';
Forum i album używa plików cookies. Są one niezbędne do prawidłowego funkcjonowania serwisu, zapamiętania indywidualnych ustawień, logowania.
Więcej informacji w wątku: [Polityka prywatności]

Autor Wątek: Naklejki na szyby  (Przeczytany 794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mjorlien

• *
  • 33 lat(a)
    Od: 08 Cze, 2006, 20:51
  • ptaki: Dwa faliste łobuzy
Naklejki na szyby
« dnia: 07 Sie, 2006, 15:43 »
W pokoju, w którym mieszkają moje ptaszory, mam bardzo krótkie firanki w oknach ( nie przykrywają całego okna).
Zawsze przed ich wypuszczeniem więc zasłaniam je roletami, żeby żaden [papuga] na szybę nie wpadł.
Przez te rolety w pokoju robi się ciemniej, w dni słoneczne jeszcze trochę słońca wpada, ale teraz, kiedy jest tak szaro w pokoju jest zupełnie ciemno muszę zapalić światło :( [puknij_sie_w_leb].
Zastanawiam się, czy dobrym pomysłem byłoby naklejenie na szyby takich ciemnych naklejek w kształcie lecących ptaków, jakie spotyka się na szybach biurowców lub panelach tłumiących przy autostradach, żeby dzikie ptaki się na nich  nie rozbijały. Widziałam takie naklejki w sklepie i zastanawiałam się czy to dobry pomysł na ochronę chłopaków przed kontuzjami. Firan niestety nie mogę zmienić (chociaż to byłoby najprostsze) , wszystkie mam takie krótkie :(
A wy macie jakieś sposoby na szyby w mieszkaniu? [pytam]
Give Peace a Chance....

Offline Markus

• *
  • 48 lat(a)
    Od: 27 Wrz, 2002, 00:00
Odp: Naklejki na szyby
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Sie, 2006, 16:24 »
Naklejki mogą być.
I wcale nie muszą to być czarne ptaki. Można kupić kilka różnokolorowych arkuszy folii samoprzylepnej i samemu coś wymyślić, to będzie z pewnością ładniejsze a i satysfakcję przyniesie :)
.

Offline mjorlien

• *
  • 33 lat(a)
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Sie, 2006, 21:31 »
A ja sądziłam, że to koniecznie muszą być naklejki w kształce ptaków!  [owca_na_skakance] [pekne_ze_smiechu] . Czy chodzi o to, żeby ptak poprostu widział przeszkodę (szyby może niezauważyć jak szybko lata)?
Dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie.
Give Peace a Chance....

Offline Niki

• ~pozdrawiamy
  • *
  • 24 lat(a)
    Od: 02 Kwi, 2005, 13:42
  • ptaki: 2 faliste
    • Zeberki
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Sie, 2006, 10:05 »
Czy chodzi o to, żeby ptak poprostu widział przeszkodę (szyby może niezauważyć jak szybko lata)?
Tak, dokładnie o to chodzi [tak] ;)
Takie małe, a daje tyle radości!  >>> Strona o zeberkach

Offline mjorlien

• *
  • 33 lat(a)
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Sie, 2006, 12:25 »
Znalazłam też inne rozwiązanie   [brawo]  na szyby nakleiłam takie żółte karteczki z paskiem samoprzylepnym, szyby sie nie brudzą od kleju a karteczki się trzymają.  I Sasza już wie, ze przez szyby nie przeleci ;-)
Give Peace a Chance....

Offline Gosia

• Ptak, to mały dinuś. Szanujmy dinusie!
  • *
  • 25 lat(a)
    Od: 27 Kwi, 2002, 11:33
  • ptaki: Falki: Cezar -młodzieniec i niebieski Zazuś - smarkacz
    • http://www.papuzka.netax.pl
« Odpowiedź #5 dnia: 20 Sie, 2006, 21:31 »
Te naklejki nie muszą być cały czas. Kiedy ptak już będzie wiedział, że tam jest szyba, to nie będzie w nią wlatywał.
U mnie po 3 tygodniach ptaki wiedziały już, że tam jest przeszkoda. Wieszałam gazę.
KLIKNIJ => Prawie wszystko o falistych papużkach
Nie jestem lekarzem, mogę się mylić (jak też inni którzy coś doradzą).
Nawet najlepszy wet nie postawi 100% trafnej diagnozy przez Internet!
Nie lecz więc zwierzątka na forum, tylko idź do weta! Zwlekanie z tym może skończyć się smiercią ptaka!
[/size]

REKLAMA:
Papużka falista, o papużce falistej, dla papużki falistejCAT, JCB części do koparki, betoniarkihotel tarnowskie góry, noclegi, pokoje, sala bankietowa, konferencyjnaSkanowanie slajdów, negatywów, przegrywanie filmów VHS na DVDobróbka skrawaniem automaty tokarskie detale toczoneProducent linek, linka gazu, sprzęgła, hamulca, zmiany biegówlinka, linki samochodowe, dla motoryzacji maszyn budowlanych, rolniczychHurtownia zabawek Elf, zabawki hurt, sprzedaż hurtowa, dystrybucjamycie okien, malowanie dachów hal produkcyjnych czyszczenie, sprzątanieCzęści zamienne do maszyn budowlanych JCB, koparki JCBBlog, forum kulinarne English and the kitchen