Zwlekanie z tym może skończyć się smiercią ptaka!
[/size]

Offline haaszek

• *
  • 56 lat(a)
    Od: 15 Lis, 2003, 15:55
  • ptaki: Buka i Mandej - papużki faliste
    • Menażeria A.K.A. Marian - życie i twórczość
i "Piłę II".
zwłaszcza to doskonale odzwierciedla temat.
Koszulki z avatarami:

Offline rozi

• *
  • 56 lat(a)
Jakiego filozofowania? Wydaje mi się, że trzeba dobrze zrozumieć temat, dlatego o tym rozmawiamy. Dzieciak sobie nie radzi widocznie.

Offline Gosia

• Ptak, to mały dinuś. Szanujmy dinusie!
  • *
  • 25 lat(a)
    Od: 27 Kwi, 2002, 11:33
  • ptaki: Falki: Cezar -młodzieniec i niebieski Zazuś - smarkacz
    • http://www.papuzka.netax.pl
"Dzieciak" prosi o pomoc a nie spis książek które przeczytaliście.
KLIKNIJ => Prawie wszystko o falistych papużkach
Nie jestem lekarzem, mogę się mylić (jak też inni którzy coś doradzą).
Nawet najlepszy wet nie postawi 100% trafnej diagnozy przez Internet!
Nie lecz więc zwierzątka na forum, tylko idź do weta! Zwlekanie z tym może skończyć się smiercią ptaka!
[/size]

Offline rozi

• *
  • 56 lat(a)
Znacie jakieś książki,lektury o tym,ze ktoś komuś pomógł i stał się jego przyjacielem,może czytałam?

Offline Kaśka

• *
  • 52 lat(a)
    Od: 04 Sty, 2004, 19:41
  • ptaki: sama nie wiem ile
Gosia 12, a oglądałaś w TV film "Brat naszego Boga" ?  Nakręcono go według sztuki Karola Wojtyły. Przypomnij sobie.
A działalność Jana Pawła II nic Ci w tej pracy nie pomoże?
Zwierzęta nie lubią pośpiechu. [oj_nie]
Bóg dał ptakom skrzydła żeby mogły fruwać a nie siedzieć w ciasnych klatkach.

Offline ::Patryk::

• *
  • 22 lat(a)
    Od: 01 Sty, 2005, 23:35
  • ptaki: 5 lilianek.
Ja z filmow polecam "Szkola uczuc". Film mowi o dziewczynie, ktora jest ciezko chora, i o chlopaku, ktory jest w niej zakochany, ale mimo choroby jej nie opuszcza, i pomaga jej walczyc z choroba. Ogladajac ten film ze znajomymi, kazdy nie wytrzymal, i musial sie poplakac. Z ksiazek Ci nie pomoge, bo malo ksiazek czytam, bardziej filmy ogladam :D

Pozdrawiam
Patryk
"Nie lękajcie się"  Jan Paweł II

Offline Gosia 12

• *
  • 22 lat(a)
    • mój blog
To może tak na początku dziękuje osobom,które się chociaż zainteresowały.Acha haaszek skąd ty w ogóle wiesz czy ja czytam,nie wysuwaj jakiś bezsensownych wniosków,czytam lektury,ale w tym momencie wszystkie które sobie kojarzyłam nie miały nic z pomagania.Rozumiem,ze na forum w dziale szkoła każdy może spytać o pomoc czy to zadanie z matematyki czy z innego przedmiotu.Wtedy im nie piszecie,ze mają braki tylko zawsze do mnie się przyczepicie,myślałam,ze na tym forum pomagacie,chyba tylko  niektóre osoby.Napisałam tę rozprawkę sama,bardzo dziękuję,za jakąkolwiek pomoc.Pierwszy raz piszę rozprawkę,po prostu myślałam,ze na tym forum mogę się zapytać o to czy dobre argumenty,dobry przykład z książką.No to nie miały być z filmu,tylko z książki.Co do szkoły uczuć,żałuję,ze nie oglądałam,ale sobie ściągam.
Jakiego filozofowania? Wydaje mi się, że trzeba dobrze zrozumieć temat, dlatego o tym rozmawiamy. Dzieciak sobie nie radzi widocznie.
No nie wiem czy ja jestem jakaś pechowa czy coś,ale zawsze jak na jakimś forum proszę o pomoc to mnie obrażają.Myślałam,ze to jest inne,bo tamto ogólnie nie było za fajne.Ale się pomyliłam.

Co do tego sporu z lekturami.Czytałam wszystkie lektury,ale po prostu w tym momencie nic mi do głowy nie przychodziło.Lektury z podstawówki średnio pamiętam,a w gimnazjum nie mogłam znaleźć takie z ,,pomaganiem",no ale znalazłam.Serdecznie dzięki za pomoc.Myślałam,ze mi pomożecie przypomnieć sobie jakieś lektury,przykłady bo ja nic sobie nie kojarzyłam,a wyszło,ze to ja jestem ta zła,któa sie spytała o pomoc.Szkoda,ze to forum takie jest.
www.papagei.blog.onet.pl

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen